Bir kadın''üşüyorum''derse

MEÇHUL

Daimi Üye
Üye
Bir kadın''üşüyorum''derse
Sevgili melek arkadaşlarım sizde eşinize yada sevgilinize ''üşüyorum''dediğiniz de size ne cevap veriyor bilmiyorum ama genelikle biz kadınlara verilen cevaplar aşşağıdaki güzel bir yazı da belirtilmiş.Aslında niyet başka ama anlayan erkek olsa:):)

bir akdın ''üşüyorum'' dediğinde bunun cevabinin;
"üstüne bir sey al..."
"istersen bir taksiye binelim..."
"eve geldik zaten..."
türünden bir söz olmadigini"üsüyorum" dediginde kadinin "bana sarilsana" demek istedigini ve ona sarilmak gerektigini ögrenmek epey zamanimi aldi.

Sanirim binlerce yil boyunca isteklerini açikça söylemelerine izin verilmedigi için "gizli bir dil" gelistirmek zorunda kalan kadinlarbu kadar basit bir seyin erkekler tarafindan niye anlasilamadigini hiç anlayamazlar.
Erkeklerinbakkal dükkaninin arka tarafindaki salak küçük oglana benzedigini düsünürler: "Anlayissiz ve beceriksiz salaklar." Kadinlarin bir sey söylediklerinde aslinda baska bir sey söylemek istemis olabileceklerini kendim mi farkettimyoksa bunu bana bazen usulcabazen sabirsizcasözleriyle kadinlar mi ögretti simdi tam çikartamiyorum.

Sevgi ve sefkat eksikligine hiç tahammül edemeyenbunlarin "açikça" söylenerek elde edilmesinin ise elde edilenin degerini düsürecegine inanan kadinlarin niye isteklerini düpedüz söylemedikleri ise erkekler için hep bir sirdir.

Duygularini göstermenin kadinlara özgü bir davranis oldugunu sanan erkekleraçikça sevgilerini ve sefkatlerini göstermekten hep utanirlar.

Farkinda olmadanonlarbu duygularin gösterilecegi tek yerin yatak odasi olduguna inandiklarindankalabaliklarin içinde sevgi ve sefkat gösterdiklerindeherkesin seyrettigi bir yerde sevisiyorlarmis hissine kapilip tedirgin olurlar.

Erkekler için duygularkapali yerlerde yasanmasi gereken "mahrem" seylerdirkadinlar ise bunu hayatin her aninda yasanmasi gereken bir sey oldugunu düsünürler.
Hemen hemen hepsi gizli bir "derebeyi" olan erkeklerkadinlarin her istegindeher talebinde bir isyanbir baskaldiri hatta bir hakaret görürler.

Erkeklerin beklediklerikadinlarin "üsümeleri" ya da "acikmalari" degilerkegin yaninda sogugu ve açligi hissetmeyecek kadar kendinden geçmis bir aska kapilmalari ve bu aski taleplerini dile getirmeyerek göstermeleridir.

Galiba o yüzdenerkegin biraz kadinsilastigi ve duygularini alabildigine özgür biraktigi askin ilk günleri geçtikten ve erkek yeniden erkekligine döndügündekadinlar "üsümeye" baslarlar...

Son düzenleme:
Çok duygusal olduğu için üşüyorum dediğinde verdiği cevap bellidir benim aşkımın :)

Geri