1. kaprisli

  kaprisli Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  13 Kasım 2008
  Mesajlar:
  4.310
  Beğenilen Mesajlar:
  19
  Ödül Puanları:
  0

  Bir saat fazla uyku kalp krizi riskini önlüyor

  Konu, 'Tüm Sağlık Konuları' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.

  Günde bir saat fazla uyumanın kalp krizi riskini azalttığı bildirildi.
  Daily Mail gazetesinin haberine göre, bilim adamlarının 35-47 yaş arasındaki 500 kişinin uyku süresi ve damar sağlığı üzerinde yaptığı araştırmaya göre, çok uyumak damar kireçlenmesi riskini üçte bir oranında azaltıyor.

  Araştırmaya katılanlarda 2000-2001 yıllarında hiçbir kireçlenme işareti görülmezken, beş yıl sonra yapılan muayenede, gecede 5 saatten az uyuyan deneklerin yüzde 27’sinde damar kireçlenmesi tespit edildi.

  Chicago Üniversitesi’nin araştırmasında 5-7 saat uyuyanlarda bu oran yüzde 11 olurken, 7 saatten fazla uyuyanlarda bunun yüzde 6’ya düştüğü görüldü.
  Verileri değerlendiren bilim adamları, bir saat fazla uykunun riski üçte bir oranında azalttığı sonucuna vardılar.

  Daha önce yapılan araştırmalarda da gecede 7 saatlik uykunun sağlıklı kilo ve uzun yaşam için önemli olduğu belirtilmişti.

  Uzun dönemli araştırmalar, uyku sürelerini 7 saatten 5 saat veya daha aza indirenlerin kalp-damar sorunların ölme riskinin iki kat, diğer sebeplerden ölme riskinin de yüzde 70 fazla olduğunu ortaya koyuyor.

  alıntı
   
Bir saat fazla uyku kalp krizi riskini önlüyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Tereyağı kalp krizini önlüyor..!!

  Tereyağı kalp krizini önlüyor..!!

  Kanadalı bilim adamları, tereyağını temize çıkardı. Kanadalı bilim adamları, kalp ve damar hastalıkları başta olmak üzere birçok hastalığa neden olduğu öne sürülen tereyağını temize çıkardı. Yeni bir araştırmadan elde edilen sonuçlara göre, tereyağı ve sığır eti kalp krizi riskini ve kolesterolü düşürüyor, şeker hastalığı ve obeziteyi tedaviye yardımcı oluyor. Alberta Üniversitesi...
 2. Kalp krizini riskini azaltmanın 27 yolu

  Kalp krizini riskini azaltmanın 27 yolu

  Kalp hastalığı genç yaşlı demeden herkesi pençesi altına alan bir hastalık... Yapılan araştırmalara göre kalp krizi riskini azaltmanın 27 yolu var kızlar... Amerikan Prevention Dergisi, kalp krizi riskini azaltmanın 27 yolunu şöyle sıraladı. ABD'de yapılan araştırmalar kadınların kalp krizi geçirme risklerinin daha yüksek olduğunu ortaya çıkardı. İsveçli bilim adamlarının 24 bin kadın...
 3. Kalp Krizi Riskinizi Biliyor Musunuz?

  Kalp Krizi Riskinizi Biliyor Musunuz?

  kalbini sev değerini bil testi Kalbini Sev, Değerini Bil Burdaki testi çözerek hemen öğrenebilirsiniz. Erken önlem almak büyük sorunları önleyebilir. Demet Evgar sunumuyla çok da keyifli üstelik :)
 4. Sabah Yaşanan Kalp Krizinin Riskleri!..

  Sabah Yaşanan Kalp Krizinin Riskleri!..

  kalp krizi, tehlikeleri, sabah geçirilen kalp krizi, riskleri, nelerdir, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Kalp krizi genç yaşlı demeden her yaş grubundan insanın risk altında olduğu bir rahatsızlıktır.Yapılan araştırmalar bu konuda ilginç bir gerçeği ortaya koydu. İspanya’nın Carlos III Üniversitesinden bir grup bilim adamı kalp krizi geçirmiş 811 kişinin...
 5. Armut kalp krizini önlüyor

  Armut kalp krizini önlüyor

  günde bir armut ye günde bir armut ye kalp krizi kalp riskini azalt. Sevgili melekler günde bir armut yimek kalp krizi riskini azaltiyormus. Napiyoruz? Hergün bir Armut yiyoruz :) Bitkilerin gelişme ve büyüme faaliyetleri neticesinde çeşitli kısımlarında depolanan fitokimyevî maddelerin (karotenoidler, flavonoidler gibi), hem besleyici ve koruyucu hem de şifa vesilesi hususiyetlerle...

Sayfayı Paylaş