bisküvi ile PROFİTEROL

laetitia

Yeni Üye
Üye
bisküvi ile PROFİTEROL
bebe bisküvisiyle yapılan tatlılar bebek bisküvisiyle yapılan tatlılar bisküvi ile profiterol bebe bisküvisinden pasta bisküvi ile tatlı tarifleri
Profiterol delisi birçok insan tanıyorum herkes bayılarak yiyor benim aram çok yok ama sizle kolay bir tarifini paylaşmak istiyorum melişler. :)

resim1-7186.jpg

Malzemeler:
1 paket pötibör bisküvi
1 büyük muz
1 orta boy elma
Sos için:
1/2 lt. süt
2 ç.k. nişasta
6-7 ç.k toz şeker
2 tepeleme ç.k. kakao

Yapılışı:

Bisküviler ufalanır. Üstüne elma ve muz rendelenir. İyice yoğurulur. Hamur elle şekil verilebilecek bir kıvama getirilir. (İsteğinize göre daha çok meyve veya bisküvi koyarak kıvamı ayarlayabilirsiniz. Şekil vermekte zorlanırsanız bir kaba dökeceğiniz içme suyuna elinizi değdirerek yuvarlak profiteroller elde edebilirsiniz.) Sos için bir tencereye süt, nişasta, şeker ve kakao konur ve koyulaşana kadar devamlı karıştırılarak pişirilir. Sos koyulaşınca ocaktan alınır ve soğuyana kadar karıştırılır, profiterollerin üstüne dökülür

Orijinalin yerini tutsa kimse gidip dışarıdan almaz dimi :D:D Tabi birazda sizin el becerinizle alakalı diye düşünüyorum. Siz yapın bi kaç komşunuza yedidin zehirlenirlerse kaçın güzel olursa zaten söylerler :D:D

Orijinalin yerini tutsa kimse gidip dışarıdan almaz dimi :D:D Tabi birazda sizin el becerinizle alakalı diye düşünüyorum. Siz yapın bi kaç komşunuza yedidin zehirlenirlerse kaçın güzel olursa zaten söylerler :D:D
İlk seçenek çok doğru bir seçenek.... :D ben bu işe hiçkalkışmayayım yoksem 2 tane komşum var onlardan da olurrum....

Geri