1. FiRaRi_MeLeK

  FiRaRi_MeLeK Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  8 Eylül 2009
  Mesajlar:
  1.458
  Beğenilen Mesajlar:
  198
  Ödül Puanları:
  63
  Şehir:
  insanların CENNET benim CEHENNEM dediğim yerde...

  bir gün hepimiz unutulucağız

  Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında FiRaRi_MeLeK tarafından paylaşıldı.

  ölüm acısını unutmak
  Hiç unutuldunuz mu? Ya da unutulmak sizi üzdü mü? … Alışın….. Çünkü bir gün hepimiz unutulacağız…….. Unutmak ne dilsiz bir şeydir ki, unutulanlara unuttuklarını bile unutturuyor. Unutulmak ne acı bir şeydir ki, unutulanın unutuşuna ağlayışını kimse hatırlamıyor. Unutuş’dan çıkarıldık her birimiz. Yüzümüz gül yüzüne değeli, tenimiz güneşe erişeliberi unutulmaktan alındık… Unutmaktan sakındık…. Hatırı sayılır olduk. Ne var ki unutmak kadar elimizin altında ve unutulmak ölüm kadar yanı başımızda… Ölüm, bizi geldiğimiz yere isyana götürüyor tekrar. Ölüm unutuşlara gömüyor yüzümüzü… Tenimizi tanıdıklara yabancılaştırıyor. Yaşarken ölümü anmıyoruz o yüzden. Yaşarken ölümle aramıza uzaklar koyuyoruz. Unutulmak korkusu bu….. En çok unutulacağımızı unutuyoruz. Ve herkesin unuttuğu anlarda, hatırlanmaya değer olmadığımız zamanlarda, hatırımızı tek sayanın YARADANIMIZ olduğunu çabucak unutuyoruz.
  Sen ki hiç unutmadın ve hiç unutmazsın bizi. Bize senin zikrini unutturma RABBİM…..
  Hatırla ki toprak ayağının altından çekiliyor. Ellerin son defa dokunuyor güle ve güne…. Gözlerinin karası son kareyi alıyor ışıktan ve karanlığa hazırlanıyorsun… Göz kapaklarının kapanışı seni bir dağın ardına götürecek. Unutmaya ve unutulmaya hazırlanıyorsun. Varlığın incecik dudaklarda kuru bir söze dönüşecek. O dudaklardan bir insan sıcağını tadamayacaksın mesela…. Hatıran bir taşta ve hüzün renkli bir topraktan ibaret kalacak. Kahkahalar seni yalnız bırakacak. Mutluluklar seni hesaba katmadan tamam olacak. Sana arkalarını dönecekler. Dönüp yüzüne bakmayacaklar. Senin kokun uzakların kokusu olacak. Tenin toprağın soğunu tadacak……..

  Ve gelecek ölüm…… Gözleri gözlerin olacak…… Hatırla ki, yarınki gün seni taze bir toprak yığınının altında bulacak. Bir gün saatinin akrebi senin uzanamadığın zamanlara doğru dönecek. Sen olmayacaksın…. Kolundaki saat sensiz zamanları tırmanıyor olacak. Sulamayı unuttuğun çiçeğin bile senden sonra solacak… Yüzüne gün ışığı vurmayacak. Hayatının edebi rengini dar ve sessiz bir boşlukta bulacaksın. Ya küle dönecek ya güle dönüşeceksin. Yarınsız ve sonsuz bir gülün yanağında incecik bir gamze olup kristalleşeceksin…. Yüzün solacak, ellerin hiçbir yere varamayacak. Parmakların hiçbir şeyi göstermeyecek. Ve ayaklarının altında hep boşluk kalacak. Unutma ki, şimdi toprak ayağının altından çekiliyor. Yürüdükçe ince bir hesap çizgisine çekiliyorsun. Unutma ki, elinle ölüme dokunuyorsun…… Hatırla ki gözlerin ölüme bakıyor….. Gözlerin bir cesedi alaca karanlığa taşıyor…. Hatırla o zamanı ki, sen boz topraklar altında derin unutuşlarda yürüyorsun…….. Hatırla ki, bir mezar taşında iki rakam arasında çizilmiş eğreti bir çizgiye indirgenmişsin. Mezar taşın unutuldu ve hatta mezar taşın bile seni unuttu diyelim. Ve hep başkaları var dışarıda. Hep yabancılar geziyor yıkık mezar taşları arasında… Kimsenin tanıdığı değilsin artık.. Kimsenin özlediği değilsin… Kimsenin beklediği değilsin… Kimsenin ardı sıra gözyaşı döktüğü değilsin… Kimsenin ölüsü de değilsin……… Tıpkı şimdi olduğu gibi..
  “Oysa sen ve sonun ne kadar uzak görünüyordunuz birbirinize…………. ” EY RABBİM! senden bir teşehhüt miktarı ömür… bir LAİLAHEİLLALLAH miktarı ölüm istiyorum senden……. LAİLAHEİLLALLAH………..   
 2. suCre

  suCre Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  17 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  2.068
  Beğenilen Mesajlar:
  133
  Ödül Puanları:
  63
  Şehir:
  Niye bizemi geleceksiniz:)
  ” EY RABBİM! senden bir teşehhüt miktarı ömür… bir LAİLAHEİLLALLAH miktarı ölüm istiyorum senden……. LAİLAHEİLLALLAH………..
  AMİN ..AMİN..
   
bir gün hepimiz unutulucağız konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Bir gün...

  Bir gün...

  Bir gün hayatımdan ördürürcesine çıkacaksın.ve ben seni hep son günkü halinle hatırlayacağım.seni en güzel halin neydi diye düşünüyorum. Ve içimden bir ses yıllar öncesine götürüyor beni ... Seni her halükarda içimde hissedebiliyorum. İşte olayımın en güzel yanı bu. Sen ne kadar anlayabilirsin bilemiyorum. Ama benim gibi her şeyden ve herkesten uzak bir hayatın olmasaydı bunun ne demek...
 2. Birimiz Hepimiz için

  Birimiz Hepimiz için

  Birimiz Hepimiz için: Güney Afrika'da 73 sörfçü aynı dalga üzerinde sörf yaparak ilginç bir dünya rekoruna imza attılar.
 3. hep bir isyanım olarak kalacaksın

  hep bir isyanım olarak kalacaksın

  sen hakketmedın sana olan sevgimi ve akan herbirdamla göz yaşını tutamadığım uzanamadığım yaşıyamadığım ve hep bir isyanım olarak kalacaksın alinti
 4. Bir Gün !!!

  Bir Gün !!!

  BİRGÜN !! Birgün çıkarsam karşına.. Elleri buruşmuş, yanakları çökmüş.. Elimden tutan, adına torun denen delikanlıyla.. Ve gözlerim buğulanıp, kirpiklerime kayarsa damlacıklar... Sen bana aldırma. Ama nolur bakma gözlerimin içine eskisi gibi.. Dayanamam sonra. Belkide yine sarılırım boynuna. Artık yapamam sıpa şakalarımdan sana.. korkma, Eşşek şakalarım var artık; büyümüşüm ya !! ....Ne...

Sayfayı Paylaş