Bir Kadın Varmış Canı Sıkılan

zuzu65

Yeni Üye
Üye
Bir Kadın Varmış Canı Sıkılan
canı sıkılan kadınlar canı sıkılan ne yapsın
.
Ne yana dönsek birileri karısını aldatıyor, terk ediyor... Ünlü veya zengin iş adamları manşetlere çıkan gördüklerimiz, bildiklerimiz... Tabii bir de gazetelere manşet olmayan bilmediklerimiz var...

Hani...

Geçen yıl bütün kadın programlarında 40 yaş ortalaması insanlar babasını arıyordu ya, inanması zor ama 40 yıl önce bu kadar gayrı meşru ilişki yaşanmış, çocuklar yapılmış; analar babalar ortada yok! 40 sene sonra ara bul... Artık ?bizim zamanımızda...' diye lafa başlayan oldu mu ne yalan söyleyeyim şüpheyle dinliyorum... Sizin zaman, bizim zaman hiç fark etmiyor... Fark eden tek şey o zaman gizli saklı, şimdi açık açık; o kadar... Moda aynıymış maşallah... Hele günümüzde, valla kendine güvenen doğuruyor üstelik adamı atıp çocuğunu da bir güzel sahipleniyor... Evlilik dışı yapılan çocukları kanıksayıp, ayıplamak demode oldu...

Bu yılın modası da 40 yıllık kocalar evden kaçıyor... Kadın programları da kaçan kocaların ipliğini pazara çıkarıp reyting rekorları kıracaklar herhalde... Tutar bu program valla, yapalım görelim derim ben... Şenliğe bakın neler çıkar...

Neredeyse bunların her birinin hikayesi bir televizyon programı hazırlanacak kıvamda...

Zihniyetlerinde; hizmetçi, dadı, asistan ne varsa topunu potansiyel 2. karıya dönüştüren -ki bu artık potansiyel olmaktan çoktaaan çıktı- bu erkeklerin hepsi, sözleşmiş gibi, aynı gerekçelerle toplumdan yandaşlık bekliyorlar...

"Karımın Allah'ı var, bunca yıl bana eşlik etti, çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirdi... Ama artık ruhen anlaşamıyoruz. Onu kimseye muhtaç etmem, ömür boyu elim üstünde olacak ama ben gitmek istiyorum..." Şimdi bunlar ağızdan çıkanlar ya, kelimeleri açıp ruhani konuşan adamın ruhuna inersek, tercümesi aynen şöyle oluyor;

"E gençtik evlendik... Çocukları da sıraladık... Cahillik işte... Biz de erkek olarak aç açık bırakmadık sizi... Sen saçımı süpürge ettim diye dırdır edip, poponu büyütürken biz de eşek gibi çalıştık... Geldik kaç yaşına, şurada kaç atım barut kaldı. Al paranı bırak yakamı, bu yaştan sonra kim seni ne yapsın. Ahlaklı ol, otur evinde; ben ara sıra gelir senin de gönlünü hoş ederim..."

Bu mağdur, ruhu daralmış adam ayaklarını da karısı dahil kimse yemiyor ama bu sözlerin tercümesini yapmak da bazen işlerine gelmiyor, bazen de "Canı cehenneme, ne koparırsam kardır. Nasılsa pili bitince dönüp dolaşıp gelecek" diyerek susmayı tercih ediyorlar...

Cevap: Bir Kadın Varmış Canı Sıkılan

sağol bitanem teşekkürler

tşkler gene bir gündeme yaşanılmışlığı kadın çercevesinden inceleyip sunuvermişsin herşey erkeklere mahsus olan toplumda erkeğin elinin kiri kadının namusudur düşüncesi olduğu müddet hep bunlar yaşanmaya devam edecektir zuzu kadın hakkını aramadığı müddet yaşadıklarını susmak yerine savunma noktasında hep sindirildiği süreçte bu kısır döngü hep böyle devam edecek kadınlarımız bilinçlenmeli ekonomik özgürlüğünü kazanmalı ve kendi ufkunu genişletmekten başlamalı yoksa erkek zihniyetiki hepsine genelleme yapmak istemesemde elimin altındaki dursun ben gönlümüde görürüm düşüncesine sahip olan erkeklere sadece şunu demek geldi içimden çalma kapıyı çalarlar kapını sağol bebeğim herzamanki gibi çok güzel bir paylaşımdı

arkadaşım bayılıyorum bu güzel yorumlarına o kadar büyük keyif alıyorumki inan sağol bitanem elimizden geldiğince hepberaber bilinçlenelim adına paylaşıyorum ...sağol bitanem duyarllığın için

"E gençtik evlendik... Çocukları da sıraladık... Cahillik işte... Biz de erkek olarak aç açık bırakmadık sizi... Sen saçımı süpürge ettim diye dırdır edip, poponu büyütürken biz de eşek gibi çalıştık... Geldik kaç yaşına, şurada kaç atım barut kaldı. Al paranı bırak yakamı, bu yaştan sonra kim seni ne yapsın. Ahlaklı ol, otur evinde; ben ara sıra gelir senin de gönlünü hoş ederim..."

