1. kördügüm

kördügüm Tatlı ve Çalışkan Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0

Birakin evi dagitsin...

Konu, 'Çocuk Sağlığı ve Eğitimi' kısmında kördügüm tarafından paylaşıldı.

< Konu Resmi..>

< Konu Resmi..>
    < Konu Resmi..>
    Bırakın evi dağıtsın, zeki olsun

Çocuğunuz binbir zahmetle topladığınız evi dağıtıyorsa ona kızmaktan vazgeçin! Çünkü yurtdışında yapılan bir araştırma, dağınık çocukların zeka gelişiminin daha iyi olduğunu ortaya çıkardı. Zeka gelişiminde deneyimlerin çok önemli olduğunu, çocukların da etrafı karıştırarak deneyim elde ettiklerini vurgulayan uzmanlar, özellikle annelerden bu konuda biraz daha esnek olmalarını istiyor. Uzmanlar; çocukların etrafı karıştırarak bazı şeyleri daha çabuk öğrendiğini, bu yüzden de annelerin zeka gelişimleri için çocuklarının hareketli olmalarına ve ortalığı karıştırmalarına izin vermeleri gerektiğini belirtiyor.

Birakin evi dagitsin... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. DÜŞ Biraktim İÇİmdekİ Geceyeye.....

DÜŞ Biraktim İÇİmdekİ Geceyeye.....

sahipsiz düşler sokağı DÜŞ BIRAKTIM İÇİMDEKİ GECEYEYE..... Korkular büyüttüm gecenin koynunda, Düşlerimi ipe astım sahipsiz uçurumlarda. Usul usul ezberledim yalnızlığı, Yüzümün sol yanına vurdu rüzgar. Bir sonbahar esti içimin sokaklarında, Bir hayal yolumu kesti... Duvarlar söktü beni bağrından, Kaldırımlara düştü feryadım. Susma öyle deli edercesine, Bak nasıl da...
  2. Birak bari o kalsin

Birak bari o kalsin

antoloji.com
  3. Elinizdeki Bardaği Yere Birakin

Elinizdeki Bardaği Yere Birakin

Profesör elinde içi dolu bir bardak tutarak dersine başladı Herkesin göreceği bir şekilde tutuyordu ve ardından sordu : “Bu bardağın ağırlığı sizce ne kadardır?” '50gm!' .... '100gm!' .....'125gm' ..diye öğrenciler yanıtladı. “Bardağı tartmadıkça gerçekten ben de bilemem,” dedi profösör, “ama, benim sorum şu ki : “Bu bardağı böyle birkaç dakikalığına tutsaydım ne olurdu?”...

Sayfayı Paylaş