1. MEÇHUL

  MEÇHUL Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  18 Ekim 2008
  Mesajlar:
  7.813
  Beğenilen Mesajlar:
  65
  Ödül Puanları:
  48
  Şehir:
  şehr-i MEÇHUL

  Bir kadın sessizce gidiyorsa

  Konu, 'Kadınlar' kısmında MEÇHUL tarafından paylaşıldı.

  Ah bu erkekler; kadınların hayatına umadıkları anda girer ve ummadıkları anda çıkarlar.Ama kadınlar sessizce girer ve sessizce ayrılırlar.Çünkü incinmeyi ve incitmeyi sevmeyiz.Her şeyde böle sessiz mi olacağız.Sessiz melekler gelin bu güzel yazıyı okuyalım...

  İlişkide erkekler sıkıldıklarını belli ederler. Bu iş yürümeyecek düşüncesini gözünüze sokarlar. Önce gereksiz kavgalar başlar. “Sen zaten hep böylesin” cümleleri yerleşir diyaloglara“şunu yapmandan nefret ediyorum” alt metni üstünebinlerce söz edilir. Elleri ayrılır erkeklerintelevizyon karşısında el ele oturuşlar biterherkesin kendi koltuğu vardır ve artık uyku gelince yatağa gitmek zor gelir. Çoğu zaman kadının üstüne örttüğü battaniyeyisabaha karşı üstünden attığı içinüşüyerek uyanan adamsessizce yatağa giderhiç dokunmadançalar saatini sesini bekler tan vaktinde.
  Bir kadın gidiyor sessizce... Akşam toplantılar çıkarseyahatler girer araya işi müsaitse ve eve gelincenasılsının yerini alır yemek mönüsünü sormak. Görev gibitatsız ve uzun aralıklarla yapılan sevişmelerin acısınaihanet eklenir. Dışarıdaki konuşmaları kulağına gelir kadınınçocukları için evliliğini yürüttüğünü söyler herkese adam ve hiç hatayı kendinde aramaz. Kafasına göre birini bulmadanbir dala tutunmadanbaşka bir tene dokunmadan gidemez adamgideni de zordur.Yanibir erkek ilişkiden gideceğini hem belli ederhem bağıra çağıra anlatır. Şiddete varan gece yarısı kavgalarındaalkol limitini aşmış ve kim bilir hangi hayali aşkı bırakarak gelmenin kızgınlığını çıkarırsaatlerce beklemiş olan kadından. Bu kadar basittirbakarsın yüzüne ve anlarsın kio adamda artık sevgiye dair hiçbir şey kalmamıştır.
  Kadınlar böyle gitmez aslında gidemez. Çok uzun emekler verir ilişkisini yürütmek için. Birinin kadını olmayı yüreğibeyniruhu o kadar zor kabul etmiştir kibaşka bir adama ait olmayı istemez. Erkek gibiçorbanın tuzu eksik diye kavga çıkarmaz meselatam tersikonuşmamız lazım der. Erkekler de en çok bu cümleye sinir olurlar. Ertelenir o konuşmalarmaç bitimineyemek sonrasına ve daha birçok lüzumsuz şeyin ardına ötelenir. Kadınlar inatçıdırhayata tutundukları gibiaşklarına da sahip çıkarlar. Bu yüzdendirkonuşup derdini anlatma isteğikarşı tarafı ikna edene kadar uğraşırlar. Sonunda pes eder adambir ışık görür kadıntüm derdini paylaşır. Genellikle ne cevap alır? Abuk sabuk konuşma! Gereksiz ve saçma gelmiştir adama anlatılanlarhiç de üstünde durmamıştır. Yine bir sıkıntıtatmin edilemeden geçiştirilir ve adam gün gelip bunların kendisine ok gibi döneceğini bilemez.
  Bir kadın şikayet ediyorsaya da erkeklerin deyimi ile vıdı vıdı ediyorsa; erkek bilmelidir kio ilişkiden hala ümidi vardır kadının. Yürütmekbirlikte yaşamaksorunları çözerek mutlu olmak istiyordur. Daha önemlisio adamı hala seviyordur.
  Kadın susarak gider! En önemli detaydırerkeklerin hiç anlayamadığı durum işte bu kadar basittir. O gün gelene kadar konuşankavga edentartışan kadınkendini sessizliğe vermiştir. Ne zaman ümidini o ilişkiden kestiyseo zaman sevgisi de yara almış demektir. Yüreğindeki bavulları toplamıştırkafasındaki biletleri almış ve aslında bedeni orada durarakilişkiden çıkıp gitmiştir. Kadıngerçekten gitmişseçok sessiz olmuştur ayrılışıkimse hissetmedenkapıları vurup kırmadan gitmiştir. Her akşam eve geldiğindekapının açıldığını gören adam anlamaz ama bir kadın sessizce gider. Ne mutfağında yemek pişirenne yan koltukta televizyon izleyenne gece ruhunu kenara koyarak yatakta sevişmeye çalışan kadınartık o kadındır. Bir kadının çığlıklarındankavgalarından korkmamak gerekirçünkü kadının gidişi sessiz ve asildir.

   
  Son düzenleme: 25 Haziran 2009
 2. tuqqce

  tuqqce Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  19 Mart 2008
  Mesajlar:
  6.067
  Beğenilen Mesajlar:
  399
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Wuppertal-Germany
  Kesinlikle katılıyorum meleğim sana kadınlar sessiz gider..
   
 3. fındıkkurdum

  fındıkkurdum Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  1 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  37
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  bencede, güzel bir yazıydı emeğine sağlık
   
Bir kadın sessizce gidiyorsa konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Adamın biri arabasıyla yolda gidiyormuş.

  Adamın biri arabasıyla yolda gidiyormuş.

  Adamın biri arabasıyla yolda gidiyormuş.. derken tam bi manastirin ordan gecerken araba arizalanmiş... adam ugraşmiş etmiş ama bakmiş ki olmiycak, hava da karariyo, gidip manastirin kapisini calmiş: - Afedersiniz... ben burdan geciyodum ve arabam arizalandi... gidebilicegim hicbir yer yok geceyi burda gecirebilir miyim? Rahipler memnuniyetle adami iceri almişlar, ona yemek vermişler hatta...
 2. Sessiz Sakin bir yer arıyorsanız..

  Sessiz Sakin bir yer arıyorsanız..

  ahşap ev Çalışma odası Doğayı çok sevdiğimle doğayla iç içe ve baş başa olmak bana huzur veriyor. Herkes zaman zaman kafasını dinleyebilieceği, yanlız kaalbileceği bir yer ister. Bazen de kalabalıktan ve teknolojiden uzaklaşıp sadece çalışmak ister. İşte bu yer tam da bu durumlar ve teknoloji kurbanları için tasarlanmış. Ben bu ağaçta çalışma odasını çok beğendim.

Sayfayı Paylaş