Boğa Burcu 2008 Kasım ayı yorumu

PaSikA

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Boğa Burcu 2008 Kasım ayı yorumu
boğa burcu kasım ayı boğa burcu kasım ayı yorumu
Aşk ve İlişkiler
Geçtiğimiz 4 Ekim tarihinde ciddi ilişkiler, evlilik evinizin yöneticisi olan ve karşıt burcunuz Akrepte ilerlemeye başlayan Mars gezegeninin seyri, partnerinizle aranızdaki uzlaşmazlıkların göstergesi olarak dikkat çekiciydi. Bu enerjinin olabilecek yansımaları hakkında size geniş bir bilgi sunmuştum. Kimlik çatışmalarına karşı dikkatli olmak ve dengeyi sağlamak üzere her iki tarafın da kendi payına düşenleri yapması gerekirdi. Bu enerji 16 Kasım tarihine kadar etkisini içten içe hissettirmeye devam edecektir. Kasım ayı beraberliğiniz açısından sadece bu enerjiyle sınırlı değil. 23 Ekim tarihinde başlayacak Güneş gezegeninin Akrep burcundaki seyri, beraberliğinizle alakalı konularda anlayış paylaşım olgusunun ne denli önemli olduğunun bir başka göstergesi. Mars Akrep burcu seyrinde çatışmaya daha elverişli olan ortam, Güneş gibi iyicil bir gücün Akrep burcunda seyretmeye başlamasıyla iki misli artacağından, partnerinizin gücü elinde tutmak, sizi derin bir şekilde etkilemek yanlısı davranacağının göstergesi olarak önemlidir. Bu durumda uzlaşmak zor olduğu gibi, düzenlemelerde bulunmak ve karşı karşıya gelmemek için çok daha anlayışlı olmak gerekliliği vardır. Güneş her yıl karşıt evinizde ilerlerken yani Akrep burcuna girildiği günlerde bir ay boyunca enerjinizde bir miktar düşüş yaşanması mümkündür.
Bunun en önemli nedeni, güneşin alçalan evinizde seyretmesi ve sıcaklığının size ulaşmasının zorluğudur. Böyle zamanlarda sizin bakış açınız, ilkeleriniz, istekleriniz ve yapmayı hedeflediklerinize karşın partneriniz kendince yansıtmalarda bulunacaktır. Burada yapılması gereken özellikle bu zaman diliminde olabildiğince birbirinize destek olmak, konuşmak ve esnek davranmaya çalışmaktır. Çünkü her ikiniz de kendi istekleriniz konusunda diretebilir, her ikiniz de birbiriniz üzerinde hakimiyet kurmaya çalışabilirsiniz. Hele bir de problemli bir süreç yaşıyorsanız veya hakikaten zorlu bir dönemden geçiyorsanız, birbirinizden destek göremediğiniz için daha fazla gerilime düşmeniz mümkündür. Bu dönem aslında kendi içindeki bu denli sertliğine rağmen, aranızdaki tutkuyu canlandıran bir niteliği vardır. Venüs yönetiminde olan sizin, Mars denetiminde olan partnerinizle karşı karşıya gelişiniz cinselliğin ilişkinizdeki öneminin göstergesidir. Hatta kimi çiftler bu zamanda fazlasıyla çekiştiklerini fakat birbirlerine karşı inanılmaz bir çekim duyduklarını belirtmekteler. Yani birbiriniz üzerindeki kontrol, hakim olma savaşı kimi zaman arzularınızın baskın gelmesiyle gayet etkileyici bir seks yaşanmasına sebep olabilir. Fakat bu durum çözümleyici olmaktan ziyade, her iki tarafın da bazı şeyleri birbirine kabul ettirmek için kullandıkları bir yöntem olarak dikkat çekicidir.
Mars ve Güneşin Akrep burcu seyri devam ederken, 4 Kasım tarihinde başlayacak Merkür gezegeninin Akrep geçişi ise, beraberliğinizle alakalı konulara zihinsel açıdan yoğunlaşmanın simgesidir. Bugüne dek aranızda yaşananlar, ilişkinizin kalitesi veya sorunlar nedeniyle bir türlü uzlaşma sağlanamayan konuların daha derinlemesine ele alınması gerekecektir. Tabi ki Merkür gibi başkalarıyla bağlantı kurma ihtiyacının astrolojik simgesi olan bir gezegeninin Akrep burcu gibi sabit bir burçta ilerlemesi, partnerinizle aranızdaki fikir çatışmalarının neredeyse uzlaşmazlığa dönüşmesi ve her iki tarafın da inatlaşarak dediğim dedik tarzı hareket etmesi anlamına gelebilir. Gördüğünüz gibi bir yandan Marsla istekleriniz konusunda birbirinizle savaşırken, ardından Güneşle bireylik duygularınızı birbirinize kabul ettirmeye çalışabilir ve sonunda Merkür Akrep burcu etkisi altında bunu oldukça sert sözler ve kırıcı ifadeler kullanarak yapabilirsiniz.
