1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  117
  Ödül Puanları:
  0

  BMW yönünü ABD'ye çevirdi

  Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  Almanya'da iki yıl içinde işçi sayısını yüzde 7,5 azaltacak Alman otomotiv firması BMW, ABD'de 2012 yılına kadar üretimini yüzde 50'den fazla artırmayı planlıyor.
  Otomotiv imalat faaliyetlerine ilişkin raporların yayınlandığı “Harbour Report”un yayımcısı uluslararası danışmanlık şirketi Oliver Wyman'dan Greg Gardner, BMW'nin bu kararının dolardaki düşüşten kaynaklandığını, Almanya'da yüksek maliyetlerle üretimin savunulamayacağını söyledi.


  BMW'nin, Güney Carolina eyaletinde Spantanburg bölgesindeki fabrikasında çalışan işçi ücretlerinin Almanya'daki işçi ücretlerinden az ve doların düşük olması nedeniyle ABD'de otomotiv üreterek, sermaye birikimi yapabileceğini belirten Gardner, doların düşük olmasının BMW ve diğer yabancı otomotiv üreticilerinin, ABD'deki fabrikalarında kullanacağı malzemenin birçoğunu içerden satın almaya başlayacağı anlamına geldiğini de ifade etti.


  BMW sözcüsü Bobby Hitt, geçen ay, BMW'nin ABD'deki fabrikasında 2012 yılına kadar otomotiv üretimini 240 bine yükseltmesinin beklendiğini açıklamıştı.


  BMW Personel Daire Başkanı Ernst Baumann da geçen ay, şirketin 2 bin 500 işçiyi işten çıkardığını, yıl sonuna kadar 5 bin 600 işçiyi daha işten çıkaracağını söylemişti.
  Bünyesinde “Mini” ve “Rolls-Royce” markalarını da barındıran BMW, ocak ve şubat döneminde bütün dünyada 198 bin 628 araç satmıştı.

  Hürriyet
   
BMW yönünü ABD'ye çevirdi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Çeviri

  Çeviri

  Prof A, Prof B tarafından C diline çevrilen mantık kitabının son sözüne şunu yazdı: "Prof B'ye bu kitabı çevirdiği için teşekkür ederim. Prof B'ye ayrıca bu kitabın son cümlesini C diline çevirdiği için teşekkür ederim"... Buradaki garipliği bulun.
 2. Yön

  Yön

  Ana yönler sağlam tesbit yapmaya, isitkametini iyi belirleyeme, tali yönler tereddüde delalet eder.Rüyasında yönünü kolaylıkla bulan kimse bütün sorunlarını çok kolay çözer. Elinde pusula olan kimse hata yapmadan başarıya ulaşacak demektir. Ayrıca görülen yönlere de dikkat etmeli ve rüya ona göre yorumlanmalıdır
 3. bmw modifiye

  bmw modifiye

  bmw çeşitleri
 4. II.Abdülhamid'in ABD'ye yolladığı fotoğraflar

  II.Abdülhamid'in ABD'ye yolladığı fotoğraflar

  Osmanlı Devleti'nin çatırdamaya başladığı 19. yüzyılın sonlarında 33 yıl devleti yöneten II. Abdülhamid Han toprak kayıplarının giderek arttığı ve Osmanlı'nın gücünü kaybettiği bir dönemde siyasi dehasıyla, cihan devletinin çöküşünü geciktirmeyi başardı. Devrinde onu tahtan indirenler, kendisini acımasızca eleştirip "Kızıl Sultan" diyenler dahi, yıllar sonra onun ne kadar uzak...
 5. Castro'dan ABD'ye 'sadaka' resti

  Castro'dan ABD'ye 'sadaka' resti

  Küba'nın tarihi lideri Fidel castro, Amerikan yönetiminden "sadaka vermesini değil, ablukayı kaldırmasını" istedi. Resmi internet sitesi "Cubadebate" de yazı kaleme alan Castro, ABD'nin Küba'ya seyahat kısıtlamalarını kaldıracağını ve Küba kökenli Amerikalılara Küba'ya para gönderme imkanı sağlayacağını hatırlatarak, "ama Barack Obama tedbirlerin en acımasızı olan...

Sayfayı Paylaş