1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.467
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113

  Bonsoir Restaurant & Bar

  Konu, 'Şehir Eğlence Mekanları' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  (0212) 249 55 65 / 75
  Yer : Beyoğlu

  Adres : Fransız (Cezayir) Sokağı No. 4 - Beyoğlu / İstanbul

  Ücret : TLTL

  Kredi Kartı : Butun Kartlar Gecerli

  Park : VAR

  Web : www.bonsoir-restaurant.com
  Bonsoir Restaurant & Bar, projelendirilirken Fransız Sokağı adını alan Cezayir Sokakta yer alıyor. Sokak Beyoğlunda, Galatasaray Lisesinin tam arkasına denk geliyor.
  1800lerin sonundan 1900lere kadar nice farklı hayata, aşka, tutkuya, hüzne tanıklık etmiş olan onlarca eski yapı, 1900lerin başında yaşanan sevinçleri unutmuş, sadece hüzünlere tanıklık edercesine çökmüş, yıpranmış halde kaderlerine terkedilmişlerdi. Oysa ki özlemle yadedilen Beyoğlundaki ilk kahvehaneler, oteller, sinema salonları ve tiyatrolar 19. yüzyılda Fransızlar tarafından kurulmuştu.

  Osmanlı � Fransız ilişkilerindeki farklı yakınlık nedeniyle, özellikle başkent İstanbulda önemli bir Fransız etkisi görülmekteydi. Cezayir Sokağı da bu etkiden nasibini almış bölgelerden birisi idi. Örneğin, sokağın sol tarafını kaplayan binaların tümü 1890-1910 yılları arasında İstanbulda yaşamış olan, Karaköy ve Eminönü rıhtımlarını da inşa eden Fransız müteahhit � mühendis Marius Michelin eseri� <bR>

  İstiklal Caddesinin ve başka bazı sokakların ön plana çıkması ile uzun süre kaderine terk edilen sokak Afitaş Yapım Şirketi ile Kültür Üniversitesinin ortaklaşa geliştirdiği proje ile yeniden hayata döndürüldü. Üstelik belki eskisinden de büyük bir ihtişamla!

  Binaların tümü restore edildi, rengarenk boyandı, kaldırım taşları yenilendi ve İstanbulun kültür, sanat ve eğlence hayatına sağlam bir giriş yaptı. Sokağı süsleyen, havagazı ile çalışan yüz yıllık sokak lambalarını Paris Belediyesi gönderdi. Yer taşları yine Paristen gelen mimarlarla ortak çalışılarak düzenlendi.

  Kendi özel güvenliği, rahat ve şık ortamı ile Fransız Sokağı Beyoğlunda kaliteli eğlence anlayışını arayan herkese bu imkanı sunmakta. Bonsoir Restaurant & Bar olarak böylesi büyüleyici bir atmosfer içinde sizlere hizmet vermekten mutluluk duymaktayız.

  Her gün saat 11:00de açılan işletmemizde Fransız & Akdeniz mutfağının en lezzetli menülerini tadabilirsiniz. Gecenin ilerleyen saatlerinde ise kulüp-bar havasına bürünen işletmemizde sadece damağınıza değil, aynı zamanda eğlenme arzunuza da hitap etmeyi amaçlıyoruz. Hedefimiz fiyat-kalite oranını değerli konuklarımızın lehine en üstte tutabilmek.

  Hafta sonlarında, Cuma ve Cumartesi geceleri saat 22:30dan itibaren canlı müzikte Birizi dinleyerek keyif dolu anlar yaşayabilirsiniz. Haftanın diğer günleri için canlı müzik çalışmalarımız ise sürmekte. İlerleyen günlerde sizlere bunu da duyuracağız.

  İşletmemiz üç ana bölümden oluşuyor.
  Konuklarımızı öncelikle sokaktaki masalarımız karşılıyor. İki ayrı bölümde yirmi kişilik bir alanımız hizmetinizde. Daha sonra girişin üstünde kırkar kişilik iki katımız bulunuyor. Özellikle şirket yemekleri, doğum günleri gibi özel toplantılarınızda sadece sizlere ait salonlar olarak kullanabilirsiniz.
  En üstte ise otuz kişiyi ağırlayacak kapasitedeki terasımız yer alıyor.
  Sizleri öğle yemeği ile başlayıp, gecenin ilerleyen saatlerine kadar eğlendirecek işletmemizde ağırlamaktan büyük keyif alacağız. Sizlere de keyif vermeyi taahhüt ediyoruz.
  Fransız (Cezayir) Sokağı Nerede?: Beyoğlunda Galatasaray Lisesinin arkasından geçen cadde Hayriye Caddesidir. Lisenin arka alanına bakan merdivenlerden inmeye başlarsanız Fransız Sokağına adım attınız demektir.

