Boğa Burcu 2008 Aralık ayı yorumu

PaSikA

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Boğa Burcu 2008 Aralık ayı yorumu
Aşk ve İlişkiler
2008 yılını geride bırakmamıza çok az bir zaman kaldı. Aralık ayı bu anlamda 2008 veda anlamı taşıyor. Aşk hayatınız ve ilişkileriniz açısından bu ay içinde yaşanabilecek gelişmelere aşk evinizin yöneticisi Merkür gezegeninin 12 Aralık-1 Ocak tarihleri arasında devam edecek Oğlak burcu seyriyle başlamak istiyorum. Bildiğiniz gibi Merkür gezegeni, iletişim konularında düşüncelerimizi dış dünyaya ifade etmemizde ve mantıklı varsayımlarda bulunmamızda etkili. Merkür gezegeninin Kova burcu seyri boyunca aşk hayatınızla ilgili konularda yaşanabilecek yansımaları birlikte ele alalım. Öncelikle bu etki altında sosyal faaliyetlerin ön planda olacağını söyleyebiliriz. Doğal olarak sosyalleşmenin bu denli yoğun olduğu zaman diliminde yeni arkadaşlıklar kurabilir, yeni ortamlara gidebilir, keşiflerde bulunabilir ve özellikle arkadaşlık merkezli başlayan ilişkiler yaşamak mümkün olabilir. Merkür gezegeni bu süreçte yüksek eğitim, yolculukla alakalı yaşam evinizde ilerlediği için, tanışmaların okul çevrenizde veya bir seyahat esnasında gerçekleşmesi mümkün olduğu gibi, eşiniz veya sevgilinizle birlikte öğrenmek, keşifte bulunmak veya yolculuğa çıkmaktan da hoşlanabilirsiniz. Kültürel konuları beraber tartışmak, sosyal ve eğlendirici yanlarınızı ortaya çıkaracak faaliyetlerde bulunmak, birlikte olduğunuz veya olacağınız kişiyle kafaca anlaşmayı daha fazla tercih etmek görülebilecek yansımalar arasında yer alabilir. Düşüncelerinizi paylaşabileceğiniz, orijinal ve sıradışı kişileri tercih edebilirsiniz. Boğalar astrolojik açıdan toprak grubu üyesi oldukları için, genelde radikal gelişmelere veya marjinal konulara uzaktırlar. Fakat Merkür gezegeninin Kova burcu seyir zamanlarında, sabit düşünmek yerine, etrafınızdaki dünyayı keşif için istekli olursanız, bu enerjiyi yukarıdaki şekilde olumlu kullanmanız mümkün olabilir. İlişkiniz olsun veya olmasın bu tarihler arasında deneyimlerinizi birlikte paylaşabileceğiniz, size hoş fikirler sunabilecek ve hayatı ilginç yanlarıyla görmenizi sağlayacak kişiler dikkatinizi çekebilir.
Aşk hayatınızla ilgili konularda etkili olacak bir başka enerjiniz ciddi ilişki evinizin yöneticisi olan Mars gezegeninin 27 Aralık-4 Şubat tarihleri arasında etkili olacak Oğlak burcu seyridir. Mars gezegeni Oğlak burcunda gayet güçlü bir etki olup, sizler açısından gayet olumludur. Burcunuzla uyumlu etkileşim içinde olacak bu enerji, sizin inancınız, yaşadığınız ülke veya şehir dışında, sizden oldukça farklı yapıda bir kişiyle tanışmanız anlamına gelebileceği gibi, eşiniz veya birlikte olduğunuz kişiyle düşünce, inanç ve hayata bakış açınızdaki farklılıkları hoşgörülü bir şekilde kabullenmeniz gereken zamanı ifade edebilir. Kimileriniz bu süreci gayet olumlu manada değerlendirerek, birlikte yol almanın, beraber olmanın ve hayata birlikte göğüs germenin hazzını yaşarken, kimileriniz gayet fanatik bir şekilde, kendi değerlerinizi savunarak, birbiriniz üzerinde hakimiyet kurmaya kalkışabilirsiniz. Bazılarınız için bu enerjinin anlamı, eşinizin uzun iş seyahatleri veya iş sorumlulukları nedeniyle ayrı düşmeniz olabileceği, ayrı şehirlerde bulunmak zorunda olduğunuz için, birbirinizi görmekte zorlanmanız anlamına da gelebilir.