Tabi canım..Tilkinin dönüp dolaşıp geleceği yer kürkçü dükkanıymış ..Eskide kaldı beyler,yok artık kürkçü dükkanı..Sen neysen eşinde o..kendini dev aynasında görmekten vazgeç..Sonrasında olacağın Tv kanallarını tek tek gezip kendine eş aramak olur..Onu da nasıl bulursun artık bilinmez..
Son zamanlarda her kanalda boy gösteren bu programlarında yayınlanmasını hiç istemiyorum kendi adıma ve izlemiyorum..nerdenmi biliyorum?Kayınvalidem seyredip sonrada bize aktarıyor..:hhh:

maalesef birçok kadının başına gelen olaylar bunlar ama zuzu dediğin gibi bazıları bu durumu şeffaf yaşayabiliyor milyonlarca kişinin önünde ya bide madalyonun öteki yüzü var genelde kendine güveni olmayan herhangi bir meslek sahibi olmamış okumamış kadınlarımız bu durumu sineye çekiyorlar neden? çünkü ortada kalmak korkusu gerek bu neden gerekse ben ailemin yanına nasıl dönerim çevreme ne derim korkusu...Dikkat edilirse zaten boşanmanın çoğu elinde mesleği olan kendi maddi özgürlüğünü elinde bulunduran kadınlarımız...çünkü onlar biliyorlarki ayrılsalar bile ayakları üzerinde durabilecekler..Ben çevremde bile tanıyorumki az önce bahsettiğim baskılardan ve güvensizlikten çekinen kadınlarımız maalesef çoğunlukta ve bu düşünceyle eşinin birlikte olduğu kadını istemesede kabullenmek zorunda kalabiliyor.Erkekleri şu açıdan kınıyorum.gençken tabiki kadının vucudu çocukta doğurmamış alımlıdır düzgündür tabiki zaman içerisinde her kadın gibi doğumların neticesinde gerek deformasyona uğrayıp kilo alabiliyor..bu bir haksızlık değilmi kadının ne suçu var yıllarca evinin kadını olup eşini çocuk sahibi edip kutsal annelik mertebesine erişmekmi acaba?yani senin işin bitti artık benim gözümde çekici değilsin deyip bi kenara atılmakmı..çok yazık böyle erkekleri şiddetle kınıyorum.haa şu konuyada değinmek istiyorum.Şimdi hemcinslerimide kötülemek istemiyorum bu aşamada ama şu olayda var bazı kadınlarımız varki gerçekten ben erkek olsam bu insanla ne paylaşabilirim denilecek cinsten.Akşama kadar gezmeler tozmalar evle ilgilenmeme kendine bir çeki düzen vermeme temizlik sıfır ev işi desen facia ..yani böyle insanlarda var yok değil.Herşey maddiyat değildir hanımlar temizlik çok önemli yani hangimizin evinde bir ruj yada kalem yoktur ki bazı şeyleri aman benden geçmiş diyerek bırakmamak lazımdır kadın kendine çeki düzen verip baktıktan sonra her yaşta güzeldir:) Bunların tersini yapan yani bakımlıdır temizdir ilgilidir ama yinede aldatılıyordur...İşte oda erkeğin içinde varmış derim ben çevre ve arkadaşlarda çok önemli bu hususta tabi..Dilerim hiçbir kadın mağdur olmasın...

bencede ablacım çok haklısın. eskiden diye birşey yok artık. tek farkeden şimdi herşeyin ulu orta olması. yani dediğin gib i moda aynı moda yöntem farklı. allah kimseyi doğru yoldan şaşırtmasın ve içimizden edep kavramını söküp almasın emeğine sağlık yüreğine sağlık

Kadın Erkeğin daima bir adım arkasında durur zihniyeti bence son yıllardır törpülenmeye başladı bile...Artık bir çok kadının da bayrağı eline aldığını görüyorum...Kadınlarımızın artık daha da bilinçlendiğini hakkını savunur hale geldiğini düşünüyorum...aile içi siddet koruma yasası olsun...boşanma sonrası mal paylaşımı olsun...ve daha neler neler bunlar kadınlarımızı 'Adam sen bana değer vermiyorsun beni düşünmüyorsun ama Kadın hakları yasası beni düsünüyor' diye bir koruma mekanizması oluyor kadınlarımıza...

Son düzenleme:
Geri