Bol Pantolonlar Geri Geldi

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Bol Pantolonlar Geri Geldi
erkek bol pantolon modelleri bol pantolon modelleri kesim erkek


Kış mevsiminin en kullanışlı giysisi, yaklaşmakta olan ilkbahar ve yazın da vazgeçilmezi olacak.


Rahatlığı kadar sağladığı konfor ve şıklık ile büyük beğeni toplayan pantolonlar, sadece TBMM'de değil modada da emin adımlarla ilerliyor.

Tüm modacı ve tasarımcıların koleksiyonlarında geçmiş yıllardakinlere benzemeyen pantolon kesimleri ile kadınları şaşırtıyor. 80'lerin ardından 70'li yılların da izini taşıyan modeller uzun süredir alışılagelmiş olan tasarımlardan çok daha farklı detaylara sahip. Özellikle genç kızkların öncelikli tercihleri arasında olan düşük beller, artık veda ediyor. Uzun süre düşük bel pantolon kullananların bellerinin sarkmasına yol açan bu kesim nihayet miadını dolduruyor.

Zaman Cumartesi'den Tasarımcı Reyhan Yazıcı'nın haberi...

Erkekler de bol kesim giyecek

Yeni akım, erkek pantolonlarını da etkisine almış durumda. Rahat kesimli bu akımda beller yükselişe geçerken ağlar inişe geçti. Buna rağmen 'dar pantolonlardan vazgeçmem kolay değil' diyenler de unutuldu. Çok dar pantolonlar paçaları kıvrılarak farklı bir stil oluşturacak biçimde kullanılacak. Ama iyice bollaşan pantolonlar dar üstlerle birlikte daha çok tercih edilecek. Uzun boylu ve zayıf kişilerin rahatlıkla kullanabileceği yüksek belli ve düşük ağlı pantolonlar kısa boyluları ve kiloluları hiç memnun etmeyecek. Ama kısa ya da uzun boylu farketmiyor modanın zorlamasıyla yakışmasa da bu modeli giyeceğiz. Beyler de alıştıkları klasik kesimlerin yanı sıra farklı kalıplardaki yeni pantolonlarını kullanmak zorunda kalacak.

Kıyafetler arasında önemli yer edinen pantolonların seçimi bir hayli zordur. Kiloyu kamufle etmekte etkili olduğu bilinse dahi yanlış seçimler yapılabilir. Pantolonları kiloya, boya ve giyim stiline göre tercih etmek gerek. Öncelikle alacağınız pantolonun bel kısmı vücudunuzu sıkmamalı. Oturup kalktığınızda ağı size rahatsızlık vermemeli. Kaliteli kumaşları tercih edin. Paça uzunluklarının eşit ve aynı genişlikte olmasına dikkat edin. Klasik bir model tercih ettiyseniz pantolon boyunuzun ayakkabınızın üst kısmına değmesi gerekmesi gerektiğini düşünü.

Kiloluysanız düz kesimli giyin

Düz kesimli modeller tam size göre. Basen kısmından başlayıp paçalara kadar inen düz kesimler sizi olduğunuzdan çok daha zayıf gösterecektir.

Fazla bol paçalı ve yüksek belli modellerden uzak durun. Büyük cepler kullanabilirsiniz. Özellikle asimetrik ya da çapraz kullanılmış cepler basen genişliğinin göz ardı edilmesinde yardımcı olur.

Pili pantolonları kullanmamanızı tavsiye ederim. Yandan cepli ve büzgülü modelerden de uzak durun.

Akışkan kumaşları tercih edebilirsiniz. Likralı ve toparlayıcı etkisi olan kumaşlardan hazırlanmış olanlara öncelik verin.

Göbeğe çare, yüksek bel

Yüksek belli pantolonlarla birlikte göbeğinizi saklamanız kolaylaşıyor.

Pilili modeller yerine pensli olanlarını tercih edebilirsiniz. Dikkatleri göbek çevrenizden uzaklaştırmak için farklı kesimlere sahip paçaları deneyebilirsiniz.

Abartılı kemerlerden uzak durun. Gerekirse kıyafetiniz ile aynı renklerde kemer kullanın.

Kısaysanız bol paça

Geniş ve yüksek bel pantolonlar ile çok daha kısa görüneceğiniz ortada. Bu nedenle üst kısmı dar olup paçalara doğru genişleyen modelleri kullanmanızı tavsiye edebilirim. Dar kalıplar da sizi uzun gösterecektir.

İlla ki bol tasarımlar kullanmak istiyorum diyorsanız pantolonlarınızı mutlaka platform tabanlı ayakkabılarla giymeniz gerekiyor.

Bacak boyunuz kısa ise yüksek bel, üst bedeniniz kısa ise de düşük belli pantolonları tercih edin.

Aynı renklerde seçtiğiniz bluz ve pantolonunuz da sizi çok daha uzun boylu gösterecektir.

Size şalvar tipli pantolon yakışır

Zayıflara her şey yakışır diyenlerdenseniz yanılıyorsunuz. Çok bol kalıplar içerisinde çizgi film kahramanlarına dönüşme ihtimaliniz çok yüksek. Bunun yanı sıra bedene iyice oturan modellerden de uzak durun.

Çok bol olmayan şalvar tipli pantolonları kullanmanızı tavsiye ederim.

Pilili modelleri tercih ederek de zarif olabilirsiniz. Daralan paçalar ile daha uzun görünmeniz mümkün. Buna rağmen dar kesimlerden vazgeçemiyorsanız asla kalın tabanlı, kocaman görünen ayakkabılar ile bir arada kullanmayın.

Bilek hizasında biten kısa boylu pantolonlar size uygun değil. Uzun ama yere değmeyen paça boylarını kullanın.
 
Üst