Her ikinizin de, ben demek yerine biz demeyi mutlaka kabul etmeniz ve bunu mantıklı bir şekilde oturtmanız lazım. Köklü bir değişimin gerçekleşmesi için bu olmazsa olmaz bir şart olarak gözüküyor. Her ikinizin de egonuzu geri plana çekerek ilişkimiz, aşkımız, geleceğimiz gibi bizlik kavramları üzerine düşünmesi, huzurunuz ve mutluluğunuz açısından son derece önemli. Böylece 4 Ekim tarihinde Mars gezegeninin Akrep burcundaki seyriyle başlayan ve 23 Kasım tarihine kadar Merkür gezegeninin etkisi altında devam edecek bu dönem aranızdaki mücadele ve istekliliğin, kişisel özelliklerin ve iletişim olgusunun güçlü bir şekilde dengeye oturtulması açısından gerekli ayarlamaların yapıldığı bir dönem olarak yine dikkat çekici gözüküyor. Özellikle partneriniz Aslan, Akrep, Kova burcu mensubu ise, iki misli daha anlayışlı olmaya çalışmanız yararlıdır.
Bu zorlu enerjilerin ardından, 23 Kasım-12 Aralık tarihleri arasında, aşk evinizin yönetici gezegeni Merkür düşük enerjili olduğu Yay burcunda ilerlemeye başladığında her ne kadar iyimser düşünmeye ve konuşmaya çalışsanız da, konu ilişkinizle alakalı oldu mu, herşeyi çok iyi bildiğinizi ve her sözünüzün doğru olduğunun kabulünü bekleyebilirsiniz. Ayrıca geçmişle alakalı konuşmaktan hoşlanmaz, detayların üstünde durmak yerine, olan bitene bütün halde bakmayı tercih edebilirsiniz. Hatta kimi zaman sanki hiçbir sorun yokmuş gibi davranmanız da mümkündür. Bu enerjiyi olumlu anlamda kullanabilmek için tarafsız bir bakış açısı altında olayları değerlendirmeli, öncelikle sorun yaratan herşey hakkında derinlemesine düşünmeli ve düşündüğünüz herşeyi partnerinizle paylaşmalı, onun da fikrini alarak hareket etmelisiniz. İnatlaşmaların, sabit fikirli davranmanın bu enerji altında ilişkinize pek bir yararı yoktur.
İş ve Kariyer
İş hayatınızla alakalı konularda etkili olacak enerjilerin başında her zamanki gibi doğal yöneticiniz Venüsün seyirleri önemli bir yer tutmakta. Venüs gezegeni 18 Ekim-12 Kasım tarihleri arasında Yay burcunda seyrini sürdürecek. Her Boğa burcunun aynı olayları yaşaması mümkün olmadığına göre, bu dönemdeki olasılıkları örnekleyerek açıklamak isterim. Kimi Boğalar için Venüs Yay burcu süreci, yabancılarla yapılan ortaklık girişimlerinin simgesi olabilir. Siz veya çalıştığınız firmanız, ülkenin içinde bulunduğu durum veya farklı sebeplerle, güçlü olan bir ortak bularak, bu süreci rahat geçirmek isteyebilirsiniz. Venüs Yay burcunda iyimser yaklaşımlar ve özgürlük dürtüsü verebilir. Günlük hayattaki tüm uğraşılarınızda sabit fikirli hareket etmek yerine, gelişime açık olmak ve başkalarıyla ortak yaklaşımlar içinde hareket etmeniz lazımdır. Yani esneklik, bu tarihler arasında son derece önemlidir. Benim düşüncelerim, benim isteklerim demek yerine, başka insanların fikirlerini almanız hatta işiniz gereği bilgi paylaşımda bulunmaya gönüllü olmanız gerekir. Sahiplenici olmak, alıştığınız düzeni korumaya çalışmak, dışa kapalı düşünmek iş temponuzda birlikte çalıştığınız kişilerle karşı karşıya gelmenize yol açabilir. Bu süreçte iş gereği yapılan seyahatler gündeme gelebilir.
