Boğa burcu 2009 Ocak ayı Yorumu

  • Konbuyu başlatan PaSikA
  • Başlangıç tarihi
PaSikA

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Boğa burcu 2009 Ocak ayı Yorumu
Aşk ve İlişkiler
Ocak ayı ilişkiler açısından oldukça değişik enerjiler altında olacağa benziyor. Bunlardan birincisi 20 Ocak tarihine kadar kendinizi ifade konularında gayet mantıklı bir şekilde davranmanızı sağlayacak olan Güneş enerjisinin etkisidir. Güneşin bu süreçte burcunuzla uyumlu görünümler yapması doğal olarak farklı insanlar tanımak yolculuklar yaparak kendinizi geliştirmek ve dünya görüşünüze uygun kişilerle tanışmak açısından etkili olabilir. Bu ilişkiler direk aşk veya ciddi niyetli olarak görünmese de kendinizi aaaifli hissetmenizi sağlayıcı yanları olabilir. İş amaçlı yapılan yurtdışı yurtiçi seyahatler öğrenim hayatınızla ilgili katılacağınız etkinlikler yüksek okula hazırlık dönemini birlikte geçirdiğiniz arkadaşlarınız ve sizden yaşça büyük kişilerle tanışmak açısından gayet aaaifli bir dönem olabilir. Kısaca kendi çevrenizin dışına çıkmanızı kendinizi geliştirmenizi sağlayıcı bir süreç olduğundan doğal olarak yeni tanışmalar gayet normaldir.
Satürn gezegeninin etkisi hakkında ise uzun bir süredir sizi bilgilendirmekteyim. Bu transit hakkındaki geniş bilgiyi yıllık ve aylık yorumlarınızdan tekrar gözden geçirmeyi unutmayınız. Geri hareketine başlayan Satürn gezegeninin etkisi altında olduğunuzdan gerek çocuklarınızla olan ilişkiniz veya çocuk sahibi olmayla alakalı konuları da hesaba katarsak aşk açısından geriye çekilerek herşeyi yeniden gözden geçirmeniz ve eksiklerinizi tamamlamanız ve yaşadığınız ilişkiyi gözden geçirmeniz son derece önemlidir.
Ocak ayının iki önemli transitinden bir tanesi aşk evinizin yönetici gezegeni olan Merkürün Kova burcundaki seyridir. Bu süreçte aşka bakış açınız daha mesafeli arkadaşça ve sıradan orijinal tarzda düşünmeye yönelik etkiler yapabilir. Sizin açınızdan bu mesafe duygusu zorlayıcı olsa da fikirsel paylaşımları desteklemesi nedeniyle oldukça faydalı bir süreç olarak değerlendirilebilir. 28 Ocaktaki geri hareket dönemine kadar girişimlerde bulunabilir aranızdaki sorunlar için konuşabilir ve çareler bulmaya çalışabilirsiniz. Bu tarihten sonra ise acil kararlar vermekten kaçınılmalı ve yeniden bazı şeyleri ele alarak gözden geçirmeye çalışmalısınız. Aşk açısından ciddiyete dönüşmeyen arkadaşça paylaşımlar gündeme gelebilir aynı mesleği sürdürdüğünüz kişilerle çeşitli etkinlikler aracılığıyla tanışmanız mümkün olabilir.
İkinci ise ciddi ilişkiler ve evlilik evinizin yöneticisi olan Mars gezegeninin 31 Aralık tarihinde ikizler burcuna geri dönüşüdür. Bu etkinin anlamı ilişkinizle alakalı konularda iki ayrı seçenekle karşı karşıya kalmanızdır. Kimileriniz ayrılmak veya devam etmek kimileriniz ise sadece maddi açıdan durumunuzu konuşmak üzere bir araya gelebilirsiniz. Fakat bu konularda 30 Ocak tarihi gelmeden tam olarak fikirlerinizi bir noktada toplamak veya sonuca ulaştırmak zor olabilir.
İş ve Kariyer