Yükselen burçlarınızın farklılığı dolayısıyla bu enerjinin olabilecek bir başka yansıması ise, paragrafın başında ele aldığımız inanç, ülke ve yaşama bakış açınızda farklılık gösteren bir kişiyle tanışma konusuna değinmek isterim. Bu enerji altında, dini açıdan ve etnik kökenleri itibariyle sizden oldukça değişik anlamda büyümüş, biriyle yapılacak evliliğin de göstergesi olabilir. Genelde bu kadar kısa süreli bir transit altında evlilik olasılığı düşük gibi görünse de, eğer doğum haritanızda böyle bir olasılık bulunuyorsa, Mars gezegeninin böyle bir seyiri bu evliliğin gerçekleşmesinde etkili olabilir. Yani bu olasılık bazı Boğalar için geçerli diyebiliriz. Yine bu sürecin anlamı, eşinizin akrabalarıyla tanışma, onlarla kendi gelenek ve göreneklerinize göre karşılıklı olarak fikir alış verişinde bulunmak gibi durumlar da olasılıklar içinde yer alabilir. Bazılarınız bu enerji altında, yabancı bir ülkeye olan seyahatiniz esnasında özel biriyle tanışabilirsiniz. Malum önümüz bayram, birçoğunuz farklı şehirlere, ülkelere seyahate çıkacaksınız. Bu enerjinin etkisi altında, yukarıdaki durumların görülmesi ihtimali epey yüksek. Ayrıca bu ayki yorumunuzda birazdan açıklayacağım Pluto Oğlak burcu seyrinin yurtdışıyla alakalı konulardaki etkisini düşünürsek, bu olasılıkların bazı Boğalarda rastlanması ihtimali yüksek görünüyor.
Aşk hayatınızı ilgilendiren konularda etkili olacak bir başka enerji ise son derece önemli. Astrolojiyle ilgilenen bir çok meraklı kişinin olumsuz yönüyle tanıdığı, oysaki yaşamsal konularda temelinizi güçlendirmenizi sağlayan ve kökleşmenizde etkili olan Satürn gezegeninden söz ediyorum. Aşk hayatınızla birebir alakalı yaşam evinizde Eylül 2007 yılından beri etkili olan Satürn gezegeni hatırlarsanız bundan önce Aralık 2007-Mayıs 2008 tarihleri arasında geri hareket yapmış ve köşemizde bu geri hareketten söz etmiştik. Bu yılın ikinci ve son geri hareketini 31 Aralık yani 2008 yolcu ederken hissetmeye başlayacağız. Şimdi bu geri hareketin sizlere olan yansımasını bir kez daha hatırlayalım ve bu yine dikkatle üzerinizde durmanız gereken noktaları birlikte inceleyelim.
