Boncuktan kelebekler

*Gizemli Kıs*

Yeni Üye
Üye
Boncuktan kelebekler
boncuktan kelebek yapımı
Kelebekler, görüntü olarak en güzel varlıklardan birisidir. Güzel görünümlü kelebekleri takılarda kullanmak da muhteşem oluyor. Boncukdan kelebeklerimizi broş ve toka olarak da kullanabilirsiniz. Resimlerin altında boncuktan kelebeklerin yapımı hakkında küçük bilgiler var hanımlar...

kelebek3-3483.jpg

kelebek1-3720.jpg

kelebek-2880.jpg

Yapılışı:
10 cmlik bir tel parçası alınır.

1.boncuk tam ortaya yerleştirilir. 1.sıra bitmiştir.

2.sırada 3 adet boncuk hemen önceki ilk sıranın yanına yerleştirilir. Telin diğer ucu bu dizilen boncukların içinden geçirilir.

Şekil 1-1-1-1 1-1-1-1-1 1-1-1-1-1-1-1 olarak istenilen büyüklükte devam eder. Orta nokta büyüklüğüne erişince (istenilen herhangi bir sayıda) işlem tersine devam ettirilir.
Yani telin birinci sırasında 1, ikinci sırda 3, üçüncü sırda beş olur. Asıl iş ise telin içinden tekrar geri geçirilmesi. Küçük kanatlarda sıra azaltılır.

Ortada yani kelebek gövdesinde ise hiç artış yapılmadan devam edilir.

Gerçekten çok şirin ve şık olmuşlar ama bu beni aşar bee :D Kanatları ayrı ayrı yapıp gövdeyle mi birleştiriyorsun, birleştiriyorsan nasıl birleştiriyorsun orayı anlamadım daa :D:D

Her ne kadar kafam buna basmamış olsada paylaşımın için tşkler şekertom :)

Gerçekten çok şirin ve şık olmuşlar ama bu beni aşar bee :D Kanatları ayrı ayrı yapıp gövdeyle mi birleştiriyorsun, birleştiriyorsan nasıl birleştiriyorsun orayı anlamadım daa :D:D

Her ne kadar kafam buna basmamış olsada paylaşımın için tşkler şekertom :)

ben bunları yaparken çıldırırım zaten hahaha çok dikkat isteyen birşey ama denicem :D

anummm ben daha yeni görüyom ne kadaaaarrr ayıp:utan:kız insan link atar bi bakıver der ay nasıl utandım şimdi:utan:ay bunları nasıl görmemişim canlarım kelebişlerim benim:deli:çok seviyorum kelebekleri çooook:D
ay ama ben bunları yaparken benim canım cıkar ben canlısını severim hem, hani çiçek dalında güzeldir derler ya:Dhaahhh işte o misal kelebek uçarken güzeldir:minik:
paylaşım için teşekkürler bitaenm:kiss:
ne kadar geç farketsemde:utan:

anummm ben daha yeni görüyom ne kadaaaarrr ayıp:utan:kız insan link atar bi bakıver der ay nasıl utandım şimdi:utan:ay bunları nasıl görmemişim canlarım kelebişlerim benim:deli:çok seviyorum kelebekleri çooook:D
ay ama ben bunları yaparken benim canım cıkar ben canlısını severim hem, hani çiçek dalında güzeldir derler ya:Dhaahhh işte o misal kelebek uçarken güzeldir:minik:
paylaşım için teşekkürler bitaenm:kiss:
ne kadar geç farketsemde:utan:

:haha: :haha: oy annem kıyamam ben sana utanma... pişttt çaktırmayın burda utanıyo ama msnde oklavayı gösteriyo :haha: saol kuzum :kiss:

ay sendende bişey saklanmıyor ayol hemen döküyon kirli çamaşırlarımı ortaya bu msneyi kim icat etti:Dne oklavası kuzum rüyamı görüyon:Dhani nirde oklava:D

Geri