1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.674
  Beğenilen Mesajlar:
  2.421
  Ödül Puanları:
  113

  Böbrek taşı düşüren bitkiler

  Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  Ülkemizde sıkça görülen ciddi bir sağlık problemi olmakla beraber, nasıl oluştuğu kesin bir sebebe bağlanamamıştır. Yemek alışkanlıkları, yeteri miktarda su tüketilmemesi, kullanılan bazı ilaçlar veya diğer hastalıklar, böbrek problemi oluşumuna sebep olabilir.En Kötü ve çekilmesi gerçekten ızdırap, işkence olan 3 ağrıdan biri de şüphesiz böbrek taşı düşürürken ki ağrıdır. Diğer ağrılar ise diş ağrısı ve kulak ağrısıdır. Bu acıları henüz tatmamış olanlar ne yazık ki çekenleri gerçek mana da anlayamazlar.
  Böbrek taşını düşürmek için birkaç formül;


  3-4 tane kereviz, 3-4-tane lahana yaprağı, 1 tutam maydanoz sapı, 1 su bardağı su. Tüm malzemeler karıştırılıp kaynatılır. Akşamları yatmadan 1 saat önce 1 bardak içilir. 3 hafta boyunca uygulanır.
  Kereviz kaynatılır ve süzgeçten geçirilir. Sabah, öğlen ve akşam olmak üzere günde üç öğün, yemeklerden önce 3 bardak içilir.
  < Konu Resmi..>
  100 gram mısır püskülü 1 litre suda kaynatılır ve süzülür. Günde 2 kere iki bardak içilir.
  Sedef otu ve çoban kesesi kaynatılarak elde edilen çay, sabah akşam olmak üzere günde iki kere bal ilavesiyle tüketilir.


  Bayır turpu dilimlenip tencereye alınır. Üzerine su ilave edilir ve kaynadıktan sonra süzülür. Düzenli olarak her sabah aç karnına 1 bardak içilir.
  5 tane limonun suyu sıkılır, bir kavanoza konur. 5 tane beyaz yumurta kabuğu ılık suyla yıkanır ve fasulye kadar ufak parçalara ayrılıp kavanoza konan limon suyunun içine eklenir. Kavanozun kapağı hava almayacak şekilde kapatılıp, buzdolabında 12 gün bekletilir. Bu karışım sabahları aç karnına 1 çay bardağı olarak tüketilir. Kavanozdaki karışım bitene kadar düzenli devam edilmelidir. Böbrek ağrılarınıza ve böbrek taşı düşürmenizde faydalarını göreceksiniz.


  Türkiye’de yaşayan birçok hastanın yüzde 73’ünde görülen taş tipi kalsiyum oksalat taşıdır. Eğer sizin de böbreğinizde bulunan taşın cinsi kalsiyum oksalat ise genelde altın otu (ya da diğer isimleri ile:Uludağ çiçeği, sarı ot, yayla misi) bitkisini tavsiye eden Dr. Mustafa Eraslan,bu şifalı ot ile kısa süre de ve çok az bir maliyetle bitkisi ile böbrek taşından kurtulmuş olacaksınız” diyerek böbrek taşı ağrısı (rahatsızlığı) çekenler için bir umut oldu.


  Peki altın otu nasıl böbrek taşı hastalığına iyi geliyor?

  Dr. Mustafa Eraslan, “altın otunun böbrek taşlarının boyutunu küçülterek kum haline gelmesine yardımcı oluyor ve bu şekilde de taşın çok kısa zaman içinde vücuttan idrar yoluyla atılmasını sağlıyor” dedi.


  Bitkisel Yöntemlerle Böbrek Taşı Düşürme Yolları Nelerdir?

  1-) Çoban Kesesi ile Böbrek Taşı Düşürme

  Çoban kesesi, böbrek taşlarını söktürmek için etkili olan çok iyi bir bitki türüdür.Bu şifa veren bitkinin yanında böbrek taşını düşürme etkisi veren sedef sedef otu ile karıştırılarak demlenir.Hemen ardından meydana gelen şifalı bitki çayının içine isterseniz bir çay kaşığı balda ekleyerek sabah – akşam bir fincan miktarında içilir.Böbrek taşlarının sancısını kesmeye ve böbrek taşlarını düşürmede bu bitkisel tedavi kullanılabilir.

  2-) Mısır Püskülü İle Böbrek Taşı Düşürme

  Hazırlanışı ve yapılışı: ilk olarak 100 gr. miktarında mısır püskülü tedarik edilir ve 1 lt. suyun içine atılarak kaynatılır.Kaynatılan bu sıcak su bir süzgeç ile bir kaba süzülür.Kabın içindeki elde edilen bu mısır püskülü suyu böbrek taşlarının tedavisi için sabah ve akşam günde 2 defa aç karnına 1 su bardağı içilir.

  3-) Hazenbel Kökü ile Böbrek Taşı Düşürme

  Yine öncelikle hazanbel kökü tedarik edilir.Suyun içine atılarak kaynatılır ve haşlandıktan sonra süzgeç ile bir kaba süzülür.Bu elde ettiğimiz sıvıya pekmez ilave edilerek şerbet kıvamına veya yoğunluğuna gelinceye kadar karıştırılır.Bu meydana getirdiğimiz hazenbel köklü şerbetten günde 2 bardak içilir.