Hem bilginizi geliştirmek hem de yeni finans ve iş kaynakları yaratabilmek için bu yolculuklar ideal olabilir. Yerleşik düzene ve belli bir sistem içinde hareket etmeye alışık bir Boğa için, her ne kadar yorucu olsa da, kendinizi daha güçlü bir şekilde ifade etmeniz, mesleğinizle ilgili gelişmeleri yakından takip edebilmeniz için bu yolculuklar faydalı olabilir. Kısa süreli bir enerji olduğu için belki çok etkili değişimler yaşatmaz fakat görev aldığınız alandaki yenilikleri yakından gözlemlemenizi sağlayabilir. Bazılarınız için bu dönemin anlamı iş konusunda farklı yollar veya olanaklar yaratabilmek adına gizlilik içinde hareket etmek şeklinde gelişebilir. Şu an çalıştığınız iş ortamı veya iş ilişkilerinden memnun değilseniz, daha güvenli, maddi açıdan daha yeterli bir iş bularak kendinizi garanti altına almayı düşünüyor olabilirsiniz. Fakat bunun duyulması veya bilinmesini istemediğiniz için oldukça dikkatli hareket etmek, mevcut işinizi riske atmamak gerektiğini düşünebilirsiniz. Uyumluluk bu dönemin önemli noktalarından biridir. İş çevrenizdeki hareketlilik veya değişimler sizin gibi düzeni seven kişiler için rahatsızlık verici olabilir. Hatta bazılarınız bu dönemde işinizden izin alarak kendinizi biraz sakinleştirmek isteyebilirsiniz.
Bu dönemde iş hayatıyla alakalı olmasa da yine de kıyısından köşesinden işle bağlantısı olacak bazı gelişmeler yaşanabilir. Örneğin karşınıza çıkabilecek veya zaten iş ortamında birlikte çalıştığınız bir kişiyle özel bir yakınlaşma yaşanabilir hatta kimi Boğa kadınları evlenip çoluk çocuğa karışmak niyetinde olabilirler. Bazılarınız ise karşınıza çıkabilecek bu kişiyle ortaklık kurarak hem bilgi birikiminizi paylaşmak hem de başkalarına güdümlü çalışmak yerine birlikte bir iş kurmayı düşünebilirsiniz. Şartlar öyle gelişir ki, temkinli bir Boğa bile bu enerji altında ateşli ve hevesli yaklaşımlar sergileyebilir. Tabi ki kısa süreli bu enerjinin, güçlü bir kökleşmeye yol açması için zaman son derece önemlidir. Kaldı ki risk almaktan hoşlanmadığınız için herşeyi dikkatli bir şekilde gözden geçireceğinizi söylemek mümkün.
12 Kasım-8 Aralık tarihleri arasında iş eviniz ve yönetici gezegeniniz Venüs Oğlak burcunda ilerlemeye başladığında, bir üst paragraftaki yay sürecinin tam tersine ciddiyet ve sorumluluklar ön plana gelmeye başlar. İyimser hava gittikçe azalır ve tam sizin arzu ettiğiniz şekilde, sağlam adımlar atmak için herşey gözden geçirilmeye başlar. Venüs Oğlak burcunda güçlü bir enerji olmadığı halde, bir Boğa için bu durum sıkıntı oluşturmaz. O zaten hayatın gerçeklerinin gayet iyi farkında olduğu için, Yay burcundaki Venüs sürecinin ardından gelen bu donuk atmosfere kolayca uyum sağlayabilir. bu sürecin sizler için anlamı iş hayatınız ve mesleki sorumluluklarınızla alakalı ilişkiler kurmak, otorite konumunda bulunan kişilerle güçlü bağlar oluşturmaktır. Bu tarihler arasında güven olgusu daha fazla önemsendiği için, işinizdeki sorumluluklar açısından kendinizi gösterme, ifade etme dönemidir. Bir çok Boğa bu dönemde iş hayatıyla alakalı birebir ilişkiler kurabilir, konusunda uzman kişilerle görüşmelerde bulunabilir, görevi dolayısıyla evden ziyade iş ortamında bulunmak durumunda kalabilir. Kendinizi yetersiz bulduğunuz konularda daha fazla çalışarak açığınızı kapama arzunuz yükselebilir. Başarılı olmak adına görevler üstlenebilirsiniz veya sistem bir şekilde sizi başarılı olmanız adına itekleyebilir.