Satürn Geri Hareketinin Siz Boğalara Olan Etkisi
31 Aralık 2008-16 Mayıs 2009 tarihleri arasında oluşacak bu etki altında, siz Boğalar, yaşadığınız aşkı tekrar gözden geçirerek, geçmiş olayları bir kez daha düşündüğünüzde kişisel açıdan değişime direnebilir ve aşk konusunda düşüncelerinizden, alışkanlıklarınızdan vazgeçmek yerine inatla sürdürebilirsiniz. Bu dönemde yaşamın eğlenceli yanlarının keyfini çıkarmak yerine tam tersine kendinizi daha fazla sorumluluk altına sokabilecek şekilde hareket edebilirsiniz. Oysaki sizin de dinlenmeye hakkınız olduğunu unutmamalısınız. Ayrıca bu süreçte, yaşadığınız herşeyi sorgulama ihtiyacı duyabilirsiniz. Yine aşk konusuna geri dönersek, bu süreçte aşk hayatınızla ilgili konularda kimi zaman aşırı bir şekilde kendinizi savunurken kimi zamansa savunmasız herşeye razı olmuş gibi tavırlar içine girecek oluşunuzdur. Eksiklerin gayet iyi farkında olduğunuz halde, değişimde bulunmak yerine olanı olduğu şekliyle kabul etmek düşüncesi, daha sonra pişmanlıklara neden olacağından, bu enerjiyi olumlu anlamda kullanmak için herşeyden önce kendinizi gözden geçirmeli, eskiyle alakalı yaşadığınız her tecrübeyi kendinize bir ders olarak görerek daha sağlıklı bir aşk yaşamak adına neler yapılmalı bunu tespit etmelisiniz. Geri hareket süreleri genel anlamda tekrar düşünmek anlamı geldiğinden eski bir ilişkinize yeniden dönme ihtiyacı duyacağınız gibi, eski bir sevgilinin size geri dönmesi anlamı da taşıyabilir. Burada yapılması gereken ne olursa olsun kendinizi ifade etmenizi sağlayacak, huzurlu ve mutlu bir aşk yaşamak adına yapılması gerekenleri mantıklı bir şekilde ele alarak düşünmek olmalıdır. Geri harekette acil kararlar vermek yerine beklemede kalarak sağlıklı bir sonuca varmak adına düşünmek en faydalı yoldur. Kendinizi ve aşkı fazlasıyla sorgulayabileceğiniz bu süreçte moral açısından pek keyifli olmayabilir ve yaşamın güzel yanlarını hissetmek açısından tedirginlik duyabilirsiniz. Bu dönemde kendinizi ve yaşadığınız ilişkiyi ve bundan sonrasını içsel bir şekilde gözden geçireceğiniz için, doğal olarak yapacağınız bu sorgulamalar sayesinde düzenlemelerde bulunabilir ve geri hareketin ardından bunları yürürlüğe koymaya başlayabilirsiniz. Aşk evinizde bu yılın son geri hareketinin size yaşatacağı olaylar her ne kadar baskı ve zorluk gibi dursa da, şunu biliniz ki, bunların hepsi, daha güzel bir dünya ve daha güçlü bir aşk için alınması gereken derslerdir. Bu geri hareketi aynı yaşam alanında görmeniz için 29 sene beklemeniz lazım. O nedenle bu enerjinin ne kadar önemli olduğunu biliniz ve yapılacak gözden geçirmelerin, sizin açınızdan olabilecek zorluklarını değil, faydalarını düşünerek içinizi rahat tutunuz. Hani bir laf vardır. Sel gider kum kalır diye. İşte Satürn gezegeninin her transiti, asıl öze ulaşmanız için gerekli olan zaman sürecidir. Sizin gibi dayanıklı, sağlam ve güvenilir kişilerin, Satürn sınavından başarıyla geçeceğini biliyorum.
Sakin olmaya devam etmeli, her zaman için doğru kararlar vermeyi başarmış kişiler olarak, yine hoşgörülü ve sabırlı bir şekilde bu süreci atlatabileceğinize inanmaktayım.
İş ve Kariyer
Pluto Oğlak Burcu Seyrinin Siz Boğalara Olan Etkisi
Kişisel yaşamınızdaki dönüşüm ve yenilenme gücünün temsilcisi Pluto gezegeni hatırlarsanız, 26 Ocak 2008 yılında Oğlak burcunda seyrine başlamış ve Haziran 2008 tarihinde geri hareketle tekrar Yay burcuna dönmüştü. İşte şimdi 2024 yılına kadar seyrini sürdüreceği Oğlak burcuna düz hareketle girmek üzere. 27 Kasım tarihi itibariyle başlayacak bu enerji hakkında geniş bir bilgiyi hatırlarsanız köşemizde sizlere sunmuştuk. Şimdi tekrar o satırları hatırlayalım.