  4-) Bayır Turpu İle Böbrek Taşı Düşürme

  Bayır turpu, böbrekler üstünde büyük etkisi olup çalışmasını sağlayan ve böbrek kumu diye de adlandırılan küçük boyutlardaki böbrek taşlarını düşürmekte olan şifalı bitkidir.Bayır turpu ufak bir tencere veya kabın içine dilimlenir ve üstüne yetebilecek kadar su eklenir.Meydana gelen bu bayır turplu su kaynatılır ve bu sayede bayır turpunun içinde bulunan taş düşürücü besinlerle çok daha zengin bir hale gelir.Ve daha sonra bu suyun içine hiçbir tatlandırıcı madde kullanılmadan günde 1 defa aç karnına içilir.

  Bitki Çayı İle Böbrek Taşı Nasıl Düşürülür?

  1 Su bardağı(200 ml.) klorsuz su 3-4 dakika boyunca kaynatılır.Bu kaynatılan suyun içine 1 tatlı kaşığı miktarında kurutulmuş avakado yaprağı atılır ve bu 10 dakika boyunca kısık ateşte kaynatılmaya bırakılır.Kaynatıldıktan sonra bu elde edilen avakado yaprağı çayı az bekletilir ve içilecek ısıya geldikten sonra tüketilir.Bu avakado yaprağı çayı günde 1 defa akşam yemeğinden sonra 2 su bardağı miktarında tüketilmesi önerilir.,

  Avakado Çayı ile Böbrek Taşı Nasıl Düşürülür? Bir Uyarı!

  Bu yapılan bitkisel böbrek taşı söktürücü kürü 5 tam gün boyunca uygulayın ve 5 gün uygulandıktan sonra en az 3 tam gün ara verin.Bu verilen arada büyük ihtimalle böbrek taşlarınız düşebilir.Avakado çayı ile yapılan bu kürü 3 kereden fazla tekrarlamayın.Ve yapılan her tekrar için 3 tam gün beklenilmelidir.Aksi halde böbreklerinizi çok yoğun bir şekilde yorabilirsiniz.


   
  Son düzenleme: 20 Temmuz 2016
Böbrek taşı düşüren bitkiler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Böbrek Taşları

  Böbrek Taşları

  Böbrekler Böbrekler bel kemiğinin iki yanında, kaburgaların hemen altında yer alan, yumruk büyüklüğünde, fasulyeye benzeyen bir çift organdır. Başlıca işlevleri kanın fazla suyunu ve artık maddelerini süzmektir. Bu maddeler idrar şeklinde ureter denilen kanallarla böbrekten mesane (sidik torbası ) na aktarılır ve buradan da uretra yolu ile dışarıya atılır. Böbrekler aynı zamanda 3 önemli...
 2. Böbrek taşının ilacı limonata

  Böbrek taşının ilacı limonata

  Mısır, Hindistan, Türkiye gibi sosyo ekonomik durumu kötü olan ülkelerde böbrek taşı oluşumunun daha çok olduğunu dile getiren Zeren, Coğrafi şartlar, beslenme alışkanlıkları ve genetik böbrek taşının oluşumuna etki eden önemli faktörlerdir.Türkiyede bir kişinin böbrek taşı sorunuyla karşılaşma riski yüzde 5 ile 10 arasındadır. Bunu önlemenin en kolay yolu limonata ve su içmektir...
 3. Kolestrolü düşüren bitkiler

  Kolestrolü düşüren bitkiler

  kollestrolü düşüren bitkiler kolestrolü düşüren bitkiler kötü kolesterolü kolestrolü düşürmek için kolesterolü ne düşürür Kolestrolü önleyici ve kollestrola iyi gelen şifalı bitkiler hakkında sizlere gerekli olan bitkileri ve bilgileri veriyorum Enginar ve karahindiba kolestrolü önler. Fasulye, kalp damar tıkanıklığı ve kolesterol düşürmek için birebirdir. Özellikle soya fasulyesinde bu...
 4. Böbrek taşına dogal tedavi

  Böbrek taşına dogal tedavi

  Böbrek, Böbrek Tasi, Böbrek tasi nasil düser, Böbrek tasi nasil düsürülür, Böbrek Tasi sebepler Öncelikle Tasi olusturan sebebleri sayalim: Uzun dönem hareketsiz kalma İdrar yolu enfeksiyonları Böbrekte yapısal bozukluklar Böbrek rahatsızlığı bulunanlar Beslenme alışkanlıkları Sıcak iklim kuşağında yaşamak Yetersiz sıvı alımı. Bazı ilaçlar (anti-viral ilaçlar)...
 5. Böbrek taşlarından neştersiz kurtulun

  Böbrek taşlarından neştersiz kurtulun

  Böbrek taşından neştersiz kurtulma devri başladı. Ağrısız, sızısız hiçbir kesi ve doku zedelenmesine yol açmadan yapılan yeni tedavi metodu sayesinde börek hastaları bir gün sonra normal yaşantısına dönebiliyor.. Türkiye'de oldukça yeni olan retrograd intrarenal cerrahisi (RIRC) Bursa'da Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde de uygulanmaya başlandı. Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı...

Sayfayı Paylaş