Neredeyse günlük hayatınızın tümünde iş baş planda yer alır. Katıldığınız toplantı ve davetlerde bilinen konuşulan konuların başında iş hayatı gelmektedir. Seyahatler yoğun değildir. Daha ziyade mesleki gelişiminizle alakalı etkinlikler söz konusudur. Mesleki ihtisas alanınız olan konuda kendinizi geliştirmek adına belli bir programdan geçebilirsiniz. Bu dönemde iş hayatına yeni katılacaklar, bugüne dek edindikleri bilgi ve tecrübelerini gösterebilecekleri alanlarda görev almayı düşünebilirler. Özellikle yerleşmiş kökleşmiş firmaları tercih ederek risk almaktan uzak durmanız yerinde olabilir. İşinizdeki güvenilirlik ve sorumluluk gayet ön planda olduğundan, toplumsal ilişkilerinize dikkat etmek, özel hayatınıza itina göstermek, işinizde ilerlemeniz adına gayet önemli olabilir. Ayrıca bu süreçte görülebilecek bir başka yansıma ise, patron- çalışan ilişkilerinin kimi zaman özel bir yakınlaşmaya dönüşmesidir. Yine bu sürecin bir başka etkisi, işinizle alakalı konularda maddi güvenliğinizin fazlasıyla önemli hale gelmesidir. Hatta bu yönde, patronlarınızla görüşme talebinde bulunarak ek bir zam isteyebilirsiniz.
Parasal Durumunuz
Evet sıra geldi Kasım ayındaki parasal konularda olabilecek gelişmelere. Öncelikle Venüs gezegeninin Yay burcunda 18 Ekim tarihinde başlayan seyrinden söz ederek başlamak isterim. Bu enerjiden sizlere hatırlarsanız günlük yorumlarınızda bahsetmiş ve uzak yollardan veya uzak ülkelerle olan bağlantınız aracılığıyla maddi destek bulmanız mümkün olabilir demiştim. Örneğin eşiniz veya birlikte olduğunuz kişinin yabancı bir ülkeyle olan bağlantısı size yarar sağlayabilir. Yatırım amaçlı bir kenarınızda duran paranız değerlenebilir. 12 Kasım tarihine kadar devam edecek bu seyir altında kuracağınız ilişkiler yoluyla gelir elde etmeniz mümkündür. Özellikle yabancı bir ülkeye sık sık seyahat ederek hem duygusal açıdan hem de geleceğinizle alakalı bazı girişimlerde bulunabilirsiniz. Bu girişimler özellikle 22 Kasım tarihinde Güneşin Yay burcunda ilerlemeye başlamasıyla mesleki faaliyetler şekline dönüşebilir ve yavaş yavaş sonuç almanızı sağlayabilir. Bu enerjiden olumlu bir şekilde yararlanmak için dağılmadan belli bir sistem içinde hareket etmeniz önemlidir.
Ayrıca Yay burcu süreçlerinde ne kadar iyimser bir hava esse de, iyice incelemeden herhangi bir konuda girişimde bulunmamak gerekir. Çünkü yüzeyde her şey olumlu gibi durduğu halde şöyle bir derinlemesine baktığınızda pek kalıcılığı olmayabilir. Hukuk, adalet ve yasalarla alakalı alacaklarınız veya borçlarınızla ilgili konularda, güçlü insanlarla olan ilişkilerinizi devreye sokmanız faydalıdır. Fırsatları iyi değerlendirmeli, haklarınızı kanuni yollardan almaya çalışmalısınız. Ayrıca bu etki altında maddi ve manevi değerlerinizi korumanın yolunun görünenlerden ziyade görünmeyen noktalar üzerinde durmaktan geçtiğini biliniz. Ayrıca bir diğer konu ise, yabancı paranın bu tarihler arasında değerlenmeye başlamasıdır. Fakat bu geçici bir durumdur. Onun için böyle bir yatırımda bulunmayı düşünüyorsanız özellikle 12 Kasım tarihinden sonra dikkatli olmak lazımdır. Kredi alımı, ortaklardan elde edilen gelirler, eş destekli kaynaklar veya dışarıyla olan bağlantınız sayesinde elinize geçen paraları belli ve güvenilir alanlarda yatırım yaparak değerlendirmeniz yerinde olur. Spekülatif konularda ise temkinli olmanız şarttır.
