1. SadmiN

  SadmiN ♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  29 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  15.113
  Beğenilen Mesajlar:
  1.153
  Ödül Puanları:
  113

  Bölgesel İncelme ve Selülit

  Konu, 'Selulit çözümleri' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

  portakal görünümlü cilt lpg ile incelme selülit görüntüleri selülit görüntüsü [​IMG] Dolaşım ve hormonal bozukluklar sonucu bağ dokusunda lokal olarak sıvı toplanmasıdır. Bu hastalığın oluşumunda küçük damar dolaşımı yavaşlar ve damar duvar bütünlüğü bozularak dışarı, doku içine sıvı sızar, burada yağ dokusu su hücreleri arasında birikir. Daha sonra vücudun geliştirdiği savunma reaksiyonu ile bu sıvı, bağ dokusu tarafindan çevrelenir. Zamanla nodüller oluşur.

  Portakal kabuğu görünümlü cilt

  Bu sıvı tutma olayı üst derinin hemen altında bulunan bağ doku liflerinin yuvarlak birikintiler meydana getirmesi ve bu ilmikler arasında yağ birikintisi tutması ile oluşur. Ciltteki bu kalınlaşma, cildin hareketliliğinin azalmasi ve sertleşmesi ile kendini gösterir. Elle dokunulduğunda ciltte pütürlü, sertleşmis ve muntazam olmayan, "portakal kabuğu" şeklinde bir görüntü izlenir. Selülitin zayıf bayanlarda bile görülmesi, bunun genel yağlanmadan farklı bir oluşum olduğunun göstergesidir ve bir güzellik kusuru olarak kabul edilmektedir.

  Oluşma evreleri

  1.Dönem: Ayaktayken ve yatarken selülit belirtisi gözlenmez. Cilt sıkıştırıldığında portakal kabuğu görüntüsü izlenir.
  2.Dönem: Yatarken herhangi bir portakal kabuğu görüntüsü gözlenmez. Ayakta iken portakal kabuğu görüntüsü oluşur.
  3.Dönem: Ayakta ve yatarken ciltte sıkıştırılmasına gerek kalmadan portakal kabuğu görüntüsü olur.

  Sebepleri
  Hormonal nedenler; vücudumuzun salgıladığı hormon miktarları, çeşitli sebepler ile değişebilir ve bu durum hücre aralığında biriken sıvı miktarının artışına sebep olur. Östrojen hormonundaki artışlar selülit oluşumunda en önemli rollerden birini oynar.
  Beslenme; sağlıksız beslenme de selülit oluşumunu hızlandırır. Fast food ve hazır gıdalara dayalı beslenme şekli cilt yapımızı kötü yönde etlkiler. Hayvansal yağlar, tuz ve şeker dokularda su tutulmasını sağlar ve toksik maddelerin atılımını zorlaştırır. Sigara ve alkol kullanımı da doku yenilenmesindeki negatif etkisi ile selülit oluşumuna katkıda bulunur.
  Dolaşım bozuklukları; Lenfatik ve kan dolaşımındaki bozukluklar,hücrelerin yeterince oksijen ve besin alımını ve toksik maddelerin atımını yavaşlatır.

  Selulit oluşumunu engellemek için
  Beslenme: Dengeli ve sağlıklı beslenmek şarttır. Kalori ve yağ oranı yüksek gıdalardan uzak durmalı, tuz ve seker tuketimi azaltılmalıdır. Bunun yanında bol sebze ve meyve tuketılmelidir. Zehirli ve atık maddelerin vücuttan atılması için bol su içilmelidir.
  Spor: Kan dolaşımını düzenlemek ve durağan olmaktan kaynaklanan deformasyonu gidermek için spor yapılmalıdır. Egzersiz yapılarak vücudun fazla yağlarını yakması sağlanmalıdır.
  Duruş ve giyim tarzı: Duruş bozuklukları ve giyim tarzı, dolaşım sisteminin ritmini bozar. Yanlış duruş halinizde sıkışan iç organlar toksik maddeleri atamaz. Yüksek topuklu ayakkabılar ve dar giyisileri tercih etmek dolaşım sistemini etkileyeceğinden selülit oluşumunu hızlandırır.
  Selülit tedavisi: Selülit tedavisinde en etkin yöntem masajdır. Çünkü masaj kan ve lenf dolaşımını harekete geçirerek dokuların oksijenlenmesini sağlar. Lenfatik dolaşımın artmasıyla toksik maddeler vücuttan daha kolay atılır. Masajın hem elle hem de cihazlarla uygulama şekli vardır. Elle olan masajlar yüzeysel olur, ancak aletli masajların etkisi derinlemesinedir.

