Birce Akalay kimdir

M

Misafir

Forum Okuru
Birce Akalay kimdir
birce akalay birce akalay biyografi resimleri kimdir güzellik yarışmasında kaçıncı oldu
birce akalay kimdir, hakkında bilgiler, hayatı, kısaca hayatı, biyografi, biyografisi, filmleri, dizileri, resimleri, haberleri, güzellik kraliçesi, güzellik yarışması, yaşı, kaç yaşında

Eski Türkiye güzellerinden olan Birce Akalay hakkında merak ettiğiniz tüm bilgiler bu yazımızda yer almaktadır Melek'ler.

84dac3b96ea427.jpg

Birce Akalay:

Doğumu: 1984, İstanbul
Türk oyuncu.
Pera Güzel Sanatlar Lisesi Tiyatro bölümünde eğitim aldı. 2004 Türkiye Güzellik yarışmasında üçüncü olduktan sonra Avrupa Güzellik Yarışması'nda Türkiye'yi temsil etti ve yarı finale çıktı. 2004-2007 yılları arasında Star TV ve TV 8'de spor spikerliğinin yanı sıra Şampiyonlar Ligi Özel ve 8.Etap gibi programları da hazırlayıp sunmuştur.2007 yapımı olan Kader ve yine 2007 yapımı Senin Uğruna dizisine konuk oyuncu olarak bir süreliğine katılmıştır.Bunların yanı sıra oyuncu 2008'de vizyona giren Son Ders ve 2009 Ekim aynında vizyona girecek Nefes filmlerinde rol almıştır. Aynı zamanda 2008'de Asi dizisinde başkarakterleri canlandırmıştır. 2009 yılında TRT1 de ekrana gelen Alayına İsyan isimli dizinde de Sevtap rolü ile karşımıza çıkan Birce Akalay 2009'un Eylül ayında Sizi Seviyorum isimli sinema filminde Emre Altuğ ile başrolleri paylaşmıştır. Şu anda ise ATV'nin yeni sezon dizilerinden Kış Masalı'nda Zişan rolüyle televizyonlardadır.

Kendi dilinden Birce Akalay:
"Ben, 1984 yılında İstanbul’da doğdum. Tek çocuğum. Annem ev hanımı, babam ise serbest meslek sahibi. 3.5 yaşında bale eğitimi almaya başladım ve bu eğitimim 13 yıl sürdü. Lisede konservatuvarın bale bölümüne hazırlanırken, bir sakatlık yaşadım ve sınavlara giremedim. Ancak bu sakatlık, benim tiyatro ile tanışmama sebep oldu. Çok geçmeden Pera Güzel Sanatlar Lisesi’nde tiyatro eğitimi almaya başladım. Dört yıl süren eğitim sürecim, tıpkı bir konservatuvar eğitimi gibiydi. Lise sonrası İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Drama Bölümü’nde okumaya başladım. Ancak çalışma hayatım, okulun bölünmesine neden oldu. 2004 yılında, Star TV’de spor spikerliği yaptım. Kısa bir süre de TV8’de çalıştım. Ama hep bir yanım tiyatroyu özlüyordu. Sonunda dayanamadım ve ani bir kararla işimden ayrılıp, konservatuvar sınavlarına girdim. Başarılı da oldum. Şu anda Haliç Üniversitesi Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nde eğitim hayatımı sürdürmekteyim. Bale, tiyatro ile birbirine çok yakın bir sanat dalı. Sahne aynı, mimikler ve duygular aynı. Belki çok ayırıcı özellikleri de vardır. Ancak tiyatroya, oyunculuğa aşık oldum. Artık benim hayallerimi oyunculukta elde edeceğim başarılar süslüyor. Kariyerim boyunca da hep süslemeye devam edecek.

Oyunculuk Deneyimi :
Ekran önünde yok. Erken olduğunu düşündüğüm için hiç denemedim. "Kader" dizisi benim ilk oyunculuk deneyimim. Oyunculuk adına yaptığım en önemli şey, onu hálá öğrenmeye çalışmaktı. 3,5 yaşında bale ile sahne kokusuna alışmış birisi olarak bu mesleği asla bırakamadım."

Benzer Diğer Konularımız !

M
Cevaplar
0
Görüntüleme
3K
Misafir
M
M
Cevaplar
0
Görüntüleme