1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Boğa Burcu 2009 Eylül Ayı Yorumu

  Konu, 'Boğa Burcu' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  boğa burcu 2009 eylül boğa burcu eylül 2009 ayı yorumu Aşk ve İlişkiler

  Sevgili Boğalar, Venüs gezegeninin 27 Temmuz tarihinde gerilemeye başlaması ile sizler de, birebir ilişki konusunda geçmiş sorunlarla uğraşmaya başlamış olmalısınız. Bu transit 8 Eylül tarihine kadar süreceği için, ilişkinizle ilgili bu eski durumlar gözden geçirilmeli, karşılıklı olarak konuşulmalı ve bir karara bağlanılmalıdır. Özellikle evli veya birlikte yaşayanlar bu konuyu yuva sınırları içinde daha özel olarak hissedebilirler. Ne de olsa aynı evde yaşadığınız için, birbirinizi görebilme açısından şanslısınız, belki de sürekli bir arada olduğunuz için, diğer çiftlere oranla sorunlar artış gösteriyor olabilir. Bütün bunlar yaşanırken kafanızın içindeki maddi durumlarla da uğraşmak zorunda olduğunuz için gerilim büyüyor olabilir. 9 Ağustos tarihinde düz hareketine devam edecek olan yönetici gezegeniniz Venüs tümüyle kendi görüşlerinizde inat etmeniz hususunda bir etki yaratmaya başlayacaktır. İlişkinizle ilgili konularda dediğim dedik bir tavır içine girebilir, aksayan tarafları dile getirerek düzenlenmesi adına etki yaratabilir. Sizin bu dönemin enerjisinin farkında olarak, karşınızdaki kişiyle olan problemlerinizde ona da söz hakkı tanımanız gerekecektir. Asıl sorun ortada olduğuna göre ve siz de bir arada olduğunuza göre çözümlenmemesi için bir sebep olmamalı. Yeter ki herkes kendi payına düşeni yapmaya istekli olsun.

  Bu süreç 8 Ekim tarihinde Venüsün Başak burcunda ilerlemeye başlamasına kadar iyice ele alınmalı, çünkü Başaktaki Venüs çok daha eleştiren bir enerji taşıdığından, bugünküler halledilmezse, o dönemde çok daha büyüyerek sıkıntı yaratabilir. Uyum sağlamanız zorlaşır ve aranızdaki mesafe iyice büyür ve ne yazık ki ancak 8 Kasımdan sonra bunları düzeltebilecek hale gelebilirsiniz. o nedenle siz bu ay içinde iç dünyanız, eviniz veya birebir ilişkinizle ilgili problemleri muhakkak halletmeye bakınız.

  11 Eylülde meydana gelecek parçalı tutulma ise, direk olarak aşk evinizi etkileyeceği için, dikkatli, sakin ve olgunluk içinde davranmanız ve beraberliğinizi daha fazla sağlam tutmanız gerekecektir. Kişisel kaprisler veya ifade konularında birbirinizi anlamakta zorluk çekersiniz, bu durum ilişkinizi oldukça zedeleyebilir.


  İlişkisi olmayanlar ise bu süreçte, içinde bulundukları duygusal boşluğun daha fazla farkına varabilir ve kesinlikle güven duyabilecekleri bir kişi arayışında olabilirler. Bu arada sizi uyarmak istediğim diğer bir konu ise, Venüsün bu ay içinde Neptünle olan gerilimli açısının, aşk konusunda yanılmak ve aldanmak açısından dikkatli olmanız gerektiğini gösteriyor. Neptün çözülmeler yaratarak, karşınıza yeni çıkacak kişiyi veya aşk yaşadığınız insanı olduğundan farklı görmenizi sağlayarak sizi gerçeklerden uzaklaştırabilir. O nedenle her zaman yaptığınız gibi, sağlam ve güvenilir kişilerle olmaya dikkat ediniz veya beraber olduğunuz kişiyi daha net gözlerle inceleyiniz.
  23 Eylül tarihine kadar, aşk evinizde transitini sürdürecek Güneş, aşk konusunda, daha detaylı düşünmenizi, mükemmellik ve sağlamlık arayışınızın artmasını ve sizin ilişkiler yoluyla deneyim sahibi olmada daha dikkatli adım atmanıza neden olmakta. Siz zaten toprak grubu bir burç mensubu olduğunuz için, öyle gelir geçer veya kalıcılığı olmayan kişilere yönelmektense güven veren, kendiyle barışık insanları tercih eden birisisiniz. İşte bu süreç içinde, ilişkiniz olsa bile, siz birlikte olduğunuz insanı yine en inceden inceye tetkik edersiniz. Eğer evli iseniz, çocuk konusunu işiniz gereği daha ileri tarihlere atmak gerektiğini ve şu an için çalışmak zorunluluğunuzu düşünebilirsiniz veya kimileriniz sağlık problemleri nedeniyle doktor kontrolünden geçerek bebek sahibi olmayı isteyebilirler. Çocuklarınız varsa, bu süreçte hem çalışma hayatınızı hem de çocuğunuzla ilgilenmenizi kolaylaştıracak girişimlerde bulunabilirsiniz.

