1. PeLiNiM

  PeLiNiM Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  16 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  5.401
  Beğenilen Mesajlar:
  58
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  ANTALYA

  bırak bela kapını çalsın

  Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

  Bırak bela kapını çalsın,onu serbest bırak....Dua ederek,yüzüne karşı durma...Gelmesinden yaklaşmasından endişelenme...onun ateşi cehennem ateşinden daha sıcak değildir....

  Yaratıkların en hayırlısı, yerlerin taşıdığı ve göklerin gölgelendirdiği en hayırlı insan, Hz. Muhammed Mustafa -sav- buyurmuştur ki:  “Cehennemin ateşi mümine: 'Geç ya mümin! Senin nurun, benim ateşimi söndürüyor.' diyecek..”
  Müminin cehennem ateşini söndüren o nuru, dünyadaki yüzünün nuru değil midir? O nur idir ki, ALLAH’a itaat edenle isyan edeni birbirinden ayırır.. Simalardaki o nur ki, ALLAH c.c'ye teslimiyet ve itaatin nişanesidir.
  Bırak bu nur, bela ateşini söndürsün; sabrın ve Mevla’ya itaatin soğukluğu, başına gelen ve sana yaklaşan o belanın yalın ateşini dindirsin..


  Bela sana, seni helak etmek için gelmemiş, fakat seni denemek; imanının sağlamlığını test etmek, yakinin temelini sağlamlaştırmak, ALLAH’tan korkarak içine müjde sevinci vermek için gelmiştir. ALLAH Teala şöyle buyurmuştur:

  “And olsun ki, içinizden cihad edenlerle, sabredenleri belirleyince ve haberlerini açıklayıncaya kadar sizi deneyeceğiz” (Muhammed Suresi, 31)  Hak Tela’ya olan imanın sabitleşip de O’nun yaptıklarına tereddütsüz muvafakat edince -ki bunların hepsi ALLAH’ın tevfiki, lütfu ve ihsanı iledir- O’na sonsuza dek sabret, O’na uy ve O’na teslim ol.. O’nun emrinin dışında, hiçbir hadiseden ne kendine, ne de başkasına bahsetme.. Aziz ve Celil olan ALLAH’ın emri gelince, ona uy ve ona koş, yiğitleş, güçlen, hareket et; durma!


  Kadere ve ALLAH’ın işine bahane arama.. Tam aksine, emrini yerine getirmek için var gücünü harca! Eğer yapamazsan, Aziz ve Celil olan Mevla’ya sığın, O’na yalvar.. O’ndan özür dile.. O’nun emrini yerine getiremediğinin sebebini araştır..


  Alıntıdır   
bırak bela kapını çalsın konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Şu an Kapı Çalsa kimin gelmesini İstersiniz ?

  Şu an Kapı Çalsa kimin gelmesini İstersiniz ?

  Evet şu an kapı çalsa Kimin GElmesini istersiniz..?
 2. bırak hep açık kalsın o kapı...

  bırak hep açık kalsın o kapı...

  Eski zamanlarda bir zat, seyahati sırasında çok ilginç bir olaya şahid olur.. Çölde, eşkiyaların bir kervana saldırdıklarını, ne var ne yoksa zorbaca gasbettiklerini korkuyla seyreder uzaktan.. Biraz sonra bakar ki, soygun yapan eşkiyaların reisi bir kenarda abdest alıp, namaza duruyor.. Adam hayretlerdedir..Dayanamaz, namazdan sonra yanına varır ve sorar ona; “Merak ve hayretler içindeyim”...
 3. birgün peygamberimiz kapınızı çalsa...

  birgün peygamberimiz kapınızı çalsa...

  peygamber efendimiz evimize gelse ne yapardık BİR GÜN PEYGAMBER KAPINIZI ÇALSA... >>> >>> Yıllardır internette dolaşan, kimi meclislerde sık dile getirilen bir >>>metin var; şiir gibi etkileyici bir metin... >>> >>> Metnin yazarının kim olduğunu ne ben çözebildim bugüne kadar ne de >>>başkası. Özgün halinin İngilizce olduğu rivayet...
 4. Bela

  Bela

  Musibet ve her türlü sıkıntı, bunlardan sonra gelecek sevinç ve rahatlıktır.Bela ve sikinti görmek, çektigi sikinti ve güçlüklerden sonra ferahliga ve sevince kavusacagina isaret eder.
 5. Sinan Özen - Kapına Kırmızı Bir Gül Bıraktım

  Sinan Özen - Kapına Kırmızı Bir Gül Bıraktım

  Bu akşam giderken sessiz sedasız Son bir defa dönüp yollara baktım Gözlerimde yaşlar dilimde şarkın Kapına kırmızı bir gül bıraktım Sanmaki dönerim artık geriye Bu sana aşkımdan en son hediye Beni hatırlayıp ağlarsın diye Kapına kırmızı bir gül bıraktım.. Mektuplarım sustu dillerim sustu Bütün şarkılarım hep sana küstü Yağmurlar yağarken bir akşam üstü Kapına kırmızı bir gül bıraktım...

Sayfayı Paylaş