Etiketler:
 1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Boğa Burcu Çocukları

  Konu, 'Boğa Burcu' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  boğa burcu çocuğu
  Ders çalışması için çikolata ile kandırabilirsiniz​


  Onun ruhuna giden yol sevgi, şefkat ve güzellikten geçer. Boğa bebekleri genelde her şeyden memnun olan bir yaratılışa sahiptirler. Mutlu ve gülen ifadeleri ile herkese kendilerini sevdirirler. Bebekliğinden itibaren dikkat çekici derecede kendilerinden emindirler. Bebeklere özgü olmayan sabırları vardır. Bu tutumları çoğu zaman anne-babaların şaşırmasına yol açabilir çünkü onlar karınlarının doyurulmasını sessizce bekler ya da gecenin bir vakti ellerinden geldiğince ağlamadan durup büyüklerinin kendileriyle ilgilenmesini beklerler. Beklediği ilgiyi göremezse sonunda avaz avaz bağırmayı ihmal etmezler.

  Boğa çocuğu cömert porsiyonlarla yemek isterler. Büyümeye başladıklarında sevecen, cana yakın, kucaklanmaktan, sevilip okşanmaktan, öpülmekten çok hoşlanan afacanlar haline gelirler. Çok fazla sevgi ve ilgi beklerler. Eğer istediği ilgi ve sevgiyi buluyorsa ebeveynlerine hiçbir sorun çıkarmazlar. Boğa çocukları tensel temastan çok hoşlanır. Fiziksel dokunuşlarla onu ne kadar çok sevdiğinizi görmeye ihtiyaçları vardır. İlerleyen çağlarda, sahiplenme istekleri su yüzüne çıkar.

  Kendilerine ait olan eşyaların farkına varınca bunları paylaşma güçlüğü çekebilirler. Özellikle kendine ve ailesine ait eşyaları paylaşmaktan hoşlanmayabilirler. Genellikle çalışmaktan, okula gitmekten hoşlanmayan bu çocukları ikna etmek için güzel renkli resimlerden, objelerden yararlanılabilir. Güzelliklere düşkün olan bu çocuklar yavaş yavaş okumaya, çalışmaya alışacaklardır.

  Okula alıştıktan sonra da birinciliği bırakmazlar. Disiplinli olan Boğalara ebeveynlerin “ders çalış” ikazında bulunmasına da gerek kalmaz. Geleceğe ait planlar yapmaya küçük yaşlarda başlarlar. Gariptir ki küçük yaşta ne olacaklarını ve kariyerlerini dikkatle seçmek isterler. Genç bir Boğa burcu insanını disipline etmek isterken gösterilecek en iyi yaklaşım, kibar bir yaklaşımdan ok direkt bir meydan okuma olmalıdır.

  Boğa gençleri her ne kadar bağımsız olmaktan hoşlansalar da aileleri tarafından sıkı bir desteğe ihtiyaç duyarlar. İnatçı ve dik kafalı olduklarından ipleri onların eline bırakmak kötü sonuçlar doğurabilir. Kendi bildiğini yapma yoluna giderler ve sonra büyüklerinin sözünü tutmayacak asi bir kişiliğe bürünebilirler.

  AİLE HAYATI​


  Boğalar ailelerini hayatlarında yer alan ciddi bir kurum olarak görürler. Boğa burcu çocukları kendilerini, geleneksel bir aile atmosferi içinde çok daha rahat hissederler. İnatçı tutumlarıyla uzlaşmayı öğrendikleri takdirde, aile içi anlaşmazlıklar en aza indirgenebilir. Boğalar sevdikleri aile bireyleri ile birlikte olmaktan büyük haz duyarlar. Boğa çocukları için para kavramı çabuk gelişir. Verilen harçlığı disiplinli bir şekilde harcamayı daha okula başlamadan kavrayabilir. Paranın kumbarada artması onu rahatlatır ve heyecanlandırır. Biriktirdiği paranın, istediği pahalı oyuncağa kavuşmanın en emin yolu olduğunu bilir.

  Boğa çocuklarını pahalı ve etkileyici hediyelerle mutlu etmek kolaydır. Büyüyen genç Boğa yaratıcı ve eğlenceli kimliğini çevresine yayar. Esprileri beklenmedik bir anda ve doğru bir yorum şeklinde gelir. Boğa insanları akrabalarına da sıkı sıkıya bağlıdır. Kız kardeş ve erkek kardeşlerle arası iyidir ama çoğu zaman da katı bir tutum sergilerler. Bu durum zaman zaman sorunlar çıkartıp, iletişim kopukluklarına yol açabilir. Aslında söylemek istediğini bir türlü söyleyemediği için tatsızlıklar olur.

  Ailenin büyükleriyle de cana yakın tavırlarıyla iyi iletişim kurar. Aile kurumunun onun hayatındaki yeri yadsınamayacak kadar önemlidir. Boğalar büyüdüklerinde aileleri ile birlikte olmaktan daha fazla mutlu olurlar. Şefkat ve sevgi çerçevesinde başarılı ilişkiler kurarlar. Akrabalık ilişkileri daha gelişir ve gençlikteki kırgınlıklarından ve katılıklarından vazgeçebilirler. Onların katılıklarını törpüleyecek tek unsur zaman ve hayat tecrübeleridir.
   
Boğa Burcu Çocukları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Boğa Burcu

  Boğa Burcu

  Elementi : Toprak Özelligi : Duygusal Yönetici Gezegeni : Venüs Metali : Bakir Ugurlu Günü : Cuma Ugurlu Sayisi : 6 Ugurlu Tasi : Zümrüt Ugurlu Renkleri : Pembe, açik mavi, krem rengi Ugurlu Çiçekleri : Kirmizi gül, pembe karanfil Ugurlu Kokulari : Karanfil, müge, elma çiçegi Ugurlu Müzik : Senfoniler ve klasik müzik En Belirli Özelligi : Dirençlilik En Büyük Ideali : Ünlü...
 2. Boğa Burcu ile Boğa Burcunun uyumu

  Boğa Burcu ile Boğa Burcunun uyumu

  Boğa Burcu ile Boğa Burcunun uyumu Merhaba kızlar ben boğa, sevgilimde boğa peki boğa burcunun boğayla uyumu nedir, bana yorum yapacak arkadaşım duy sesimi :)
 3. Boğa Burcu Boğa Burcu uyumu nasıldır

  Boğa Burcu Boğa Burcu uyumu nasıldır

  Boğa Burcu Boğa Burcu uyumu nasıldır Boğa Burcu Boğa Burcu iyi anlaşabilirmi Merhaba Sevgili Melek'lerim... Bu yazımızda iki boğa burcunun uyumu ve ilişkisi hakkında merak edilen tüm soruların yanıtını sizlerle ve ilgili tüm boğalarla paylaşıyoruz :) Boğa ile Boğa Boga burçlari çok sadiktir ve asklari ömür boyu sürebilir. Sahiplenicidirler ve ayni sekilde güvenebilecekleri bir ese...
 4. Boğa Burcu Çocuğu Özellikleri hakkında merak edilenler burada

  Boğa Burcu Çocuğu Özellikleri hakkında merak edilenler burada

  Boğa Burcu Çocuğunun Özellikleri Boğa Burcu Çocuğu Özellikleri Nelerdir Merhaba Sevgili Melek'ler ve bizi ziyaret eden siz sevgili ziyaretçi arkadaşlarımız, bu yazımızda çocuğu boğa burcundan olan tüm anne ve babaların bilmesi gereken bilgileri paylaşıma açıyor ve boğa burcu çocuğunun özellikleri hakkında ki bilgileri aktarıyoruz, bu nedenle sizlerde anne baba çocuk ilişkisi için bilinçli...
 5. Boğa Erkeğinin Yıldıznamesi

  Boğa Erkeğinin Yıldıznamesi

  Burcu sevr, yıldızı Zühre ve talii türâbîdir. Bu burç ve talii altında doğan kimse, yücelik ve üstün makam sahibi olur. Rengi beyaza meyyal, alnı geniş, başı büyük, çehresi dolgun, siyah gözlü, çatık kaşlı, geniş omuzlu, ince belli, kolları uzun ve kuvvetli, küçük ayaklı ve orta boylu olur. Oyun ve eğlenceye düşkün, türabi mizaçlı ve latifeyi sever. Kadınlara çok meyli olur. Heybet ve vakarına...

Sayfayı Paylaş