20 Ocak tarihinden itibaren Kova burcunda ilerlemeye başlayacak Güneş mesleki konularda otorite konumundaki kişilerle aranızda oluşabilecek fikir ayrılıklarını gösterdiği gibi sizin meşhur inatçılığınız veya patronlarınızın da sabit görüşlü davranması halinde sorunlar büyüyebilir. Burada iki seçenekli davranmanız mümkün olabilir. Ya bireyliğinize ve fikirlerinize karşı gelinmesinden hoşlanmaz ve isyan bayrağını kaldırırsınız yada ister istemez otoriteye boyun eğerek aynı işi aaaifsiz bir şekilde sürdürürsünüz. Oysaki her ikisi de yanlış bir durumdur. Bu süreçte yapılması gereken mesleki olarak kendinizi toplum içinde en iyi ve sağlıklı bir şekilde ifade etmek ve yeri geldiğinde üst konumda bulunan insanlarla da iyi geçinmeye çalışmaktır. Bu durumda ekip halinde hareket etmek mesleğinizde kendinizi geliştirici iletişim ağı kurabilmek size faydalar sağlayabilir. İş sorunu olan Boğalar da bu dönemde mesleki açıdan kariyer sahibi olmalarını sağlayacak bir görevi kabul etmeli inatçılıktan uzak durmalı ve esneklik gösterebilmelidirler.
İletişim ve haberleşme konularında 8 Ocak tarihinde Kova burcunda seyrine başlayacak Merkür gezegeni ise 28 Ocak tarihindeki geri hareketine kadar mesleki konularda parlak ve son derece orijinal fikirler üretmenizi sağlayacağından zihniniz kontrollü ve gayet gerçekçi düşünmeye odaklı olacaktır. Bu süreçte mesleki alanlarda bireysel girişimlerden ziyade içinde yer aldığınız topluluğun veya çevrenin çıkarlarını gözetici düşünmeniz gerekebilir.Farklı arayışlarınız gündeme gelebilir yeni iş başvuruları veya şu an bulunduğunuz konumla alakalı konularda değişiklikler ve oldukça hızlı ilerleyen görüşmeler gayet normaldir. Yine bu dönemde dikkat edilmesi gereken nokta aynı yukarda olduğu gibi gerektiği yerde esneklik göstermeyi bilmeli inattan uzak durmalı isteklerinizi gayet akıllıca yöntemlerle kabul ettirmeye çalışmalı kendinizi sürekli haklı göstermeye çalışmak yerine diğer düşünceleri de göz önüne almalısınız. Farklı tekliflerle karşılaştığınızda tümüyle reddetmek yerine araştırmalı ve mesleki açıdan sizi geliştirebilecek ve geleceğinizi garanti altına almanızı sağlayacak durumlar oluşursa da dar kalıplar içinde düşünmemeye gayret etmelisiniz. Diyelim ki bu dönemde bazı sorunlarınız var. İşte bu gibi durumlarla ilgili acil kararlar vermek yerine eğer vaktiniz varsa 28 Ocak tarihindeki Merkürün geri hareketini beklemeli herşeyi yeniden gözden geçirmeli ve 19 Şubat tarihinden sonra bunları değerlendirmeye almalısınız. Sizin de artık bildiğiniz gibi geri hareket zamanları her konuyu yeniden başlığı altında değerlendirmek için en uygun zamanlardır.
Evet bir önemli transitten daha söz etmek istiyorum. Aydüğümleri. Kimilerinizin bilgi sahibi olduğu kimileriniz içinse Astrolojik olarak yeni öğreneceğiniz bir konu olabilir. Fakat son derece önemlidir ve uzun bir süreyi kapsayacaktır. Ay gezegeninin Dünya etrafındaki yörüngesi ile Dünyanın Güneş etrafındaki yörüngesinin kesiştiği iki karmik noktadan biri olan kuzey düğüm geleceğinizi ve geliştirmeniz gereken davranışlarınızı gösterirken güney düğüm ise geçmişinizi ve kurtulmanız gereken davranışlarınızın göstergesidir. 7 Ocak 2008-Temmuz 2009 tarihleri arasında mesleki kariyerinizle ilgili alanda transitini sürdürecek Kuzey Ay düğümü bu süreçte Kova burcunda bulunacaktır. Peki bu durumun sizlere olan yansıması nedir birlikte inceleyelim. Bu dönemde gerçekçi bir bakış açısıyla düşünmek hareket etmek son derece önemlidir. Ekip halinde yapılan çalışmalar ve faaliyetler göze çarpabilir ve sizin de bunu desteklemeniz gerekebilir. Yine bu süreçte sizin çıkarlarınızdan ziyade içinde yer aldığınız topluluğun önemi daha fazla ortaya çıkabilir. Kısaca birimiz hepimiz için düşüncesi içinde görevlerinizi yapmak faydalı olabilir. Boğa burcu olarak sizler daima geleneksel kuralları benimseyen insanlarsınızdır. Fakat bu etki altında artık bu düşüncelerinize esneklik kazandırmalı ve orijinal sıradışı fikirlere de açık olmalısınız. Birlikte görev aldığınız insanlarla arkadaşça ilişkiler kurmaya çalışmalısınız. Sizler için zorlayıcı olabilir ama bütün bunları mesleki konularda uygulamanız halinde hakikaten faydalı sonuçlar alabilir ve geleceğinizi garanti altına alacak girişimlerde bulunabilirsiniz.
