Boş gebelik mi nasıl anlaşılır yardım lütfen

Aybukeclkk

Yeni Üye
Üye
Boş gebelik mi nasıl anlaşılır yardım lütfen
Ablalarım merhaba. Yanlış yere konu açmışımdır belki bilemiyorum yeniyim. Benim sorunum artik icime dert oldu oldu.. bekleyemiyorum korkuyorum. Sorum şu. Ilk olarak Kaset gebelik testi pozitif sonucu aldım. Daha sonra oglen saat 12 gibi gidip kan testi yaptırdım 273.35 çıktı. Doktorum 2 haftalık hamile olabileceğimi söyledi. Gece sol kasigimda kramplarim oldu diye kadin dogum uzerine olan bi hastaneye gittim hcg degerim bu sefer 410.93 çıktı. Cok sukur bir sorun yoktu. Aradan 3 gün geçti çok tavsiye edilen özel bi hastanedeki doktora randevu aldım. Anlattım durumu karından ultrasonla baktı yeri belli buraya yerlesecek dedi daha kese yok dedi tekrar hcg testi istedi bu sefer 1067.97 çıktı. Doktor çok hızlı artmış dedi ama vajinal ultrason yapsak daha gorulmez hcgnin 1500 uzeri olmasi lazim dedi pazartesi gunu kesin yerlesmis olur gelirsin bakarız dedi randevu verdi. Internette baya bi arastirma yaptim. Cunku B-HCG iki gunde iki katına çıkması gerekirken bir anda yükseliyor. Kimilerinde böyle olduğu zaman Boş Gebelik oluyormuş. Çok korkuyorum ya boş gebelikse :( bulantılarım yok, kusmam yok, uyku halim goguslerde hassasiyetim var. Cok sukur ne lekelenmem ne kanamam var. Saglikli gebeliklerde sabahlari ilk 5 dakika bulanti olabilecegini soyluyorlar :( korkuyorum biraz. Bu sekilde bir sey yasayan var mi? Adetlerim her zaman duzensizdi. Ve gece gidip test yaptirdigimda 20mm sol yumurtalikta over kistim oldugunu soyledi. Bos gebelik olma ihtimali var mı sizce. ? (SAT= 8 Temmuz 2018)

Merhaba, henüz durumunuz hakkında kesin bir tanı yok. Hekiminiz olumsuz bir şey söylememiş boş yere endişelenmeyin. Hcg değeri belli bir seviyeye geldiğinde keseyi görürsünüz. İnternetten okuduklarınızla kafanızı bulandırmayın. Hekim kontrollerinizi aksatmayın. İki hafta sonra bir problem olmazsa bebeğin kesesini görürsünüz.

Geri