  Ayrıca aşk evinizde transitine başlayan Satürn gezegeni (Bknz: Yaşam Enerjiniz bölümü) hakkında detaylı bir bilgi bulunmakta. Hem yukarıdaki etkileri hem de Satürn enerjisini okuduğunuzda aşk konusunda hangi etkiler altında olduğunuzu öğrenebilirsiniz.

  İş ve Kariyer

  Mars enerjisi bu süreçte yine para evinizdeki transitini sürdürecektir. Geçtiğimiz ay başlayan bu etki, sizin parasal konularda iletişim, hareketlilik getirmiş durumda. Maddi gücünüz için aktif olarak girişimde bulunurken, aklınız ve sözel gücünüzü muhakkak kullanmanız gerekmekte. Birçok projeyle aynı anda uğraşmak zorunda kalışınız dağılmanıza yol açacağı gibi, sizin iki farklı alandan para kazanmanız konusunda da yararlı olabilir. Bu enerjiyle olumlu anlamda çalışmak sizin için kolay olabilir. Çünkü siz zaten sabit düşünceli bir insan olduğunuz için, bu etki altında hızlılık kazanmış olursunuz. Böylece kimi zaman ağır davranarak kaçırdığınız fırsatların peşinden koşmanız kolay olacaktır. O nedenle sizi kararsızlık veya dağılmak yönünde uyarmama gerek yok. Mars enerjisinin etkin olacağı 9-10-11 Eylül tarihlerinde parasal konularda özgürlük isteğiniz yoğun olacağı için, özellikle çatışma yaratacak ortamlardan uzak durmalı ve parasal kayıplar konusunda dikkatli olmalısınız. Borsa spekülasyon ve benzeri yatırımlarda sorun çıkmaması için girişimlerinizde dikkatli olmalısınız. 19-25 Eylül arasında ise maddi alandaki güç sahibi olma isteğinizin yaratacağı agresif tavırlar, hırs ve saplantılı durumlarda kendinizi kontrol altında tutmayı muhakkak başarmalısınız.

  23 Eylül tarihinden sonra ise, gündelik iş temponuzla alakalı yaşam alanınızdan geçecek Güneş enerjisi, işinizin günlük aktivitesinde ortaklık ilişkilerini gündeme getirerek eşit hak ve adalet ölçüleri içinde yaşamak istediğinizi, işinizle ilgili konularda eşiniz veya yakınlarınızla birebir ilişkilere daha fazla önem vermenizi veya onlar aracılığıyla yapılan işleri göstermektedir. Yine bu süreçte, gündelik iş temponuzda, rutin işler nedeniyle sıkılmalar görülebilir ayrıca, işlerinizin verimli olarak yürümesi için uyum ve huzur olgusu sizin için önemli hale gelecektir. İşinizde en ufak bir sorun bile, sizin gibi sakin bir insanı birdenbire öfkelendirebilir ve ister istemez o meşhur geriliminiz ortaya çıkabilir. Bu arada kimileriniz bu dönemde yaşamlarına girecek o özel kişiyle tanışma fırsatı bulabilirler. Ayrıca sağlığınızla ilgili konularda dikkatli olmaya çalışmalı, boğaz, idrar yolları veya benzeri rahatsızlıklara karşı önlem almalısınız.

  Yaşam Enerjiniz

  Sevgili Boğalar, son ikibuçuk yıldır, yuva ve ailenizle ilgili olarak sorumluluklar almanızı sağlayarak sizi olgunlaştıran, eğiten Satürn gezegeni 2 Eylül tarihinden itibaren kendiniz ve yaşadığınız dünya hakkında daha ciddi yaklaşımlar içinde olmanızı sağlayacak bir başka yaşam alanınızda ilerlemeye başlayacak. Bu alan, yaratıcı tüm ifadelerinizi, romantik ilişkilerinizi, aşk oyunlarınızı, çocuklarınızı veya çocuklarla ilgili olan herşeyi, hobileriniz, yaratıcılık gerektiren sanatsal faaliyetleriniz, eğlence hayatınız, kısaca sizin kendinizi ve nelere sahip olduğunuzu göstermek yönündeki tüm faaliyetlerinizi kapsamaktadır. İşte bu konularda bundan sonrası için son derece ciddi düşünme zamanınız gelmiş bulunmakta. 29 Ekim 2009 yılına kadar sürecek bu transit, genel anlamda yukarıdaki konularda enerjinizin daha düşük olmasını veya yaşınızla alakalı olarak daha fazla büyüdüğünüzü, olgunlaştığınızı hissetmenize yol açacak şekilde ağırlaşmanıza neden olacaktır. Şimdi buradaki dersler sayesinde, daha önce fark etmediğiniz engellerin ve korkularınızın farkına varır, olayları çok daha ciddiye almaya başlar, kendinizle yüzleşerek kimliğinizi düzenlemeye başlarsınız. Tabi ki Satürn gezegeninin doğası icabı bu durum kişilere zor gelebilir, çünkü insan alışkanlıklarının esiridir. Bu yaşam alanında ise sizin yapınız gereği ve Güneşinizle uyumlu açı oluşturacak Satürn enerjisiyle en iyi baş edebilecek burçlardan biri olduğunuz için, yaşayacağınız deneyimlerle baş edebilecek ve bütün bunları en olumlu anlamda düzenleyecek burçlardan birisi sizsiniz. Siz zaten her zaman güvenliğinizi önemsediğiniz ve düşünmeden hareket etmediğiniz için, bu imtihanı kolaylıkla başaracaksınız.

