1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.318
  Beğenilen Mesajlar:
  2.404
  Ödül Puanları:
  113

  Birliktelik Esnasında Eşlerin Başkalarını Hayal Etmesi Günahmı?

  Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  Bu konu mahrem konular hakkında bilgileriçermektedir.. Arefeyi bayrama bağlayan gece cinsi münasebet olur mu?

  Bunda bir günah yoktur. Fakat bu vakitlerin gözetilmesi zararlı olmaz, faydalı olur. Geceyi ibadetle geçirmek daha güzel olsa gerek.

  Berat gecesi cinsel ilişki

  Berat gecesi yapılan cimadan çocuk olursa, kötü huylu olur.

  Cuma Günü Cinsel İlişkide Bulunmak

  Allah Resulü buyuruyor: "Her Cuma günü karısıyla cinsi münasebette bulunamayacak olanınız var mı? İyi ya bunda hem kendisinin, hem de eşinin yıkanması sevabı olmak üzere iki birim sevabı vardır."

  Cuma Gecesi Cinsel İlişkide Bulunmak

  Bazı müçtehid alimler, Cuma gecesi cinsi münasebette bulunulmasının da, Cuma günü yıkanılmasını öğütleyen hadislerin kapsamına girebileceğini, aynı sevaba erdirebileceğini ifade etmişlerdir.

  Kurban Bayramı gecesi cinsel ilişki

  Kurban bayramı gecesi yapılan cimadan çocuk olursa, altı ve ya dört parmaklı olur.

  Ramazan Bayramı gecesi cinsel ilişki

  Ramazan bayramı gecesi yapılan cinsi ilişkiden çocuk olursa, ana babasına asi olur.

  Cinsel İlişkide Eşlerin Başkalarını Hayal Etmeleri

  Eşler cinsel ilişkide bulunurken erkek hanımını tanıdığı güzel bir kadın diye hayal etmesi, kadının da kocasını başka bir erkek diye hayal ederek sevişmesi, cinsel ilişkide bulunması haramdır.
  < Konu Resmi..>  İbn-i Abidin bu, suyu şarap olarak düşünüp şarap niyetiyle içmeye benzer. O, haram olduğu gibi bu şekilde cinsel ilişkide haramdır. (İbn-i Abidin:6/372)

  Bu tür davranışları ailelerin yıkılmasına sebep olacağı için İslam yasaklamıştır.

  Kur'an Bulunan Odada Cinsel İlişkide Bulunulur mu?

  Kur'an bulunan odada cinsel ilişkide bulunmanın bir sakıncası yoktur. Ancak Kur'an-ı Kerim'e saygı göstermek için onu örtmek icap eder.Kadın ihtilam olur mu?

  Erkek gibi kadın da ihtilam olur. Kadının menisi dışarı çıkınca gusül gerekir. Bu durum erkek için doğal olduğu gibi kadın içinde doğaldır. Ancak kadınlarda daha az görülen bir durumdur.
  Peygamberimizin eşlerinden Hz.Ümmü Seleme yanında Ümmü Süleym adındaki hanım peygamberimize gelerek şöyle sorar:

  -Ya Resulullah! Rüyasında kocasının kendisiyle cinsi yakınlıkta bulunduğunu görürse kadının gusletmesi gerekir mi?

  Bunun üzerine Ümmü Seleme, Ümmü Süleym'e şöyle der:

  -Baltayı taşa vurdun ya Ümmü Süleym! Resulullah huzurunda kadınları küçük düşürdün. Allah iyiliğini versin."

  Ümmü Süleym'de şu cevabı verir:

  -Şüphe yok ki Cenab-ı Hak, gerçeği öğrenmek için utanmayı emretmez. Bizim bilemediğimiz bu durumları peygamberimize sormamız onları bilmememizden daha hayırlıdır.

