1. Onurlu_Deniz

  Onurlu_Deniz Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  3 Aralık 2008
  Mesajlar:
  528
  Beğenilen Mesajlar:
  6
  Ödül Puanları:
  0

  birkaç ilüzyon örneği

  Konu, 'Kader Rüya Kozmik Gizli İlimler' kısmında Onurlu_Deniz tarafından paylaşıldı.

  ilizyon örnekleri illüzyon örnekleri rakamlarla ilizyon sayılarla sayılarla numaraları
  [​IMG]Sonuç Bulmak:
  bir arkadaşınıza 'üç' basamaklı ve rakamları birbirinden farklı bir sayı yazmasını isteyin. Sonra bu sayının tersini (yani sayı 'abc' ise 'cba') yazmasını söyleyin. Büyük olandan küçük olanı çıkarmasını da isteyin. Size sadece sonucun birler basamağını söylesin. Siz de sonucu bilin!
  [​IMG]Şöyle ki: Ortadaki rakam her zaman '9' dur. Birler basamağı kaç ise, yüzler basamağı da dokuza tamamlayan sayıdır. Bir örnek verelim:
  Arkadaşımız 437 sayısını yazmış olsun. Tersi: 734. Büyük olandan küçüğü çıkaralım.
  734-437=297
  Arkadaşımız bize sadece '7' yi söyledi ve biz de yüzler basamağının '2' olduğunu anladık. (2+7=9)
  [​IMG]İskambil Oyunu:
  52'lik bir iskambil destesini bir arkadaşınıza iyice karıştırması için verin. Sonra kağıtları alıp üstten (kapalı taraftan) sıra ile üst üste sayarak yarısına kadar (26) açın. Sonra yirmi altı kağıdı, sırasını bozmadan destenin en altına koyun. Üstten bir kağıt açın. O kağıt '10' dan küçükse 10'a tamamlayacak kadar kağıdı, kapalı olarak altına doğru koyun. ( 3 çıktı ise 7 adet; 9 çıktı ise 1 adet; 10 çıktı ise hiç. Semboller önemli değil. Resimliler de 10 sayı) Bunu iki kere daha yapın. Sonra açıkta kalan üç kağıdın sayı değeri toplamını hesaplayın. Toplamı kadar kağıdı, destenin üstünden sayın. Toplama geldiğinizde o kağıdı açmadan kağıdı bilin!
  Bir misal verelim:
  26 kağıt saydıktan sonra ilk açtığımız kağıt, '6' olsun. Altına doğru 4 adet kağıt daha, kapalı olarak koyuyoruz. İkinci kağıdı açıyoruz. O da 'vale' olsun. Sayı değeri 'on' olduğu için hiç kağıt koymuyoruz. Üçüncü kağıt ta '2' olsun. altına 8 adet kağıt koyuyoruz. Şimdi açık olan kağıtların değerini bulalım:
  6+10+2=18
  O halde Üstten açacağım 18.ci kağıt sinek beşlidir!(meselâ)
  [​IMG]İşin sırrına gelince: Bu kağıt, açık olarak saydığımız yirmi altı kağıdın 7. sidir. Bu her zaman böyledir. Demekki yirmi altı kağıt sayarken yedinciyi hiç unutmayacağız. Sonraki işlemler ne olursa olsun! Bu arada yukardaki işlemde yedinci kağıt, 'sinek beşli' imiş :)
  [​IMG]Patlamayan Balon:
  İlüzyonistlerin klasik numarası olan patlamayan balon, aslında çok basit bir numara. [​IMG]Balonun şiş geçirilecek yerlerine birer şeffaf bant yapıştırılırsa tabi ki patlamaz:) Yalnız hava kaçırmaya başlayan balonu hemen numara biter bitmez patlatıp sırrımızı gizlememiz lâzım.
   
 2. LAMİYA

  LAMİYA Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  26 Ekim 2009
  Mesajlar:
  1.628
  Beğenilen Mesajlar:
  8
  Ödül Puanları:
  38
  Şehir:
  istanbul
  süpermiş merakımı giderdiğin için teşekkür ederim
   
 3. ßeLeN

  ßeLeN Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  14 Haziran 2009
  Mesajlar:
  5.866
  Beğenilen Mesajlar:
  1.304
  Ödül Puanları:
  113
  patlamayan balon bunu denıcemm..
   
birkaç ilüzyon örneği konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Birkaç söz..

  Birkaç söz..

  Ya bir çift güzel bakıştı, yada sarfedilen, bikaç cümle... ya saflığındı beni tutan yanında, yada haykırışıma ses vermemen. tutsak olma arzumun hat safhada olduğu bir anda karşıma çıkışındı belki... belkide sadece yorgun yüreğiminin kontrol edilemediği idi o gün, aslında geçmişin bıraktığı yaraların izlerinden kurtulmak için son hamlemdi neydi, kimdi, nasıldı ve neredeydi... sadece...
 2. ilüzyon resmi...

  ilüzyon resmi...

  Anormal Hareket Optik İllüzyonu ( Periferal Etki Optik İllüzyonu ); periferal görüşte fark edilebilen anormal hareketlerdir. Bu resmin hareketsiz olduğunu unutmayın. Herhangi bir şekilde anime edilmiş değil. Fakat görüşünüz ileri ve geri oynadığında; merkez bölümü içe doğru, dış bölüm ise dışa doğru hareket ediyormuş gibi gözüküyor. Eğer gözlerinizi merkezde bir noktaya dikerseniz ve hareket...
 3. Birkaç güzel araba ve jeep modelleri

  Birkaç güzel araba ve jeep modelleri

  jeep modelleri nissan jeep modelleri wolksvagen wolsvagen wosvagen golf VOLKSWAGEN GOLF FORD RANGER NİSSAN SKYSTAR NİSSAN NAVARA
 4. Brezilya nakışından birkaç örnek model

  Brezilya nakışından birkaç örnek model

  Brezilya nakışını beğenen ve yapmayı seven hanımlar için birkaç örnek model Çok şık durmakla beraber,sabır isteyen bir nakış modeli.Ama bizim becerikli hatunlarımızın yapamayacağı el işi yoktur sanırım:)
 5. Birkaç öneri..

  Birkaç öneri..

  Evinizde mayonez yaparken: Zeytinyağ yerine susam yağı kullanın. Mayoneziniz daha uzun zaman bozulnadığını göraceksiniz. * Yeşil salatalık malzemelerinizi elinizle koparırsanız vitaminlerini öldürmezsiniz. * Balık çorbası yaparken: Suyunun daha lezzetli olması için balıkları en*az 45*60 dakika kaynatın.Baş ve kuyruk kısımlarının en lezzetli yerleri olduğunu unutmayın. Karnabahar...

Sayfayı Paylaş