1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.449
  Beğenilen Mesajlar:
  2.302
  Ödül Puanları:
  113

  Boşanırken Ortak Paylaşımın Olmaması Gerekecek

  Konu, 'Kadın Haberleri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  Ayrılmaya karar veren bir çiftin açtığı boşanma davası sırasında yapılan inceleme sonunda Yargıtay boşanmalarda emsal olacak ilginç kriterleri vurguladı. Buna göre aynı evde yaşayan, aynı yatakta yatan, birlikte tatile giden çiftlerin evlilik birliğinin sarsılmasından söz edilemeyeceğini vurgulandı.
  "Neden hala birlikteydiniz?"
  Boşanmasına karar verilen bir çiftin temyiz incelemesinde Yargıtay 2. Hukuk Dairesi, çiftin aynı evde yaşamalarını, aynı yatağı kullanmalarını, birlikte tatile ve pikniğe gitmelerini gerekçe göstererek kararı bozarak, hukuken hatalı bir karar olduğunu kaydetti.
  Karara göre, çiftler, evlilik sürecinde yaptıkları eylemleri, boşanma davası sırasında da sürdürürlerse boşanamayacaklar.

  Boşanmak istiyorsanız bunları yapmayın
  Çiftlerin birlikte yatma, ortak evi kullanma, ortak sosyal organizasyonlara katılma gibi eylemleri, birlikteliğin devam ettiği ve boşanmaya gerek olmadığı şeklinde yorumlanacak. Boşanmak isteyen çiftlerin bu tip eylemlerden uzak durmaları gerekecek.

  Şiddet mağdurlarına sahip çıkılıyor
  Hükümet, sadece evliler için olan "aile içi şiddet mağduru" kapsamlı Ailenin Korunmasına Dair Kanun'un kapsamını genişletiyor. Yeni düzenlemeye göre, mahkemece ayrılık kararı verilen veya yasal olarak ayrı yaşama hakkı olan veya evli olmalarına rağmen fiilen ayrı yaşayan aile bireyleri de kanunda öngörülen koruma tedbirlerinden yararlanabilecek. Böylece şiddet mağdurlarının kapsamının genişletilmesi amaçlanıyor.

   
Boşanırken Ortak Paylaşımın Olmaması Gerekecek konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Paylaşım

  Paylaşım

  Soguk bir kis aksami, MacDonalds'in kapisindan iceri yasli bir amcayla teyze girmisler, bir masaya oturmuslar. Derken amca, kasaya gidip 1 hamburger, 1 buyuk boy patates ve bir buyuk Cola almis. Elinde tepsiyle masaya donmus, hamburgeri ikiye bolerek yarisini teyzenin onune koymus, sonra butun patatesleri tek tek sayarak onlarin da yarisini teyzeye vermis, sonra Cola kutusunu da ortaya koymus,...
 2. Ortak

  Ortak

  Kişinin rüyasında ortağını veya ortak olduğunu görmesi her türlü kısmet ve sıkıntısını paylaşacağına işaret eder.Rüyada ortak görmek, tek basma kalmaya ve islerin dagilmasina isaret eder.
 3. eşinizden neden boşanırsınız

  eşinizden neden boşanırsınız

  ewtt kızlarr cok sevdiğiniz biricik eşiniz hayat arkadasınız kocanız ne yapsa ayrılmayı düşünürsünüz evliliğinizde tahammül edemiyceginiz ve sizi boşanmanın eşiğine getircek olay nedir (ALLAH kimsenin başına vermesin)
 4. kahve getirmezsen boşanırım..

  kahve getirmezsen boşanırım..

  suudi arabistanda kadın eşine kahve getirmezse boşanma sebebi sayılıyormuş. Bir kahvenin kırk yıllık hatrı var derler. Ancak, bir kadın eşine kahve getirmezse bu boşanma sebebi olabilir mi?Suudi Arabistan'da olabilir. Suudi Arabistan medeni kanunlarına göre bir kadının eşi ondan kahve isterse ve kadın da ona kahve yapmazsa, bu boşanma davasına temel hazırlar. Yüzde yüz erkek haklı çıkar ve...
 5. En hızlı nasıl boşanırım?

  En hızlı nasıl boşanırım?

  En hızlı nasıl boşanırım,en hızlı boşanmam için nereye başvurmalıyım,en hızlı boşanabilmek için neler yapmam gerekiyor,avukatsız hızlı şekilde boşanabilir miyim, Bu konuda en kısa yol Anlaşmalı Boşanmadır. Çekişme olması halinde normal mahkeme süreci başlayacaktır. Çekişmeli davalarda da önceden delilleri hazırlayarak, mahkemenin yazdığı müzekkereleri takip ederek ve hatta mümkün olanları...

Sayfayı Paylaş