Boğa burcu 2009 Mart ayı Yorumu

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Boğa burcu 2009 Mart ayı Yorumu
Aşk ve İlişkiler
Sevgili Boğalar yavaş yavaş kış mevsiminin sonlarına yaklaşmakta olduğumuz Mart ayına adım atmış bulunmaktayız. Öncelikle bu ayda arzuladığınız tüm güzelliklerin gerçekleşmesini dileyerek yorumunuza başlıyorum. Şimdi sırasıyla bu ay içinde hissedilebilecek enerjileri tarih sırasına göre birlikte inceleyelim.
4 Şubat - 14 Mart tarihleri arasında devam edecek Mars gezegeninin Kova burcu seyri özellikle uzun senelerdir bir arada yaşayan veya evli olan çiftler açısından son derece önemli. Bu enerji partnerinizin sizin üzerinizdeki hakimiyetini ve kişiliğinin sert yanlarını yansıtmaktan hoşlanması anlamı taşıyabilir. Benzersiz ve orijinal yollardan kendini ifade etmeye çalışması hatta kelimenin tam anlamıyla bildiğini okuması nedeniyle aranızda sorunlar yaşanması mümkün olabileceğinden taraflar olarak ilişkinizin zedelenmemesi adına dikkat etmeniz faydalıdır. Bu enerjinin etkisi altında yapılması gereken, yeni ve bilinmedik yöntemler deneyerek ilişkinizi güçlendirmeniz ve birbiriniz üzerinde hakimiyet kurmak yerine anlayışlı olmaya çalışmanızdır. Bu tarihler arasında enerjiler son derece yüksek olduğundan doğru düzgün bir şekilde anlaşmadığınız takdirde, dengesizlik ve istikrarsızlık her ikiniz açısından da zorlayıcı olabilir. Siz isteklerinizde diretirken, o da bildiğini okumaya devam ederse doğal olarak ortak bir noktada buluşmak mümkün olamaz. Agresif kavgacı, sabırsız ve tatminsiz davranışlar karşısında bir beraberliğin sürdürülmesi ne kadar mümkün olabilir. Bu enerji altında normalde ileriye dönük bazı kararlar almanız mümkündür fakat bunların tek taraflı gerçekleşmesi kolay değildir. O nedenle eğer niyetiniz gerçekten bir arada yaşamaksa, yapmanız gereken gayret göstermek, gerginleşseniz bile çabucak yatışmayı bilmek, birbirinizi küçümsememektir. Cinsel paylaşımlarınızda daha değişik yöntemler deneyerek aşkınızı alevlendirebilir bu zaman dilimini olumlu bir şekilde geçirebilirsiniz.
14 Şubat – 8 Mart tarihleri arasında etkili olacak Merkür gezegeninin Kova burcu seyri ise, aşk hayatınızla alakalı konularda iletişimsel açıdan durumunuzun nasıl olduğunu anlamamızı sağlamakta. Şimdi bu enerjinin etkilerini birlikte gözden geçirelim. Öncelikle bu zaman diliminde aşk hakkındaki düşünceleriniz benzersiz ve alışık olmadık tarzdadır. Kimi zaman geleneksel düşünmekten yana iken, bazen tam tersine oldukça sıradışı fikirler geliştirebilirsiniz. Düşünceleriniz ve sözel ifadenizde heyecanlı tepkileriniz ve kimi zaman sabırsız halinizle hakimiyet kurmaya çalışabilirsiniz. Oysaki yapılması gereken bir önceki paragrafta olduğu gibi hoşgörülü yaklaşımlarda bulunmak ve ben bilirim havası içine girmeden hareket etmektir. Dikkat ederseniz bir önceki paragrafta özellikle evli olan Boğalarda hakimiyet karşı taraftayken, evli olmayanlar kısa süreli ilişki yaşayanlarda ise iletişimsel konularda bizzat sizin sert tavırlar içinde olabileceğiniz gözükmektedir. Peki bu enerjiden nasıl olumlu bir şekilde yararlanabiliriz. Yapılması gereken öncelikle, tarafsız olmaya çalışmak, karşınızdaki insanı dinlemek, herşeyin tek doğrusunu sizin bildiğinizi ve hep haklı olduğunuz yönünde düşünmemektir. Özellikle ilişkisi olmayan Boğaların bu süreçte yeni tanışacakları kişi üzerinde etkili olmaları için, daha sıcak ve samimi tavırlar göstermeleri ve inatçılıktan uzak durmaları faydalıdır. Genelde şu ana kadar incelediğimiz her iki enerji beraberliği olmayan Boğalar için, iş veya ortak bir aktivitede karşılaşmanın veya aynı ortamı paylaşırken tanışmanın göstergesi olabilir. Aynı şekilde evli veya birlikte yaşayan boğalar ise bu süreçte, eşleriyle beraber aynı iş ortamını paylaşabilir veya birbirlerine yardımcı olabilirler.