Parasal Konular
Sevgili Boğalar finansal konularda en önemli transitlerden birisi Mars gezegeninin geri hareketi nedeniyle 31 Aralık tarihinde tekrar İkizler burcuna geri dönüşüdür. Bu dönem 30 Ocak tarihine kadar devam edecektir. Bu dönemde geçtiğimiz yaz aylarında özellikle Ağustos Eylül gibi maddesel güvence elde etmek için uğraştığınız konular tekrar gündeminize gelebilir. Zihinsel anlamda para ve kazanımlarınızla ilgili konularda aktif bir döneme girebilirsiniz. Tabi ki Mars gezegeninin geri hareketi her ne kadar iletişim haberleşme ulaşım gibi konularda engel çıkartacak olsa da sizin için bu durum bazı şeylerin olgunlaşması adına çok daha iyi olabilir. Meraklı ve öğrenmeye açık oluşunuzla yeteneklerinizi değerlendirebilir aynı anda iki işle birden uğraşarak para kazanmaya çalışabilirsiniz. Mantıklı yaklaşım tarzınız sevimli ve hızlı davranmanız ne kadar olumluysa gergin tavırlar sergilemeniz fikirlerinizi sert bir şekilde ifade etmeniz düşüncelerinizi sözel bir meydan okumaya çevirmeniz veya pasif bir tutum göstererek fırsatları değerlendirmeyişiniz de o kadar yanlıştır. Ayrıca yine bu süreçte birden fazla işle uğraşarak para kazanmaya çalışmak veya bu konuda planlar yapmak ve Mars gezegeninin 30 Ocak tarihinde geri hareketi bitene kadar sahip olduğunuz maddi ve manevi değerlerinizle alakalı konularda düşünmek yeni planlar yapmak yarım kalan işleri tamamlamak ve bu tarihten sonra da bütün bunları uygulamaya dökmek en akıllı yol olacaktır.
Finansal konularda bir diğer enerjiniz ise 23 Ocak tarihine kadar Venüs gezegeninin Yay burcunda etkili olacak enerjisidir. Sizler bu süreçte parasal konularda son derece rahat tavırlar gösterebilir eşiniz sevdiğiniz kişi ortaklarınız veya başka yollarla edineceğiniz gelirlerle ilgili fazla iyimser davranarak paylaşımda bulunmaya çalışabilirsiniz. Doğal bir şansa sahip olacağınızdan nasılsa arkası gelir diye düşünerek hareket etmeniz hem gereksiz yere harcamalarda bulunmanıza hem de riskler almanıza sebep olabilir. ne olursa olsun dikkatli davranmalı sınırlarınızı bilmelisiniz. Yine bu süreçte kimileriniz ilişkileri yoluyla maddi faydalar elde edebilirler. Yurtdışı bağlantılı ilişkileriniz nedeniyle paralar elde etmeniz de bu sürecin kısa sürecek olan etkilerindendir.
Ocak Ayı Astrolojik Takviminiz
Pozitif etkili günler 7-8-12-13-20-21-24-25-26
Zayıf etkili günler 1-4-5-6-9-10-11-14-15-22-23-27-28
Aşk açısından zorlu günler 2-3-29-30-31(Dolunay) çatışmalar ve duygusal gerginlikler
Yeniay günleri 16-17 Taze enerjiler yeni başlangıçlar pozitif ifade gücü
Not: Yükselen burcunuzun yorumlarını okumayı ihmal etmeyiniz. Yıllık burç yorumları köşenizi tekrar gözden geçirmeniz faydalı olabilir.

Sevgili Boğalar Ocak ayının sizlere mutluluk başarı sağlık ve huzur getirmesini diler yeni yılınızı bir kez daha kutlarım.
 

Benzer İçerikler

PaSikA
Cevaplar
1
Görüntüleme
3K
güneş2
G
PaSikA
Cevaplar
1
Görüntüleme
1K
ßeßi$iM
SS
PaSikA
Cevaplar
0
Görüntüleme
2K
PaSikA
PaSikA
PaSikA
Cevaplar
0
Görüntüleme
1K
PaSikA
PaSikA
Üst