1. Angel_tears

  Angel_tears Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  25 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  1.737
  Beğenilen Mesajlar:
  10
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Bir Küçücük Oğlancık Varmış !...

  Konu, 'Kişisel Gelişim' kısmında Angel_tears tarafından paylaşıldı.

  Bir küçücük çocuk, bir gün okula başlamış. Pek mi pek akıllıymış. Okulu da pek büyükmüş. Ama akilli çocuk, sınıfına dışarıdan kestirme bir yol bulmuş.Buna çok sevinmiş. Artık okulu ona kocaman görünmüyormuş.
  Bir zaman sonra, bir sabah öğretmen demiş ki;"Bugün resim yapacağız." "Ne güzel ! " demiş çocuk. Resim yapmasını pek severmiş. Her türlüsünü de yaparmış. Aslanlar, kaplanlar, tavuklar, inekler, trenler, gemiler ...
  Mum boyasını çıkarmış ve çizmeye başlamış. Ama öğretmen "Durun!" demiş. "Henüz başlamayın." Ve çocuk herkes hazır olana kadar beklemiş. "Simdi" demiş öğretmen, "Çiçek çizmesini öğreneceğiz." "İyi demiş" çocuk. Çiçek çizmesini çok severmiş ve pek güzellerini yapmaya başlamış pembe, mavi, turuncu mum boyalarıyla..


  Ama öğretmen, "durun" demiş, "size nasıl yapacağınızı göstereceğim." Yeşil saplı kırmızı bir çiçek çizmiş."İste" demiş öğretmen, "Böyle çizeceksiniz. Simdi başlayabilirsiniz." Küçük çocuk bir öğretmenin resmine bakmış, bir de kendininkine...Kendininkini daha bir sevmiş ama bunu söyleyememiş. Kağıdı çevirip öğretmeninki gibi yeşil saplı kırmızı bir çiçek çizmiş.

  Bir başka gün küçük çocuk, sınıfa çıkan kapıyı tek basına açmayı becerdiğinde, söyle demiş öğretmen."Bu gün çamurdan bir şey yapacağız "İyi" demiş çocuk. Çamurla oynamayı pek severmiş.
  Her şeyi yapabilirmiş onunla. Yılanlar, kardan adamlar, filler, fareler, arabalar... Başlamış çamuru yoğurup sıkıştırmaya..
  Ama öğretmen; "Durun, daha başlamayın !" ve beklemiş hazır olmasını herkesin. "Simdi" demiş öğretmen, "Bir çanak yapacağız." "Güzel" demiş çocuk.
  Çanak yapmasını da pek severmiş ve başlamış yapmaya boy boy, şekil şekil çanakları. Ama öğretmen "Durun !" demiş, "Size nasıl yapılacağını göstereceğim." Ve de göstermiş herkese bir büyük çanağın nasıl yapılacağını. "İşte" demiş öğretmen "Artık başlayabilirsiz." Küçük çocuk bir öğretmenin çanağına bakmış, bir de kendininkine. Kendininkini daha çok sevmiş, ama bunu söyleyememiş. Toprağını yuvarlayıp yeniden yapmış öğretmeninki gibi derin bir çanak.


  Veee.. çok geçmeden küçük çocuk öğrenmiş beklemeyi, izlemeyi ve her şeyi öğretmen gibi yapmayı. Ve çok geçmeden başlamış kendiliğinden hiçbir şey yapmamaya.
  Ama birdenbire küçük çocuk ve ailesi taşınıvermiş başka bir eve, başka bir şehre ve çocuk gitmiş başka bir okula... Bu okul daha da büyükmüş öbüründen. Kestirme yolu da yokmuş dışarıdan.
  Büyük basamakları çıkmak ve uzun koridorları geçmek gerekiyormuş sınıfa kadar.
  Ve daha ilk gün demiş ki öğretmen: "Simdi resim yapacağız !" "Güzel" demiş çocuk ve beklemiş öğretmenin ne yapacağını söylemesini.
  Ancak öğretmen bir şey söylemeden başlamış dolaşmaya. Küçük çocuğun yanına gelince sormuş:

  "Resim yapmak istemiyor musun?" "İstiyorum" demiş çocuk. "Ne yapacağız?" "Ne istersen" demiş öğretmen. "Her kes ayni resmi yaparsa ve ayni renkleri kullanırsa, kimin ne yaptığını ve neyin ne olduğunu nasıl anlarım ben?" "Bilmem" demiş çocuk ve başlamış
  "YESIL SAPLI KIRMIZı ÇIÇEGI" çizmeye...

   
Bir Küçücük Oğlancık Varmış !... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Yalın - Küçücüğüm

  Yalın - Küçücüğüm

  Hiç özlemediğim kadar özlüyorum bu aralar seni Niye bilmiyorum ama ben sadece senle mutluyum Ah şu gönül gözünden görmek dedikleri var ya Seni her halinle seviyorum Beraber uyansak,bütün gün sarılsak Bana yetmez,o ana dünyaları değişmem Küçücüğüm her şeyim Ne olur çok uzaklara gitme Gidersen öleceğim Karanlığa döneceğim ooo oooo
 2. Küçücük Bir Bakteri

  Küçücük Bir Bakteri

  KÜÇÜCÜK BİR BAKTERİ Yaşadığımız heryerde çok kücük canlılar yaşamaktadır.Bu canlılar o kadar ufaktırlarki ışık mikroskobuyla bile güçlükle görülebilirler.Bu mikroskobik canlıların büyük bölümünü ise " Bakteri " adı verilen tek hücreli bir canlı grubu oluşturur. Bakterilerin vücutları yanlızca tekbir hücreden meydana gelmiştir.Bu kadar basit görünmesine karşın elektron mikroskopları...
 3. Küçücüğüm

  Küçücüğüm

  Küçücüğüm Bir gece yarısı başladı herşey Bir anda söndü bütün şehrin ışıkları Bütün Sesler Sustu Yüreğimde şimşekler çaktı delice Delice sesler geldi yüreğimden Gözlerim gözlerinde kaldı Kımıldayamaz oldum Dondum durdum sustum Sadece seni izledim KÜÇÜĞÜM... Sadece seni, Bütün gece alamadım gözlerimi gözlerinden Susturamadım yüregimi Delice atan kalbimi durduramadım...
 4. Küçücük bir çocuk kadar duyarlı olamadık muhakkak okuyun

  Küçücük bir çocuk kadar duyarlı olamadık muhakkak okuyun

  Evet arkadaşlar bu yazıyı okuyunca hem güldüm ,hem düşündüm,hemde kendimle muhasebe ettim acaba o küçük meleğin küçücük beyninin içindeki o duyarlılığı biz gösterebildikmi? ekmak kırıntıları: Bir dostum anlatmıştı; Bir tanıdıklarının evinde televizyon arızalanmıştı, tamirci gelip televizyonun arkasını açmış ve arkasında bir sürü ekmek kırıntıları.Tabi kimin yaptıklarını hemen...

Sayfayı Paylaş