Kasım ayı finansal açıdan oldukça hareketli ve bu hareketlilikte aktivite, iletişim ve kimliğinizi güçlü ifade tarzınız fazlasıyla ön planda. Venüsün 12 Kasım tarihinde Yay burcunda biten seyrinin ardından Mars gezegeninin 16 Kasımda başlayan etkisi altında, maddi açıdan isteklerinizi elde etmek adına hırslı davranmanız, alternatifleri değerlendirerek güçlenmeye çalışmanız mümkündür. Yalnız bu enerjiler altında finansal gelirleriniz konusunda başkalarıyla işbirliğinde bulunmanız gerektiğinde ne olursa olsun dikkatli hareket etmeniz faydalıdır. Çünkü Yay burcu süreçlerinde iyimserlik, kişinin gerçeklerden uzaklaşmasına sebep olabilir ve gücünüzü aşan borçlar altına girmek, sözler vermek daha sonra sorun yaratıcı olabilir. Ayrıca Mars doğum haritanızda zorlu bir yaşam alanının yöneticisi ise, elinizde olmayan durumlar nedeniyle parasal açıdan hem belirsizlikler hem de güçlüklerle karşılaşmanız mümkündür. Bir Boğa her zaman belirttiğim gibi temkinli hareket ettiği için böyle bir enerjinin sorun yaratacağını düşünmüyorum. Yalnızca dikkat edeceğiniz husus, bazı beklenmedik durumlara karşın hazırlıklı olmak ve elinizdeki paraya sahip çıkmak.
22 Kasım-21 Aralık tarihleri arasında Güneş gezegeninin Yay burcunda seyrine başlaması, aynı Venüs ve Mars gezegenlerinin etkilerinde olduğu gibi esnek düşünmenizi sağlaması açısından faydalı olsa da, detaylı düşünmediğiniz için bazı önemli noktaları gözden kaçırmanız anlamına gelebilir. Özellikle başkalarıyla ortak paylaşımda bulunduğunuz paralarla alakalı koşuşturmalarınız olabilir. Bunların tahsil edilmesi konusunda dikkatli olmak ve çıkarlarınızı iyi kollamak faydalıdır. Dikkat ederseniz Yay burcu etkinliği altında aba altından sopa görmek gibi bir durum söz konusu. Yani herşey çok hoşmuş gibi dursa da, ben bu süreçlerde bir çok kişinin iyi niyeti nedeniyle daha sonra pişmanlık yaşadığına şahit olmuşumdur. O yüzden yorumlarınızda dikkat olgusunu ihmal etmemeye çalışıyorum. Ama şu var ki, gerçekten hızlı ve iyimser bir hava estirdiği doğrudur. Hatta böyle zamanlarda, Boğa gibi düzeni seven ve pek rahatını bozmaktan yana olmayan, gelenekçi düşünen kişiler, hız kazanmaya, daha iyimser düşünmeye ve hareketlenmeye başlarlar. Fakat dediğim gibi bu kısa süreli, deyim yerindeyse lale devri günlerine aldanmamak, sağlamlık ve güven olgusunu ön planda tutmak gayet faydalıdır.
Not: Aylık yorumları okurken, yükseleniniz hangi burçsa ona göre de okumanız gerekmektedir. Böylece daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bunu önemle dikkate alınız. Yükselen burcunuz için bana aşağıdaki bilgileri eksiksiz göndermenizi ve yoğunluk dolayısıyla oluşan gecikmelerden dolayı kusura bakmamanızı rica ediyorum.
Doğum Yeriniz :
Doğum gün, ay, yıl :
Doğum Saatiniz:
Pozitif Enerjili Günler : 2-3-4-7-8-9-16-17-20-21-30
Zayıf Enerjili Günler : 5-6-18-19-25-26
Aşkta En Şanslı Günler : 20-21
Yeniay :12-13
(Ay gezegeninin Boğa burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay :25-26
(Ay gezegeninin Akrep burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)
 

Benzer İçerikler

PaSikA
Cevaplar
0
Görüntüleme
2K
PaSikA
PaSikA
PaSikA
Cevaplar
0
Görüntüleme
764
PaSikA
PaSikA
PaSikA
Cevaplar
1
Görüntüleme
3K
güneş2
G
PaSikA
Cevaplar
1
Görüntüleme
1K
ßeßi$iM
SS
Üst