  Bu dönemdeki enerjilerinizi bazı örneklerle size açıklamaya çalışayım. Öncelikle bu alanının en önemli konularından birisi aşk hayatınızdır. Yalnız bu ciddi olmaktan ziyade, romantik ve aşk oyunları tarzı ilişkilerdir. Yani evliliğe dönük olmaktan ziyade kendinizi mutlu, eğlenceli ve geçici bir süre için keyiflendirdiğiniz ilişkilerdir. Tabii siz bir Boğa burcu kişisi olarak Venüs yönetiminde bulunan fakat aşk konusunda da ciddi hareket etmekten hoşlanan bir yapıya sahip olduğunuz için, bu dönem içinde yaşayacağınız ilişkilerin gayet farkında olacak, birlikte olduğunuz kişilere özen gösterecek ve olgunlukla davranacaksınız. Yani sizin için yaşadığınız her deneyim olgunlaşma yolunda bir adım anlamı taşıyacaktır. Bu nedenle geçici olmasından ziyade, kalıcı bir beraberlik kurmaya daha gönüllü olabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken konu ise, bu dönem ve sizin doğanız gereği, karşınızdaki insanı bunaltmamak ve illa ne kadar sağlam biri olduğunu sürekli teyit etmesini sağlayarak, ne kadar sevildiğiniz üzerinde fazlaca durarak bunaltmamaktır. Siz bu süreçte yaşadığınız ilişkinin sorumluluğunun gayet farkında olarak, sevginizi ifade biçiminizi daha sahiplenici, koruyucu tarzda göstermeye başlarsınız. Yine bu dönemde kendinizden büyük kişilere doğru yönlenebilir, ki bu (yaşla sınırlı değildir, önemli olan partnerin olgun düşünceli biri olması) anlamı taşır. Karşınıza bu süreçte çıkan böyle olgun ifadeli, kendinden emin, mesafeli kişiler sizin daha fazla dikkatinizi çekebilir. Bayanların baba imajı taşıyan, bayların ise kendinden büyük anne imajındaki kadınlara daha fazla çekildiği görülmüştür. Bunun en önemli sebebi bu dönemde kendinizi daha fazla sorumluluk almaya ve daha ciddi düşünmeye teşvik edecek kişilere ihtiyacınız olmasıdır.

  Yine bu dönemde yaratıcı ifade bakımından kendinizi daha ciddi çalışmalar yoluyla sanatsal, spor aktiviteleri, hobilerinizle gösterme durumu ortaya çıkar. Böyle yöndeki yeteneklerinizi sabır ve sorumluluk alarak hem geçiminizi sağlayacak tarzda geliştirir ve hem de dış dünyada ifade etmek için belirli bir düzen içinde sürdürürseniz, bu yeteneğinizi geliştirme ve insanlara gösterebilme yönünde başarı sağlarsınız. Kısaca siz eğlence hayatının içinde, ekmeğinizi bu yönde kazanan sorumluluk sahibi bir insan olursunuz. Satürn enerjisi bu dönemde hakikaten o denli etkili olur ki, bu yöndeki yeteneklerinizi hayata uyarlamanız için inanılmaz istek duyabilirsiniz. Bugüne dek, tembellik etmiş veya isteksiz olduğunuz için uygulama yönünde pek önemsemediğiniz fakat aslında son derece etkili olduğunuz ham yeteneklerinizi kendiliğinden kullanmaya başlar veya bir iç baskıyla otomatik olarak bunları hayata geçirmeye başlarsınız. Yalnız bunun için öncelikle çok çalışmanız, çok azmetmeniz ve yılmadan uğraşmanız gerekecektir. Çünkü bu süreç hem kendinizi hem de size ait olan herşeyi ciddiyetle ele almak zamanıdır. Artık çocukluk geride kalmış veya çocuksu davranışlarla kendinizi ifade etmek isteği eskisi kadar yoktur.

