Bir oyun odası dekoru nasıl olmalıdır?

Ayşegül AYRANCI

Daimi Üye
Bir oyun odası dekoru nasıl olmalıdır?
Oyun Odası Dekorasyon Önerileri Dekor Fikirleri - Oyun odaları çocukların hayal dünyalarını geliştirebilmektedir. Bu sebeple oyun odası dekorasyonlarını yaparken ayrı bir ehemmiyet göstermeniz gerekir. Oyun odası dekorunda çocukların gelişim özelliklerinden tutunda yaş dönemlerinde arkadaş seçimine kadar her faktör göz önüne alarak dekor tamamlanmalıdır. Dekorasyon gerçekleştirilirken cinsiyet ayrımına göre oda rengi, oda eşyası ya da oyuncak tercihi tamamlanmalıdır. Ayrıca her dönem çocuklar bambaşka hayaller kurmaktadırlar. Hayallerinde oyunları ve oyuncakları hatta oyun arkadaşları seçiminde hayali oyun arkadaşları bile vardır. Bunları göz önüne alarak yeni trend çocuk oyuncakları, çocuk odası mobilya takımları, halıları, aydınlatma ürün tercihi gibi seçimlerinizle bambaşka havalara yer açıcı davranabilirsiniz.

Resim galerimi de incelerseniz farklı oda dekoru çeşitleriyle çocuğunuzu mutlu etme yolunda ilerleyebilirsiniz. Kız çocuklar içi toz pembe, beyaz ya da sarı tonlarında bir oda rengi tercihiyle işe koyulabilirsiniz. Evin iyi aydınlanan bir odasını seçmeniz doğru bir seçenek olacaktır sizler adına. Kız çocukları içi prenseslere layık şato görünümünü andıran ranzalı yatak modeline benzer stil bir yatak tercihiyle seçiminizi şekillendirebilirsiniz. Prenses kızınız için pembelerle dolu bir oda çok fazla boğucu olabilir. Bu nedenle bu seneki trend ev dekor önerilerinde de bahsettiğim gibi aynı rengin farklı tonlarını oda ortamında kullanmak daha akıllıca olacaktır.Okul çağı bir kızınız varsa ya da oğlunuz varsa onun yaş grubuna hitap edici çalışma masası, düzenli bir kütüphane tarzını andıran masa kitaplık bütünlüğünü odaya hakim kılabilirsiniz. Oda genişliğine göre oda dekoru için mobilya seçebilirsiniz. Ya da katlanabilir tarz mobilya seçenekleriyle daha düzenli bir oda görünümü yakalayabilirsiniz. Her ne kadar okul çocuğu olsa da çocuğa oyun alanı olarak bırakılan yere çadır tarzı bir kurulum sağlayarak çocuğunuzun özgür bir alanda kendini ifade edebilmesine yardımcı olabilirsiniz.

1.jpg

2.jpg
Alt resimde yer alan korsan gemisi ve çadırıyla bütünleyici olan çocuk odası görünümünde korsan gemilerini seven çocuğunuza harika bir fırsat verebilirsiniz. Çocuğunuzun hayal gücünü destekleyici olan bu görünümde oyun oynarken eğlenmenin keyfini çocuğunuzun sonuna kadar tadabileceklerdir. Siz de böyle keyifli çocuk odası dekorları yapmaya hazır mısınız?

4.jpg
8-12.jpg
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst