boğaz ağrısına ne iyi gelir nasıl tedavi edilir

• Konbuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
boğaz ağrısına ne iyi gelir nasıl tedavi edilir
Kızlar çok fena boğazım ağrıyor, ses falan gitti, boğaz ağrısı nasıl geçer, nasıl tedavi edilir, bir yardım edin ölüyorumm :S

Sayın misafirimiz,

Boğaz ağrısı, birçok rahatsızlığın belirtisi olarak ortaya çıkabilir. İltihaplar, boğaz ağrısının en sık sebepleridir çoğunlukla virüs veya bakteriler tarafından oluşturulurlar.

En tehlikeli boğaz iltihabı, boğazın girişinde bulunan “epiglot” denilen yapının iltihaplanmasıdır. Bu durum nefes yolunu tıkayabileceği için aciliyet arzeder. Yutmanın çok ağrılı olduğu, ağızdan salya aktığı ve solumanın zorlaştığı durumlarda şüphelenilir.

Sabahları olan boğaz ağrısının sebebi, asitli mide muhtevasının boğaza kaçmasıdır. Yatağınızın başını onbeş, yirmi santimetre daha yukarıda tutmanız faydalı olur.

Soğuk algınlığı veya nezlenin yol açtığı boğaz ağrısı, aşağıdaki şu uygulamalarla biraz azaltılabilir:

Yatak odanızda bir nemlendirici veya buhar kaynağı bulundurunuz.

Tuzlu su ile günde birçok kez boğazınızı gargara yapınız

Hafif ağrı kesiciler kullanabilirsiniz.

Boğazı uyuşturan pastillerden kullanabilirsiniz.

Sıvı alımınızı arttırınız

Ben boğaz ağrısı için genelde hep tantum verdenin pastillerini kullanıyorum. limonlusu çok güzel özellikle

boğaz ağrısına genellikle sıcak içecekler önerirler;fakat daha önce hiç denemediğim tantum verde adlı pastili denedim ve epey etkisini gördüm ; bence dene derim :)

hey merhaba,benim de boğazım çok fazla yanıyor ve ağrıyordu.Bir arkıadaşımın tavsiyesiğ üzerine tantum verde adlı pastil denedim çok etkili geldi hem tadı güzel. :)

Adacayi demle icine bal ve sirke koy. Al sana antibiotik:) ha bi de sicak suyun icine 1 dilim zencefil at bal koy. Dr umun tavsiyesi bunlar .:)

Merhaba, eğer boğaz ağrınız ileri safhada değilse size tantum verde isimli pastili önerebilirim.Ben çok memnun kaldım,limonlu olanı da favorim :)

merhaba bitki çayları evet çok etkili ; ama yolda, ,işte vs. boğazınızın kuruluğunu ve tahriş olduğunu hissettiğinizde bir tantum verde oldukça etkili geliyor; tadı da şeker gibi özellikle limonlusu!

Geri