6 Mart – 17 Nisan tarihleri arasında Koç burcunda geri hareket yapacak olan yöneticiniz Venüs gezegeninin etkisi sizler açısından diğer burçlara nazaran çok daha önem taşımakta. Venüs astrolojik anlamı olarak sosyal hayatımız ve duygularımız, karşı cinsle ilişki kurma biçimimiz üzerinde etkili olan bir gezegendir. Boğa ve Terazi burçlarının yöneticisi olan bu önemli güç, geri hareket dönemlerinde, kişinin duygusal konularda bencil düşünmesi, hislerini belli etmek yerine kendi içinde yaşaması ve sevgisini ifade etmekte zorlanması anlamına gelebilir. Venüs sizin yöneticiniz olduğu için doğal olarak bu seyir esnasında kendinizi toplumdan ve soyutlamanız ve iç dünyanızda kimi anlarda yalnızlığı tercih etmeniz mümkündür. Zevkleriniz konusunda
gizli davranmayı ve geri planda kalmayı daha fazla istediğiniz için, çok güvenmedikçe kimsenin size ulaşmasına izin vermeyebilirsiniz. Bu enerjinin sizler üzerinde olabilecek birçok yansıması vardır. Bunlar sırasıyla gizli ve kaçamak ilişkiler, aşk konusunda daha ateşli ve erotizmi yüksek beraberlikler, hiçbir zaman gerçekleşmeyecek veya doğru düzgün yaşanması mümkün olmayan beraberlikler veya sorunlu bir aşkın yüzünden yaşanan sıkıntılar şeklinde gerçekleşebilir.
Her Boğa aynı olayları yaşamayacağına göre, bu enerjinin yarattığı bu zorlu çeşitlilik tabi ki sizler gibi sağlam ve uzun vadeli birliktelik yaşamak isteyen kişiler için sıradışı bir zamanın işareti olarak hayli ilginçtir. Şimdi bunları biraz daha açalım. Gizli ve kaçamak ilişki derken, duyulması halinde problem olabilecek anlamındadır. Yani öyle bir beraberlik yaşıyorsunuzdur ki, bunun gözlerden uzak olması gerekir. İkinci bir olasılık ise, oldukça tutkulu bir ilişkiniz vardır fakat bu aşk sizi fazlasıyla yaralamakta ve kimi zaman gerginleştirmektedir. Bazılarınız için anlamı kısa süreli fakat oldukça hızlı gelişen tutkulu bir ilişkiyi gösterebilir. Koç burcunda geri daha sonra ileri hareket yapacak Venüsün bu seyri Haziran ayına kadar devam edeceği için uzun bir dönemi göstermekte. Eğer geri harekette biriyle karşılaşıp beraber olmaya başlarsanız, bu ilişkinin zorlu bir seyir altında başlaması nedeniyle, duygularınız konusunda net bir karar vermeniz birkaç ayı bulabilir. Eğer uzun zamandır bir aradaysanız o zaman bu süreçte birbirinize karşı anlayışlı davranmanız sorunlarınızı birlikte çözümlemeniz yararlıdır.
Eğer gizli bir ilişkiyse bu dönemin gayet yoğun tutkulu ve kıskançlık dolu geçmesi fakat bir türlü birbirinizden vazgeçilmemesi mümkündür. Hani kangren tarzı bir aşk derler ya, aynen öyle. Bu enerji altında bir başka önemli konu ise. Daha önce yaşadığınız ve bir sebeple ayrıldığınız bir ilişkinin hesaplarının hala yüreğinizde bitmemiş oluşudur. Yani her geri harekette eskiye ait mevzular ön plana gelir ve çözümlenmeyi bekler. Demek oluyor ki, sizler de bu süreçte yine o eski aşkın yüreğinizdeki tutkusuyla mücadele etmek durumunda kalabilirsiniz. Peki böyle bir durumda bu kişiye tekrar bir şans vermek doğru mudur? Tabi ki engellenemez tutkunuz bunu yaşamanızı söyleyecektir. Fakat huylu huyundan vazgeçer mi atasözünü de unutmamak lazımdır. Böyle durumda olan Boğaların bu ilişkiye yeni bir şans verseler bile geri hareketin bitim tarihi olan 17 Nisan ve sonrasına kadar bir umuda kapılmamalarını öneriyorum. Kaldı ki, geri hareketten sonra Venüs ileri seyrine geçecek ve yine Koç burcunda olacak. Ve Koç burcu enerjisi Haziran ayında sona ermeden, şans verdiğiniz kişi hakkında iyi bir karar vermeniz mümkün olmayabilir. Çünkü henüz eski problemlerin düzelmesi, ayıklanması, evet bu kişi düzelmiş, eskisi gibi değil demek için erkendir.