Yaşamınızı yeni bir bakış açısı altında değerlendirmenizde etkili olacak Pluto transiti, 2024 yılı sonlarına kadar Oğlak burcundaki konumunu sürdürecektir. Astrolojik yapısı gereği son derece yavaş ilerlediği için kimi aylarda ve yıllarda etkinliği daha fazla olmaktadır. Bu süreçte siz Boğalar öncelikle inancınız, hayat görüşünüz ve yaşadığınız bazı deneyimler sayesinde yenilenecek ve kendi kimliğinizi yeniden oluşturmayı öğreneceksiniz. Bu öğrenme esnasında Plutonun doğası gereği içsel baskı gayet etkili olduğundan ister istemez belirli bir ideal oluşturmalı ve hedef belirlemelisiniz.
Kimileriniz bu süreçte dini inancınız ve yaşam felsefenizi yeniden oluşturarak, hayata daha farklı gözlerle bakmaya başlayabilirsiniz. Yalnız dikkat etmeniz gereken konu, ilerlediğiniz yolun en doğru yol olduğunu iddia ederek bir takım yanlış yollara girerek yaptıklarınızı savunmamak olmalıdır. Pluto gezegeninin verdiği enerji ve kuvvet doğru yönde, faydalı bir şekilde kullanılmayıp dogmatik ve fanatik görüşlülüğe dönüşürse bilin ki en çok zararı kendinize verebilirsiniz. Hayat şimdi size yenilenmeniz adına enerj sunarken bir yandan da içsel baskılar uygulayarak kendi kendinizle olan barışıklığınızı, iradenizi sınamakta olacaktır. kendinize öyle bir hedef bulmalısınız ki ve bu hedefi gerçekleştireceğinize dair öyle bir inanç geliştirmelisiniz ki, yolunuza çıkabilecek yanlış insanlar, zorlu olaylar ve kadersel durumlar sizi yine de etkilemesin.
Öncelikle kendinizi gözden geçirerek, ne durumdasın, ne yöne gitmektesiniz, amacınız nedir ve neler yapmak istiyorsunuz? Sorularına cevap bulmalısınız. Yaşamın içindeki maddi ve manevi tüm zorluklara karşın, azimle yol almalısınız. Bunun için size gerekli olan en önemli destek, içinizdeki ruhsal gücünüz ve inancınızdır. Ne övgüler sizi şımartmalı, ne de yargılamalar sizi yıldırmalı. Başkaları bir çok şekilde karşınıza çıkarak sizi yolunuzdan çevirmeye kalksa da, eğer amacınız belli ve sizin için en doğrusu ise bilin ki, bilinmeyen birçok güç size destek olacaktır. Eğer siz farklı fikirlere aldırmadan bütünlüğünüzü bozmadan yolunuzda ilerlemeye kararlı iseniz, biliniz ki bu süreç sonunda şu anki konumunuzdan çok daha yüksek yerlerde olacaksınız.
Evet bu uzun yıllar boyunca etkili olacak gezegen seyrinden sonra, Aralık ayı içinde mesleki konularda etkili olacak, kısa seyirli gezegen hareketlerini beraber gözden geçirelim. Bunların içinde en önemlisi yöneticiniz Venüs gezegeninin 8 Aralık-3 Ocak tarihleri arasında devam edecek Kova burcundaki seyridir. Bu enerji öncelikle bir toprak grubu burcu olan siz Boğalar için yeniliklere son derece açık olmanız ve çevrenizdeki güçlü insanlarla irtibatta bulunarak organize hareket etmeniz gereken bir dönemin işaretidir. Yani geleneksel ve tutucu düşünmek yerine farklı görüşlere yer vermek ve işinizle alakalı edindiğiniz bilgileri ve gelişmeleri başkalarının yararına olacak şekilde uygulamanız gereken zamanı gösteriyor. Tabi bu enerjinin bir başka yansıması ise mesleki konularda zihinsel ağırlıklı ve mantığa dayalı hareket etmek ve sizinle aynı meslek grubunda olan diğer kişilerle temaslarda bulunmak, düşünce alışverişini mutlaka sürdürmektir.