  Bunu üzerine peygamberimiz şöyle buyurdu:

  -Çıkmaza esas giren sensin. Allah senin iyiliğini versin ya Ümmü Seleme, rüyalanan kadının menisi geldiği zaman yıkanması gerekir."

  Ümmü Seleme sordu:

  -Ya Resululah! kadının menisi olur mu?

  Peygamberimiz:

  -Eğer kadının menisi olmasaydı çocuğu kendisine nasıl benzerdi. Kadınlar erkeklerin benzeridir şüphesiz.

  Kadın ihtilam olur da meninin dışarı çıktığını görmese ihtayatten güsletmesi daha iyidir. Çünkü kadından çıkan meni geri dönebilir.
   
Birliktelik Esnasında Eşlerin Başkalarını Hayal Etmesi Günahmı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Yeşim Salkım - Gözlerinin İçine Başka Hayal Girmesin

  Yeşim Salkım - Gözlerinin İçine Başka Hayal Girmesin

  gözlerinin içine başka hayal girmesin akor gözlerinin içine başka hayal girmesin Bana ait çizgiler dikkat et silinmesin İstersen yum gözlerini, tıpkı düşünür gibi Benden evvel başkası sakın seni görmesin Benden evvel başkası seni görüp sevmesin Kıskanırdım seni ben kendi gözümden bile, Nasıl verirdim seni bir yabancı ele Sana gelen yollarda daima beni bekle Benden evvel başkası sakın seni...
 2. Eşinizin Gözü Sizden Başkasını Görmeyecek!!!

  Eşinizin Gözü Sizden Başkasını Görmeyecek!!!

  Eşinizin Gözü Sizden Başkasını Görmesin Eşiniz Gözünün Dışarda Olmasını Engellemek Eşiniz hep size sadık kalsın mı istiyorsunuz?? Gözü dışarda olmasın ve onu kolayca eve bağlamak isteyen hanımlar işte buraya kulak verin ...Önemli önerilerimiz var ....Biliyorsunuz evlilikte önemli şeylerden birisi de güvendir evlilikte güven olmazsa olmazdır....Şimdi bakalım eşleri evde tutmanın yolu...
 3. Birliktelik esnasında lekelenme

  Birliktelik esnasında lekelenme

  birliktelik sonrası kanama,birliktelik sonrası lekelenme,birliktelik sonrası vajinadan kan gelmesi,ilişki sonrası lekelenmenin sebepleri hakkında bilgiler İlişkiden hemen sonra veya ertesi günü beklenmedik bir şekilde kanama görülmesine post koital kanama denir.cinsel ilişki sonrası oluşan vajinal kanama. rahim ağzının iltihaplanması, vajinal enfeksiyon, rahim ağzında yara, servikal polip...
 4. Birliktelik esnasında kasıklarım ağrıyor neden?

  Birliktelik esnasında kasıklarım ağrıyor neden?

  Disparoni pek çok çiftin evlilik hayatlarını olumsuz yönde etkileyen ve mutlaka tedavi edilmesi gereken cinsel sorunlar arasında yer almaktadır Kasık ağrısı kadın hastalıklarında en sık rastlanan şikayetler arasında yer almaktadır. Kadınların bir kısmı normal zamanda kasık ağrısı hissetmekle birlikte aynı zamanda cinsel ilişki sonrasında da bu ağrıyı hissedebilmektedirler. Kadınlarda meydana...
 5. Sperm yutmak harammıdır?

  Sperm yutmak harammıdır?

  Erkek hanımını böyle bir ilişkiye zorlayamaz; buna hakkı yoktur. Kadın Allah'ın rızasına uygun olmayan konularda kocasına itaat etmemelidir. Eşlerin birbirine her yerleri mübahtır, haram değildir" şeklindeki bir hüküm doğru değildir; kadına anüsten yaklaşmak (ters ilişki) ehlisünnete göre caiz değildir. Ağız da cinsel temas için değil, başka işler için var edilmiştir; oradan cinsel temas...

Sayfayı Paylaş