25 Mart – 9 Nisan tarihleri arasında aşk evinizin yönetici gezegeni Merkür Koç burcunda seyrine başlayacak. Bu enerji, Merkürün üst paragraflardaki Kova burcu seyrine oranla çok daha farklı. Aşk hayatınızla ilgili mevzularda bu enerji düşüncelerinizin ateşli ve fevri olabileceğini fakat bunları dış dünyada göstermek yerine içinize atabileceğinizi ve bu içe atmanın da doğal olarak öfkeyi, kızgınlıkları büyütebileceğini görüyoruz. Şöyle bir düşünürsek, Merkür gibi fikirlerinizi insanlarla paylaşımın işareti olan bir gezegeninin Koç gibi öncü ve ateşli bir burçta ilerlemesi hızlı, keskin ve güçlü bir şekilde isteklerinizi söylemeniz, ifade etmeniz demektir. Fakat bu süreçte bunları birileriyle paylaşmanızın önünde engeller oluştuğu için sıkıldığınız veya sizi tedirgin eden herşeyi kendi yüreğinizde, kafanızın içinde çözümlemek zorunda kalabilirisiniz. Yani ne kadar gergin olursanız olun düşüncelerinizi gizlemeye çalışabilir, sözcükleri seçerken kimi zaman çelişkili kimi zamansa kesin kararlı bir şekilde konuşabilirsiniz. Yeni birşeyler yapmak, yaşamak isterken bir takım engeller nedeniyle bunları kendi içinizde durdurmak zorunda kalabilirsiniz.
Bu zorlu bir enerjidir. Aşk hayatınızla ilgili mevzularda birçok şeyin gözden geçirilmesi lazımdır. Karar vermeye dönük düşünseniz bile beklemede kalmanız faydalıdır. Ayrıca yeni bir adım atabilmek için öncelikle geçmişte yaşananların hesabını kendi içinizde bitirmeniz gerekir. Önyargılı bir düşünce biçiminiz olabilir. Hatta olayları fazlasıyla abartabilirsiniz. Örneğin aşk konusunda bir çocuk gibi sabırsız olabilirsiniz. Bağımlılıklarınızdan kurtulmaya çalışırken aslında kendi kendinizle kavga ediyor gibisinizdir. Bunu bir örnekle açıklayayım. Diyelim ki ilişkinizde sorunlar var. Bunları çözümlemek dururken siz kendi kendinize gerilir fakat dile getirmeye çalışırken asıl düşündüklerinizi söylemek yerine sadece kuru bir gürültü şeklinde saman alevi gibi çabucak sönersiniz. Bir başka örnek ise, aşkı şiddetle istiyorsunuzdur, yani yeni bir insan hayatınıza girsin ve tutkulu bir şeyler yaşansın. Fakat içinizde hala bitmemiş bir eski hesap varken, gelecek insana şans veremeyeceğinizi veya verseniz bile eski yaşanmışlıklar nedeniyle bu insanı üzebileceğinizi düşünürsünüz.
İş ve Kariyer
4 Şubat – 14 Mart tarihleri arasında kariyer evinizde ilerleyecek Mars gezegeni Kova burcunda seyredeceği için, mesleki konularda öncelikle dikkat etmeniz gereken nokta, orijinal ve benzersiz yollarla kendinizi ifade etmeniz ve isteklerinizi elde etmeye çalışmanızdır. Bu son derece önemli. Yani kafanızın doğrusuna değil, iş ortamınız veya sistemin gereksinimlerine göre hareket etmeniz lazım. Bir Boğa her zaman bildiği yolda ilerlemek ister. Fakat Mars Kova seyirlerinde ise daha ilerici düşünmek lazımdır. Yani karşınıza çıkan fırsatları iyi değerlendirmek ve alışkanlıklarınızın esiri olmak yerine yenileşmeden yana düşünmektir. Aslında Mars Kova burcu seyirlerinde de sabit fikirli düşünce hakimdir. Fakat bu ileriye yönelik bir düşüncedir. Yani kişi, ben artık değişimden yanayım ve geleceğim adına yeni kararlar vermek istiyorum şeklinde bir sabit düşünce geliştirirse tabi ki bu yararlıdır. Bu tarihler arasında ilgi duyduğunuz konularda keşifçi davranarak, teknolojik gelişmeleri takip ederek, gelenekçi düşünmek yerine çağa uygun şekilde hareket ederek ilerlerseniz tabi ki yarar görmeniz mümkündür. Diğer insanlarla birlikte ekip çalışması şeklinde, yapıcı ve liberal bir düşünce içinde olduğunuz müddetçe gerek çevrenizde ve gerekse otoritelerle olan ilişkinizde faydalı gelişmeler yaşayabilirsiniz. Amaçlarınızı gerçekleştirirken benim önerim sabırsız ve kararsız davranmamanız, girişimci olmayı sürdürmenizdir. Zaten bu enerjinin özünde keşfetme dürtüsü oldukça yoğundur. Bunu kullanmanız hakikaten faydalıdır.
