1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Böbrekler için faydalı yyiecekler

  Konu, 'Tüm Sağlık Konuları' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  böbreklere iyi gelen yiyecekler böbreklere iyi gelen besinler


  Yine yaygın olan bir sağlık sorunuyla daha karşınızdayız Melek'ler. Böbrek hastalıkları ve böbreklere iyi gelen yiyecekler hakkında sizlere bilmeniz gereken faydalı bilgielr aktarıyoruz arkadaşlarım.


  < Konu Resmi..>  - Adaçayı bir miktar kurutulup 1 litre suda kaynatılarak içildiğinde, böbrek ve mesane rahatsızlıklarına iyi gelir.
  - Anason tohumları toz haline getirilip, üzüm şırasına karıştırılarak içildiğinde, böbrek taşlarını düşürür.

  - Arpanın suda kaynatılarak elde edilen sıvısı, böbrek ve safrakesesi taşlarının neden olduğu ağrılara, karaciğer ve dalak hastalıklarına iyi gelir.

  - Aşk otu tohumları bir bardak sirke içine konulup 2 saat bekletilerek içilirse; böbrek, mesane ve safrakesesi taşlarını düşürür.

  - Ayrık otu (50gr) kökünün bir litre suda kaynatılması sonucu elde edilen ilaç, böbrek taşlarını ve idrar yollarındaki kumu düşürür.

  - Andız otu, üzüm şırasının içinde bir ay bekletilip içilirse; böbrek, mesane ve safra kesesi taşlarının oluşumunu önler.

  - Aşk otu gövdesi, böbrek ve mesane rahatsızlıklarına iyi gelir. Çok miktarda alınan aşk otu, böbrekleri yorabilir. Böbrek rahatsızlığı çekenlerin aşk otundan yapılan ilaçları kullanmamaları tavsiye edilir.

  - Şeftali yapraklarından yapılan çay uzun süre içilince, böbrek ve safra taşlarına iyi gelir.

  - Biberiye çayı, mide ve bağırsak rahatsızlıklarına iyi gelir. Safra kesesi salgısını çoğaltır.

  - Hint safranı kökü ve çalısı kaynatılarak içildiğinde karaciğer ve safrakesesi rahatsızlıklarını giderir.

  - Huş ağacı yapraklarından yapılan çay, böbrek tembelliğini ve vücudun su tutmasını önler.

  - Lavanta çiçeği, böbrekleri temizler.

  - Meyan kökü, böbrek ve idrar yollarındaki taşları düşürür.

  - Mürver ağacı kabuklarından yapılan çay, böbrek iltihaplarına iyi gelir.

  - Armut, böbrekleri çalıştırır.

  - Turp böbreklerdeki mikropları öldürür.

  - Domates, pırasa, armut ve üzüm, safra ve böbrek taşlarına iyi gelir. Domates sıcak aylarda bol miktarda yenilirse, böbrek ve kan dolaşımını rahatlatır. Domatesten tam olarak yararlabilmek için daima çiğ yenmelidir.

  - Kabak böbrek ve mesane iltihaplarına iyi gelir ve idrar sökücü etki yapar.

  - Üzüm, elma, kavun, kereviz ve karahindiba, böbrek hastalıklarına iyi gelir.

  - Yabani armut (ahlat), mesane içinde mevcut olan taşları bakterilere dönüştürerek zamanla yok olmalarını sağlar.


   
Böbrekler için faydalı yyiecekler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. böbrek ve bağırsakalr için

  böbrek ve bağırsakalr için

  İdrar yolu iltihabını önleyen en etkili yiyecek... Kızılcık meyvesinin içerdiği yüksek asit idrar yollarında bakteri gelişimini engelliyor. Tedavi edilmezse basit bir idrar yolu enfeksiyonu mesane ve böbrekler için kötü sonuçlar doğurabiliyor. Böbrek enfeksiyonlarının oldukça tehlikeli olduğunu ve tedavi edilmediği takdirde yaşam koşullarını tehdit eden bakteremiye (kan dolaşımında...
 2. Hapşırma, kan için faydalı

  Hapşırma, kan için faydalı

  hamileyken hapşırmak gebelikte hapşırma hamilelikte hapşırma bebeklerde gebelikte hapşırmak Uzmanlara göre, bazı riskler taşısa da kalp damarlarına kan gitmesini sağlayan hapşırık kalp için faydalı.Hapşırmanın üst ve alt solunum yollarının en önemli savunma mekanizmalarından biri olduğunu belirten uzmanlar, vücudun doğal refleksi olan 'hapşırık' sırasında ağızdan çıkan havanın hızının çok...
 3. Böbrek için şifalı bitkiler

  Böbrek için şifalı bitkiler

  böbrek için faydalı bitkiler böbrek için, şifalı bitkiler, faydalı bitkiler, bitkiler, Böbreklere iyi gelen ve böbrek hastalarına tedavi amaçlı kullanılan şifalı bitkilere yer verdik bu yazımızda Melek'ler. Adaçayı bir miktar kurutulup 1 litre suda kaynatılırak içildiğinde böbrek ve mesane rahatsızlıklarına iyi gelir. Anason tohumları toz haline getirilip, üzüm şırasına karıştırılarak...
 4. Eviniz için faydalı bilgiler!!!

  Eviniz için faydalı bilgiler!!!

  Evinizi derli toplu tutmak, akıllı fikirlerden yararlanarak ilgi çekici mekanlar yaratmak aslında sanıldığından daha basit. Ekonomik fikirlerle evinize cep dostu yatırımlar yapılabilir, bu sayede vakitten de tasarruf ederek kendiniz ve hobileriniz için yeterli zamanı bile yaratabilirsiniz. 1. Bikarbonat mucizesi Çöp kutusundan gelen kokuları önlemek için üzerine biraz bikarbonat serpiştirin....
 5. Böbreklere faydalı besinler

  Böbreklere faydalı besinler

  Böbreklere faydalı besinler, böbreklere iyi gelen yiyecek ve içecekler hangileridir lütfen bana bilgi veriniz ?

Sayfayı Paylaş