  Pozitif Enerjili Günler : 1-2-3-6-7-29-10-11-12-20-21-25-26

  Zayıf Enerjili Günler : 8-9-22-23-24-15-16-17-

  Ay Takviminiz : 1-2-29-30

  (Ay gezegeninin Boğa burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

  Dolunay Takviminiz :15-16-17

  (Ay gezegeninin Akrep burcundan geçerek burcunuzla ters açı yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)


  Not:

  Aylık yorumları okurken, mutlaka yükselen burcunuzun da yorumlarını okuyunuz. Böylece daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bunu önemle dikkate alınız. Yükselen burcunuzu bilmiyorsanız, Astroloğa Sorun köşesinden bana ulaşarak gerekli bilgilerinizi bildiriniz.

  Sevgili Boğalar, siz bir Toprak burcusunuz. Güç kaynağınız olan istikrarınız ve sabrınız sayesinde başarıya ulaşabilirsiniz.

  Mutlu ve başarılı bir Eylül ayı geçirmeniz dileğimle,
   
 2. asev

  asev Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  14 Eylül 2009
  Mesajlar:
  31
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  çooook saoln harika blgiler bunlarr...
   
Boğa Burcu 2009 Eylül Ayı Yorumu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Boğa burcu 2009 Mart ayı Yorumu

  Boğa burcu 2009 Mart ayı Yorumu

  Aşk ve İlişkiler Sevgili Boğalar yavaş yavaş kış mevsiminin sonlarına yaklaşmakta olduğumuz Mart ayına adım atmış bulunmaktayız. Öncelikle bu ayda arzuladığınız tüm güzelliklerin gerçekleşmesini dileyerek yorumunuza başlıyorum. Şimdi sırasıyla bu ay içinde hissedilebilecek enerjileri tarih sırasına göre birlikte inceleyelim. 4 Şubat - 14 Mart tarihleri arasında devam edecek Mars...
 2. Boğa burcu 2009 Nisan ayı Yorumu

  Boğa burcu 2009 Nisan ayı Yorumu

  boğa burcu nisan ayı yorumu boğa burcu nisan ayı Boğa Burcu Aylık Yorumu Baharın coşkusunu yavaş yavaş tenimizde hissetmeye başladığımız Nisan ayına adım atmış bulunmaktayız. Toprak grubunun bir üyesi olarak, canlanmaya ve filizlenlemeye başlayan tabiat, sizin gibi üretken insanlar için genel olarak verimli bir zaman dilimi anlamına gelebilir. Bir çoğunuz 20 Nisan sonrası yeni bir yaşa...
 3. Boğa Burcu 2009 Kasım Ayı Yorumu

  Boğa Burcu 2009 Kasım Ayı Yorumu

  Sevgili Boğa Burcu melekleri bakalım Kasım ayında sizi bekleyen gelişmeler neler:tik: Aşk ve İlişkiler Geçtiğimiz 4 Ekim tarihinde ciddi ilişkiler, evlilik evinizin yöneticisi olan ve karşıt burcunuz Akrepte ilerlemeye başlayan Mars gezegeninin seyri, partnerinizle aranızdaki uzlaşmazlıkların göstergesi olarak dikkat çekiciydi. Bu enerjinin olabilecek yansımaları hakkında size geniş...
 4. Boğa burcu 2011 Eylül ayı yorumu

  Boğa burcu 2011 Eylül ayı yorumu

  2011 burçlar 2011 boğa burcu yorumu 2011 eylül ayı boğa burcu yorumu burçlar boğa burcu 2011 yorumu boğa burcu yorumları boğa burcu özellikleri eylül ayı boğa burcu yorumu hakkında detaylı bilgiler Daha önceki yazılarımızda Boğa Burcu'nun günlük, aylık, ve yıllık yorumlarını paylaşmıştık melekler...Şimdiki yazımızda ise Boğa Burcu 2011 Eylül ayı yorumunu paylaşıyoruz... Sevgili...
 5. 2014 Eylül Ayı Boğa Burcu Yorumu

  2014 Eylül Ayı Boğa Burcu Yorumu

  2014 boğa burcu eylül ayı, boğa burcu eylül ayı yorumu, aylık burç yorumları Sevgili boğa burcu meleklerimiz ve sayın misafirlerimiz için 2014 Eylül Ayı Boğa Burcu Yorumunu, astrologlarından öngörülerinden yararlanarak bu sayfamızdan paylaşıyoruz... 2014 Eylül Boğa Burcu Aşk ve İlişkiler 1-7 Eylül haftası: 5 Eylül tarihinde Venüs-Başak burcunda seyrine başlıyor. Bir yandan ilişki...

Sayfayı Paylaş