  Selülit tedavisinde FDA belgeli tek cihaz: LPG

  LPG Endermolojisi aspirasyon (emme) ve dönme aksiyonlarının birlikte kullanılarak deri ve deri altı dokulara negatif basınç uygulanması prensibine dayanan bir masaj metodu. Dünyanın selülit tedavisinde etkinliği bilimsel araştırmalarla kanıtlanmış FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) belgeli tek endermoloji cihazı LPG’dir. Endermoloji, esas olarak selüliti tedavi etmekle birlikte uygulanan alanlarda lokal incelmeler de sağlar.
   
 2. tuqqce

  tuqqce Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  19 Mart 2008
  Mesajlar:
  6.067
  Beğenilen Mesajlar:
  399
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Wuppertal-Germany
  bilgiler için teşekkürler
   
 3. ilkimsu

  ilkimsu Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  26 Ekim 2009
  Mesajlar:
  5.041
  Beğenilen Mesajlar:
  118
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  San Juan
  mesela Tayttt herkes giymeye basladı evde dışarda işte... terledikce dar tayt yapısınca dahada selülüt olmasına yol acıyor ben o yuzden giymemeye özen gösteriyorum arada bir cizmeyle falan güzel duruyor ama selulut olusmasınada yardımcı oluyor..
   
Bölgesel İncelme ve Selülit konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. SELÜLİT ve VARİS.

  SELÜLİT ve VARİS.

  varis ve selülit bitkisel varis ilaçları selülit ve için bitkisel yağlar ilaçları SELÜLİT ve VARİS... Bin derde deva olabilecek bitkisel ilaçlar var. Şifalı bitkilerin yan etkileri de doğal oldukları için yok denecek kadar az. Günümüzün zor ekonomik koşulları içinde reçetelerin tutarı gittikçe arttı. Bu nedenlerle olacak, sırf Türkiye'de değil tüm dünya doğanın mucizelerine yöneliyor. Ancak...
 2. Bölgesel ve sektörel teşvike geçeceğiz

  Bölgesel ve sektörel teşvike geçeceğiz

  Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, hükümetin en büyük reformu teşvik sisteminde yapacağını belirterek, "Bölgesel ve sektörel teşvike geçmeyi düşünüyoruz. Böylece yatırım gitmeyen yer kalmayacak" dedi. AKP Muş milletvekilleri Medeni Yılmaz ve Seracettin Karayağız, Bitlis milletvekilleri Vahit Kiler ve Cemal Taşar'la birlikte Muş'a giden Bakan Çağlayan'ı, havaalanında çok sayıda...
 3. Selülit ve egzersiz

  Selülit ve egzersiz

  selülit egzersizleri resimli selülit egzersizleri video ebru şallı egzersizi hareketleri resimli ebru şallı hareketleri video Selülit konusundaki bir çok uzman, selülit oluşumunun durdurulması veya erken dönemlerdeki selülititin ortadan kaldırılmasında, egzersizin en ucuz yöntem olduğu konusunda fikir birliği içindedirler. Yağların azaltıldığı bir diyetle birlikte yapılacak egzersizler,...
 4. Bölgesel İncelmede Çift Etkili Sistem: LSS

  Bölgesel İncelmede Çift Etkili Sistem: LSS

  bölgesel incelmede en etkili yöntem İşte ileri yaşlarda olan bayanların imdadına yetişen bir sistem....Bölgesel incelmede çift etkili sistem:LSS Vücutta biriken yağ dokusunu azaltmak ve şekillendirmek üzere geliştirilen LSS (LipoSoundSystem); medikal estetik ve tıp dünyasında radyo frekans ve ses dalgası sistemini bir arada kullanan ilk yöntem olarak tanımlanıyor. Sistemin diğer bir...
 5. Lipoliz ile bölgesel incelme sağlayan varmı?

  Lipoliz ile bölgesel incelme sağlayan varmı?

  Lipoliz, bölgesel fazlalıkların doğal yollarla atımını sağlayan, soyadan elde edilen PPC (fosfaditilkolin) maddesinin lipoliz iğnesi marifetiyle deri altına enjekte edilmesine dayanan etkin bir tedavi yöntemidir. Liposuction ameliyatlarına göre cerrahi olmaması, maliyetinin az olması, yan etkisinin bulunmaması, gündelik yaşama dönme süresinin kısalığı gibi nedenler lipoliz uygulamalarını daha...

Sayfayı Paylaş