Bu tarihlerde kimi Boğalar eskiye yenileştirmek adına veya işinizle alakalı konulardaki bilgilerinizi etrafınızda bulunan kişilere ilginç yöntemlerle öğretme yoluna gidebilirsiniz. Bu seyirin kısa bir süreliğine olduğunu düşünürsek, bu durum işinizi başka insanlara izah edebileceğiniz bir aktivitenin göstergesi olabilir. İşte böyle bir durum sizin gibi tuttuğunu koparan kişiler için, azimle ilerleyerek, yılmadan tanıtım yapmak anlamına gelebilir. Yalnız burada dikkat edeceğiniz en önemli husus, uygulamadan yoksun düşünmemektir. Yani işinizin tanıtımını yaparken diğer insanlara da göstermeli ve onlara izah ederken iletişimsel her yolu denemelisiniz. Ayrıca yine bu dönemde uygulamaya çalıştığınız işler için gerekli kişilerle temasa geçmeniz ve böylece isteklerinizi daha geniş bir platformda izah etmenizdir. Burada üstünde önemle durmanız gereken en önemli husus, gelişimden korkmamanız ve alışık olduğunuz ortamlardan ziyade farklı kişilerle temasta bulunmaktan çekinmemenizdir.
Parasal Durumunuz

Finansal konularda, 16 Kasım- 27 Aralık tarihleri arasında etkili olacak Mars gezegeninin Yay burcu seyri geçtiğimiz ay olduğu gibi, Aralık ayında da etkisini hissettireceğe benziyor. Bu enerji, maddi ve manevi değerlerinizle alakalı konularda, çıkarlarınızı daha iyi korumaya çalışmanız anlamı taşımakta. Ayrıca hukuki konularda alacaklarınız, bankalarla alakalı her türlü girişiminiz, bir başka insanla olan maddi münasebetiniz mevzularında da atak davranabilir, korkusuz olabilirsiniz. Bilirsiniz Boğalar savaşmaktan ve sertlikten pek hoşlanmazlar. Fakat bu enerji altında ister istemez bir mücadele insanı haline gelebilirsiniz. Bazı konulardaki kuşku ve kuruntularınızın ortadan kalkması için atak davranmanız bu dönemde şarttır. Miras, aile desteği veya farklı yollarla paralar elde etmeniz mümkündür. Fakat abartılı hareket etmemek, gücünüz nispetinde düşünmek yararlıdır. Kaynaklarınızı, eşiniz, ortaklarınızla eşit ve adil bir biçimde paylaşmalı, sert tavırlar içinde olmadan, belli bir ayarlamada bulunmalısınız.
22 Kasım- 22 Aralık tarihleri arasında devam edecek Güneş gezegeninin Yay burcu seyri ise, maddi ve manevi anlamda zenginleşmenizi, bilgi ve tecrübelerinizi hayata geçirerek, parasal kazanç elde etmenizi sağlayıcı olarak önem taşıyor. Özgüven duygunuzu da sağlamlaştıran bu etki altında paranızı en uygun alanlarda kullanabilecek burç mensubu olduğunuzdan şüphemiz yok. Çünkü bir Boğa her zaman için, kazancını yönlendirmeyi, üretmeyi ve güce dönüştürmeyi bilir. Şimdi bu etki altında hızlı karar verme gücü kazanarak, isteklerinizi dile getirebilir, parasal konularda liderliğini gösterebilirsiniz. Ayrıca Güneşin Yay burcundaki bu enerjisi sayesinde, ortak finansal gelirleriniz, ve dönüşümde bulunmanız gereken yaşamsal konulara odaklanmanız mümkün gözüküyor. Her zaman sağlam adımlar atmaya özen gösteren sizler, bu enerjinin etkisi altında, iyimser bir hava esmesine rağmen her zamanki gibi dikkatli olmayı elden bırakmayacağınızı söylemek mümkündür. Hatta her konuyu inceleme gereği duyabilirsiniz. Özellikle eş kaynaklı gelirler konusunda eğer boşanma safhasında olan bir kişiyseniz, size verilen sözlerden ziyade kanuni haklarınızı gözetmeye çalışmanız yerinde olabilir. Vergi borçlarınız, kredi kartıyla ilgili ödemelerinizi gününde yapmaya devam etmeli ve bu dönem içinde özellikle finansal konularda başkalarıyla ortak hareket etmeniz gereken durumlar olursa, güvenliğinizi her şeyden fazla önemsemelisiniz.
