1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Boraltan Köprüsünün Yeri Nerededir ?

  Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  Boraltan Köprüsü Nerededir

  Boraltan Köprüsünün Bulunduğu Ülke

  Sevgili melekler, tarihimize kara bir leke olacak şekilde Boraltan Köprüsü Olayı olarak geçen Boraltan Köprüsünün Bulunduğu Ülke ve olaylarla ilgili bilgiler veriyoruz sizlere...  [​IMG]


  Boraltan Köprüsü Rusya sınırları içersindedir.

  Boraltan Köprüsü Hadisesi;

  Yer Türk – Rus sınırında ki Boraltan Köprüsü sınır karakolu; Ülkede Milli Şef devri bütün acımasızlığı, bütün şiddetiyle yaşanmaktadır. Rus esaretine dayanamayan bir grup Türk, anavatanlarına kavuşmak, esaretten kurtulup, hürriyetle kucaklaşmak için, Rusya’dan kaçıp, Türk sınır karakoluna sığınıyorlar.

  Türk sınır karakolunda müthiş bir panik; Ankara ile durmadan görüşmeler yapılıyor, karşılıklı kriptolar çekiliyor.

  Devir Milli şef devri dedik ya; her şey iki dudak arasında. Sığınanlar ya öz yurtlarına kabul edilecekler, yada Boraltan Köprüsü’nün öbür ucundaki karakolları önünde tanklarıyla bekleyen Rus müfrezesine teslim edileceklerdir.

  Türk toprağını öpmeyip adeta yalayan, Türk bayrağını göz yaşları ile sulayan, çocuklu – çocuklu, kadınlı ihtiyarlı grup, öz vatanlarının kendilerine sahip çıkacaklarından emin, bekliyorlar.

  Ankara’dan gelen emir korkunç;

  “-Ülkelerine iade edin!.”

  Sınır karakolumuzda şaşkınlık ve inanılmazlık had safhada. Teyit üstüne teyit isteniyor. Emir aynı;

  “-Ülkelerine iade edin!.”

  Sınır karakol komutanı genç subay, çaresizlik içerisinde kendilerine sığınan bir avuç öz kardeşini Rus’lara teslim ettikten sonra olacakları aşağı, yukarı tahmin ediyor fakat yapacak bir şey yoktur. Ankara’dan gelen acı haberi karakollarına sığınan esir Türk evlatlarına çok zor cümlelerle anlatıyor. Vatanım, Bayrağım diyerek ülke sınır karakoluna sığınan bir avuç Türk, artık Ruslara iade edilecektir.

  Boraltan köprüsünün öbür başında kanlı dişlerini sırıtıp göstererek bekleyen Rusların ne yapacaklarını iyi bilen sığınmacı bir avuç vatan evladı, Türk karakol yetkililerine yalvarıyorlar.

  “-Ne olur bizleri siz öldürün onlara teslim etmeyiniz. Hiç değilse kendi toprağımızda, kendi Bayrağımızın altında ölelim.”

  Bir avuç Türk, Ankara’nın, Türkiye’nin ve sınır karakolu personelinin gözleri önünde Rus’lara zorlukla iade ediliyorlar.

  Karşı tarafta bekleyen Rus müfrezesi tarafından elleri ayakları bağlanan soydaşlarımız, hemen orada, Boraltan sınır karakolu personelimizin gözleri önünde kuruşuna diziliyorlar.

  Karakol komutanı genç subayın gördüklerine dayanamayıp evine izine geldiğinde intihar ettiği de hala anlatılmaktadır.
   
Boraltan Köprüsünün Yeri Nerededir ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. köprü

  köprü

  Köprü Yiğitlik, saltanat, hayır ve murada; dünya hayatına, cinsi münasebete, evin hanımına, üzüntü ve sıkıntılrdan kurtulmaya; iş bitiren, iyiliksever kimseye, doğru yola; Köprü ilme, hidayete, insanı dünya bataklığından kurtaran salih amellere; eza ve cefası sırtlanan kimseye, bu bağlamda ana ve babaya, eş ve dosta; sözünde durmaya, zenginliğe yahut uzun ömre, Köprüden geçmek muradına...
 2. Yunanistanın Turistik Yerleri nereler yazın

  Yunanistanın Turistik Yerleri nereler yazın

  Arkadaşlar biz Yunanistan'a gitmek istiyoruz daha doğrusu şuan gitmeyi düşünüyoruz peki insan Yunanistan'a giderse nereleri görmeli? Yunanistanın Turistik Yerleri nereler biliyorsanız öneride bulunur musunuz :)
 3. Marmaris'te Gezilecek Yerler Nereler ?

  Marmaris'te Gezilecek Yerler Nereler ?

  Bu konu; Marmaris'te Gezilecek Yerler Nereler konusu hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, havalar her ne kadar soğuk gitse de yaz yavaş yavaş yaklaşıyor. Eğer sizin de tatil planlarınız varsa ve bu yaz için tercihiniz Marmaris ise, bu sayfamızda vereceğimiz Marmaris gezilecek yer bilgileri mutlaka işinize yarayacaktır.. Marmaris büyük bir sahil kenti. Marmaris ve...
 4. Anevrizma Beyinde oluştuğu yerler nereleridir ?

  Anevrizma Beyinde oluştuğu yerler nereleridir ?

  anevrizma nedir,anevrizma nedenleri,anevrizma belirtileri,anevrizma tedavisi,anevrizma hakkında bilgiler Halk arasında baloncuk olarak bilinen anevrizma denince; genel olarak temiz kan taşıyan damarlara (arter) ait genişlemeler anlaşılır. Anevrizmalar aort damarı gibi çok geniş damarlarda oluşabildiği gibi, küçük ve orta boy damarlarda da teşekkül ederler. Bu bölümde konu edilen,...

Sayfayı Paylaş