14 Şubat – 8 Mart tarihleri arasında meslek evinizde ilerlemesini sürdürecek olan Merkür gezegeni sizler açısından önemli bir enerjiydi. Hatırlarsanız 24 Şubat günlük yorumlarınızda, Kova burcunda ve kariyer evinizde ilerleyen Merkür ve Jüpiter gezegenlerinin kavuşumundan söz ederken, mesleki alanda meydana gelecek değişimler için kesinlikle sabit fikirli davranmamak ve yeniliklere açık olmanız gerektiğinden söz etmiştim. Eğer önünüzde bir değişimin işaretini görürseniz buna kayıtsız kalmayınız. Yani bir teklifle karşılaşırsanız, şu anki konumunuzu bir gözden geçiriniz. Eğer gelen teklif, geleceğiniz açısından çok daha yararlı olacaksa, sırf rahatsınız veya risk almayayım diye ilerlemeyeceğiniz bir yerde kalmayınız. Önemli olan değişimin sesine kulak vermektir. Olayları ve durumları geniş bir çerçeveden bakmaya çalışınız. Bazen hayat bizi yol ayrımına getirir. Tam bu noktada öyle bir durum olur ki hangi seçeneğin daha doğru olduğuna karar veremeyiz. Burada yapılması gereken ileriyi ve çağa uygun olanı tercih etmektir. Bu seçim sizin gibi radikal gelişimlere kapalı kişiler için zor olabilir.
Fakat yıllar sonra pişmanlık duymamak için, karşımıza çıkan bir yeniliği kabul etmeden reddetmek akıllıca değildir. Onun için ben bu enerjinin size getireceği fırsatları inceleyerek karar vermenizi öneriyorum. Yine bu etkinin bir başka yansıması ise şu olabilir. Bulunduğunuz yerde yeni bir oluşum meydana geliyordur ve bu oluşum sizi de yakından ilgilendiriyordur. İçinizde garip bir korku vardır. Bana bir şey olur mu diye. Bu enerji altında korkmanıza gerek yoktur. Meydana gelecek sonucun ilerisi adına sizin için iyi olacağını düşünerek gönlünüzü ferah tutunuz. Bazen değişimler kişi için gayet hayırlıdır diyerek bitirmiştim. Böylece Kova burcunda ve kariyer evinizde ilerleyen Jüpiter, Merkür ve Mars gördüğünüz gibi yeniliklerin işareti olarak değer taşıyor. Yararlanmak için, takım çalışmalarına önem veriniz ve aynı amacı paylaştığınız insanlarla bir araya gelerek uygulamaya geçiniz. Keşfetme dürtüsü veren bu enerjileri değerlendirmeniz halinde bundan sonrası adına bağımsız hareket edebilmeniz mümkün olabilir.