23 Kasım-12 Aralık tarihleri arasında devam edecek, para evinizin yönetici gezegeni Merkürün Yay burcu seyri ise, başkalarıyla olan maddi ve manevi paylaşım konularını ön plana getirici olarak Aralık ayının önemli etkileri arasında yer almakta. Çıkarlarınızı koruma dürtünüzün yükseleceği bu enerji altında, size destek olmayan veya zor gününüzde yanınızda yer almayan kişilere karşı abartılı tepkilerde bulunabilirsiniz. İstekleriniz konusunda diretmeniz ve hatta vaaz verir gibi konuşmanız mümkündür. Merkür Yay burcunda abartılı düşünmeye neden olduğundan, doğal olarak hem geleceğinizi hem de şu anki durumunuzu risk altına alabilecek kararlardan uzak durmanız faydalıdır. Miras, hisseli paralarla ilgili hukuksal görüşmeleriniz olabilir. Merkür kazanç ve kendinizi güçlü bir şekilde ifade etmenizle ilgili konularda da etkili olduğu için, para kazanma kapasiteniz bilgi dağarcığınızın yüksek oluşuyla birebir alakalı olabilir. Yani hangi konularda daha fazla tecrübeli iseniz, o alanlardan maddi kazanç elde etmeniz kolaylaşabilir. Güvenlik ihtiyacınız yoğundur, geçiminizi sağlamak için başkalarıyla iletişimde bulunabilir ve destek görmek isteyebilirsiniz. Kendi değer ölçülerinize göre hareket etme ihtiyacınız yoğunlaşabilir. Hukuksal konularda iletişimde bulunarak hayatınızı kazanabilir veya çıkar elde edebilirsiniz. (Miras veya sigorta gelirleri gibi)
Para evinizin yöneticisi olan Merkür gezegeni Yay burcundaki seyrinin ardından 12 Aralık-1 Ocak tarihleri arasında Oğlak burcunda geçişini sürdürecektir. Bu enerjinin anlamı, parasal kazancınızı çoğaltmanın ve kullanmanın yolunun bilgi ve birikiminizi iş alanında değerlendirmeniz gerektiğinin işaretidir. Örneğin hem okuyarak hem çalışarak hayatınızı kazanabileceğiniz gibi, yüksek eğitim veren okullarda görev almanız da mümkündür(öğretim üyesi veya idari bölümde çalışma v.b) bunun dışında iş seyahatleri de, size maddi kazanç sağlayabilir. Özellikle yurtdışı veya yurtiçi bağlantılı ticari faaliyetler veya görüşmeler bu dönemde çoğunlukta ön planda olabilir. İletişime dayalı mesleklerden kazanç elde etmek, bu sürecin yansımaları arasında yer alabilir. Kardeşlerinizle ortak yapılan işler, yabancı bir ortakla sürdürülecek faaliyetler, eşinizden elde ettiğiniz gelir veya yurtdışında bulunan bir yakınızın hem eğitiminize hem size katkısı görülebilecek diğer gelir kaynaklarıdır.
Pozitif Enerjili Günler : 1-4-5-6-9-10-13-14-17-18-26-27-28
Zayıf Enerjili Günler : 2-3-15-16-22-23-29-30-31
Aşkta En Şanslı Günler
Yeniay :9-10
(Ay gezegeninin Boğa burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay :22-23
(Ay gezegeninin Akrep burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)
Mutlu ve başarılı bir Aralık ayı geçirmeniz dileğimle,
 

Benzer İçerikler

PaSikA
Cevaplar
1
Görüntüleme
3K
güneş2
G
PaSikA
Cevaplar
0
Görüntüleme
771
PaSikA
PaSikA
PaSikA
Cevaplar
0
Görüntüleme
2K
PaSikA
PaSikA
PaSikA
Cevaplar
1
Görüntüleme
1K
Misafir
M
PaSikA
Cevaplar
0
Görüntüleme
1K
PaSikA
PaSikA
Üst