Bir Kirpinin 7 Bin İğnesi Var

MEÇHUL

Daimi Üye
Üye
Bir Kirpinin 7 Bin İğnesi Var
kirpinin doğumu kirpi doğumu kirpi ısırması
Hayvaları severim ama sevilebilecek hayvanları severim:DUzaktan uzaktan severim.Benim çok güzel bir papağanım vardı ama artık yok.Yakın bir zamanda öldü.Onu bile inciteceğimi düşünerek uzaktan uzağa seviyordum.Küçücük birşeydi zaten:)Köpek ise en büyük fobim.Bacağımı ısırdığı için çok korkuyorum.Özellikle de kurt köpeklerinden çünkü bacağımı ısıran bir kurt köpeğiydi.Kedileri ise çok şirin olanalrı severim:DTabi yine uzaktan.Ama şu kirpilerden nedense nefret ediyorum.Eşimin ailesinin fındık bahçelerinde fındık toplarken sürekli karşıma çıkıyor ve kokrudan fındık topluyamıyorum.Ya iğnelerini fırlatırsa diye ödüm kopuyor.Ama korkmakta da haklıyım o iğneler tam tamına 7 bin tane...Buyrunuz

kirpi-1855.jpg

Soyu, 70 milyon yıl öncesine dayanan Kirpinin üzerinde yaklaşık 7 bin iğne vardır. Anne kirpi, yavrusunun üzerindeki iğneler doğuma kadar sıvıyla örtülü olduğu için hamileliğinde acı çekmiyor. Her biri farklı karaktere sahip kirpiler; neşeli, cesur ya da utangaç olabiliyorlar. Ayrıca, vücutlarını kısa sürede top haline getirerek yuvarlanabilen kirpilerin; üzerlerinde yaklaşık bin pire barındırdıkları saptanmıştır.
kirpi1-7608.jpg

Şimdi soruyorum size meleklerim korkmakta haklıyım değil mi?Eşim benimle hep dalga geçerdi''yahu o kirpide hepi topu 5-6 iğne var ne olacak ''derdi.Şu yazıyı bir okutayım da artık o 5-6 iğnenin kaç iğne olduğunu iyi öğrensin:D

Geri