8 Mart -25 Mart tarihleri arasında ileriye yönelik hedefler ve gruplarla temas evinizden geçecek olan Merkür gezegeni, yukarıdaki iki tarihin yansımalarına göre çok daha farklı bir enerji olarak dikkat çekiyor. Şimdi olabilecek yansımaları birlikte ele alalım. Merkür Balık burcu seyir zamanlarında düşünceler ve iletişim şekliniz genel olarak idealist, ruhsal ve sezgiyle örülüdür. Hayaller güçlüdür ve duyarlılığınız yüksektir. Eğer bu enerji doğru şekilde kullanılmazsa, tembellik, yavaştan almalar, kaygısızlık, iş yaparken isteksizlik gibi durumlar oluşabilir. Çalışma hayatınızda ileriye dönük düşünmek geri planda kalmaya başlayabilir. Oysaki yapılması gereken tam tersine hareket etmek ve geleceği düşünerek girişimci olmaktır. Fakat Balık burcunda ilerleyen Merkür kişiyi bağımlılıkları yönünde etkilediği için, aynı noktada saymanız mümkündür. Ruhsal sağlığınız ve sinirleriniz özellikle zayıf olduğundan, girişim ve cesaret arzusu tam anlamıyla geri planda kalır. Oysaki bundan önceki iki bölümde azimli ve yeniliklere açık olmanızı sağlayan bir zaman dilimi geçirmiştiniz. O zaman yapmanız gereken Merkür Balık burcu seyrinin sizi etkilemesine izin vermeden bu enerjiyi pozitif bir şekilde değerlendirmektir. Ne yapmanız lazım. Öncelikle umutlarınızı kaybetmeden yenileşmeye açık olmanız, isteklerinizi uygulamaya dökerek yeni adımlar atmanızdır. Sezgileriniz bu devrede sizi teşvik edicidir. Ayrıca sözlerinizle güven duygunuzu diğer kişilere hissettirmeli, kimsenin etkisi altında kalmadan ilerlemeyi bilmelisiniz. Bu enerji başladıktan bir hafta sonra Mars gezegeninin 15 Mart tarihinde Balık burcunda ilerlemeye başlaması da aynı Merkür gibi hedeflerinizi gerçekleştirmeye çalışırken, tam olarak ne istediğinizi veya ne amaçla harekete geçmeniz gerektiğini bilememeniz anlamına gelebilir. Oysaki yapılması gereken, hayallerinizi gerçekleştirmek için kararlı olmak ve cesaret duygunuzu ön planda tutmaktır.
Para Konuları
8 Mart – 25 Mart tarihleri arasında para evinizin yöneticisi Merkür gezegeninin Balık burcu seyri altında finansal konularda ideallerinize uygun ve hayallerinizi gerçekleştirmek adına başkalarıyla iletişiminizi güçlü tutmaya çalışmanız önemli. Çünkü bu enerji, para konusunda size güçlü bir tahmin duygusu verebilir. İç sesiniz ve sezgileriniz gayet yoğundur fakat dikkatli bir şekilde ilerlemek esastır. Yani risk almak yerine incelemelerde bulunmak, kısa yoldan para kazanmak adına temeli sağlam şekilde ilerlemek önemlidir. Hayallerinizin sizi çepeçevre saracağı bu tarihler arasında karar vermeden önce iki yönlü düşünmek, durumların olabilirliği veya imkansızlığı konusunda mantıklı hareket etmek lazımdır. Yani siz kazanç sağlamak üzere aldığınız duyumların etkisi altında kalmak yerine bunların gerçekle ne kadar bağlantılı olduğunu iyice anlamanız gerekir. Kimi zaman maddi konularda başkalarıyla alışverişte bulunurken karşınızdakini etkilemek adına, gereğinden büyük sözler verebilir veya konuşabilirsiniz. Fakat bunları yerine getirmek daha sonra mümkün olmayabilir. Onun için dikkati elden bırakmamak gerekiyor. Bu seyir özellikle mesleği sanatla alakalı olanlar için etkili ve kazançlıdır. İlginç kişilerle tanışmak mümkündür. Bir konuda daha sizi bilgilendirmek isterim. Bu tarihler arasında para konusunda görüşeceğiniz veya bağlantı içinde olduğunuz insanlara dikkat ediniz. Akılla mantıkla açıklanmayacak durumların içinde yer almayınız. Geleceğe yönelik plan ve projelerinizi kazanca dönüştürmek için, farklı insanlarla temasa geçiniz, düşünce alışverişinde bulununuz fakat son noktayı koymadan önce iyi düşünmeye çalışınız. Çevrenizdeki insanlara maddi anlamda destek olurken, bu insanların ne denli dürüst davrandıklarını iyice anlamaya çalışınız. Zevkleriniz ve hayalleriniz için gücünüzü aşan paralar harcamayınız. Sınırlarınızı iyi çiziniz ve kimsenin iyi niyetinizi kullanmasına izin vermeyiniz ve özellikle bağımlılıklarınızın esiri olmayınız.
Pozitif Enerjili Günler : 1-2-5-6-9-10-18-19-24-25-28-29
Zayıf Enerjili Günler : 7-8-14-15-21-22-23
Aşkta En Şanslı Günler :9-10
Yeniay :1-2-28-29
(Ay gezegeninin Boğa burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay :14-15
(Ay gezegeninin Akrep burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)
Mutlu ve başarılı bir Mart ayı geçirmeniz dileğimle,
iremSU
Mynet Astroloji Danışmanı
 
Üst