  Otopark Var mı? Sokağın üst başında açık otopark bulunmaktadır. Aşağıdan, Tophane yönünden gelenler için ise üç katlı bir otopark bulunmaktadır.

  Kredi Kartları Geçerli mi? Tüm kredi kartları geçerlidir.

  Hangi Günler Açık? Haftanın her günü, saat 11:00dan 02:00ye kadar hizmetinizdeyiz.

  Ne Tür Müzik Var? Ağırlıklı olarak Türkçe ve yabancı pop müzik yapılıyor. Haftanın her günü saat 19:00`dan 23:00`e kadar sokakta farklı canlı müzik programları yapılıyor. Cuma ve Cumartesi geceleri ise kulüp katımızda canlı müzik mevcut. Canlı müzik programında değişiklikler olabileceği için web sayfamızdan takip edebilirsiniz.

  Menüde Neler var? Değişiklikler olabileceği için web sayfamızdan takip edebilirsiniz.

  Grup yemekleri ve özel organizasyonlar için lütfen arayınız: 0212-249 55 65 / 75


   
Bonsoir Restaurant & Bar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Baryum Cafe Bar Restaurant

  Baryum Cafe Bar Restaurant

  baryum cafe baryum cafe bar alsancak alsancak bar restaurant Alsancak İzmir'de gidilebilecek en güzel mekanlardan biri Baryum!.. Özellikleri Adresi :Atatürk Cad. No:230/A 1.Kordon Telefonu :4634902 Fax :4219056 Web Sitesi :http://www.baryum.net E-posta :info@baryum.net
 2. Dilkeş Restaurant Bar

  Dilkeş Restaurant Bar

  0212 458 00 01 Faks : 0212 458 00 09 Yer : Sultanahmet Adres : Yusufpaşa Konağı, Cankurtaran Cad. No:40 Sultanahmet Ücret : TLTL Kredi Kartı : Visa-Master Park : YOK Web : info@yusufpasakonagi.com Dilkeş Restaurant Bar, tarihi yarımadanın en güzel bölgesi Sultanahmet`te otel olarak hizmet veren tarihi Yusufpaşa Konağı`nın içerisinde hizmet veriyor. Muhteşem...
 3. Hotel Birbey Restaurant - Bar

  Hotel Birbey Restaurant - Bar

  0212 512 46 75 (3 hat) Faks : 0212 512 46 74 Yer : Aksaray Adres : Kemalpaşa Mahallesi Mektep Sokak No:1-3 Aksaray Ücret : TLTLTL Kredi Kartı : Butun Kartlar Gecerli Park : VAR Web : Hotel Birbey Hotel Birbey`in bünyesindeki restaurant uluslararası mutfağın en güzel örneklerini temiz ve modern bir ortamda sizlere sunuyor. Barda da yerli ve yabancı tüm...
 4. Romance Hotel Restaurant - Bar

  Romance Hotel Restaurant - Bar

  0212 512 86 76 Faks : 0212 512 87 23 Yer : Sirkeci Adres : Hüdavendigar Caddesi No:7 Sirkeci Ücret : TLTLTL Kredi Kartı : Visa-Master Park : VAR Web : Romance Hotel Istanbul: Official website | Boutique Hotel Romance Istanbul Romance Hotel`in bünyesindeki restaurant - bar 100 kişiyi aynı anda ağırlayabiliyor.
 5. The Roof Bar & Restaurant

  The Roof Bar & Restaurant

  ankara roof bar izmir hilton roof 0212 315 6000 Faks : 0212 240 4165 Yer : Harbiye Adres : Hilton İstanbul Hotel, Cumhuriyet Cad. Harbiye İstanbul Ücret : TLTLTL Kredi Kartı : Butun Kartlar Gecerli Park : VAR Web : Hilton Istanbul hotel The Roof Bar & Restaurant Haftanın altı günü 07:00-23:30, Pazar günleri ise 11:30-03:00 saatleri arasında hizmet...

Sayfayı Paylaş