gebe
 1. SadmiN

  SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  29 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  15.517
  Beğenilen Mesajlar:
  1.024
  Ödül Puanları:
  113

  Borç Yapılandırması ne zaman

  Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

  vergi yapılandırması ne zaman yapılandırma ne zaman son vergi borcu yapılandırma 2011 borç 2011 borç yapılandırması 2011, borç yapılandırması ne zaman olacak, borç yapılandnırması nasıl olacak, borç yapılandırması kapsamı, gibi aklınıza takılan sorulara cevap vermeye çalışalım.
  [​IMG]
  Borç yapılandırması 2011 Yılının Mayıs Ayının 2. gününde son bulacak. Yani sizler 02 Mayıs 2011 tarihi mesai bitimine kadar yazılı olarak bağlı bulunduğunuz vergi dairesi, ssk müdürlüğü, bağkur, belediyeye borcunuz varsa belediyeye baş vurmak zorundasınız.

  Kanun kapsamında yapılandırılan borçların ilk taksit ödeme süresi içinde tamamen ya da ikişer aylık dönemler halinde azami 18 eşit taksitte ödenmesi mümkün olacak. İlk taksidin ödeme süresi de, 31 Mayıs 2011 mesai saati bitiminde sona erecek.

  Borçlular isterlerse 6, 9 ve 12 eşit taksit seçeneklerini de seçebilecek.

  Taksitle yapılacak ödemelerde 6 eşit taksite 1,05, 9 eşit takside 1,07, 12 eşit takside 1,10, 18 eşit taksite de 1,15 katsayıları uygulanacak. Belirlenen tutarlar, katsayılar ile çarpılacak ve bulunan tutar, taksit sayısına bölünmek suretiyle ikişer aylık dönemler halinde ödenecek taksit tutarları hesaplanacak.


  Borçlular, tercih ettikleri taksit süresinden daha uzun bir sürede ödeme yapamayacak. Kredi kartıyla yapılan ödemeler de taksitli ödeme sayılacağından, bu şekildeki ödemelerde de katsayı uygulanacak.

   
Borç Yapılandırması ne zaman konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Borç

  Borç

  Borçlu olduğunu görmek sıkıntı ve zillete, Borç ödediğini görmek sıkıntıdan kurtulmaya, akraba ziyaretene ve zor olan şeyin kolaylaşmasına; hac mevsiminde ise hacca gitmeye, Vadesi dolan borcu ödemek zekatını vermeye; diğer durumlarda olursa namaz kılmayya, Borçlu olmadığı halde borcu olduğun görmek helal kazanca yahut hayır yapmaya delalet eder.Kendinizi borçlu ya da alacaklı olarak görmek...
 2. kiracı aidat borcunu ödemezse ne yapmak lazım?

  kiracı aidat borcunu ödemezse ne yapmak lazım?

  Bir kiracımız var evlere şenlik, papaz olmak üzereyiz. Aidat borcu varmış yönetim haber verdi. Şimdi ben ne yapsam nasıl davransam ?
 3. Unutkanlık Ne Zaman Tehlikelidir?

  Unutkanlık Ne Zaman Tehlikelidir?

  nutkanlığın ciddi bir soruna dönüşüp dönüşmediğini anlamak her zaman kolay olmayabilir. Bir iki unutkanlık hadisesi anormal sayılmaz. Unutkanlığın olağan dışı bir hal aldığını söylediğimiz kişilerde sadece unutkanlık değil başka sorunlar, olumsuz davranışlar da ortaya çıkar. Yükümlülüklerini yerine getirememe, bazı becerilerin kaybolmaya başlaması, olumsuz yönde mizaç, huy değişiklikleri gibi...
 4. GSS Borcumu ödemezsem ne olur kızlar yardım edebilir misiniz ?

  GSS Borcumu ödemezsem ne olur kızlar yardım edebilir misiniz ?

  Kızlar selamlar ben evli değilim ve e devlet şifresi alarak baktım 3 bin tl gibi gss borcum olmuş. Ben şimdi bu borcu ödemek zorunda mıyım ? Bir kaç yerde yapılandırma yaparak gss borcum için gelir testi vs yaptırmam gerektiği yazıyor. Tam olarak bilgi alabileceğim bir yer var mı yada bilgisi olan bana yazabilir mi lütfen ? :S

Sayfayı Paylaş