Bir Numara Büyük Al Seneye de Giyersin

Bir Numara Büyük Al Seneye de Giyersin
İşte tam anlamıyla bizim Türk milletine uygun olan bir olay :D Büyük al seneyede giyersin:DGenelde tüm Türk ailesi bunu yapar alışverişe gidildiğinde tam üstüne olan birşeyi almaz illaki büyük olacakki daha uzun süre giysin seneyede kaldıralım amacı güderler:Dİşte bu ayakkabı modelide tam bu düşünceye göre bakın ne gibi özellikleri varmış:)
Gelişme çağındaki çocukların ayak numaraları çok kısa süreler içerisinde değişir. Bazen yılda 2-3 ayakkabıdan fazlasını almak gerekebilir. Bu sebeple ülkemizde “Bir numara büyük al seneye de giyersin” söyleyişi ve uygulaması çok yaygındır. Amerikalı bir firma Inchworm adıyla ürettiği ayakkabılarıyla bu soruna çare olmayı hedefliyor.
Inchworm İngilizce tırtıl anlamına geliyor. Ayakkabılar fotoğrafında da gördüğünüz üzere orta bölümünde tırtıl (ya da akordiyon) gibi bir bölüme sahip. Bu bölüm ayakkabının birkaç numara değiştirilebilmesini sağlıyor. Ayakkabının topuk kısmındaki kilit tuşuna basılı tutup çektiğinizde numara değişiyor. Değişen numarayı topuğun altındaki göstergeden izleyebiliyorsunuz. Böylece çocuğunuzun ayağı büyüdüğünde en sevdiği ayakkabıyı düğmesine basıp çekerek uzatmanız yeterli.
 
Üst