1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Boşanma dava dilekçesi örneği

  Konu, 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  boşanma davası dilekçe örneği boşanma dilekçesi örneği avukatsız avukatsız dilekçesi davası Ne yazık ki, günümüz de bir çok evliliğin sonu kısa sürede boşanma ile sonuç buluyor. Elbette ki, hiç kimse boşanmak için evlenmez ama her yıl hızla artan boaşnma davlaarına bakarsak şayet, anlaşmazlıklar hatsafhada...

  Sevgili Melek'ler, bu yazımız da gerek sizleri bilgilendirmek adına, gerek ise bu bilgilere ihtiyacı olan misafirlerimiz adına "Evlilik birliğinin temelden sarsılması,boşanma dilekçesi örneğini" sunuyoruz.

  < Konu Resmi..>  Evlilik birliğinin temelden sarsılması,boşanma dilekçesi örneği,

  SAYIN ........... HAKİMLİĞİ'NE;

  DAVACI:.......

  VEKİLİ:......

  DAVALI:.......

  KONU:
  Evlilik Birliğinin Temelinden Sarsılması Nedeniyle Boşanma

  AÇIKLAMALAR :
  1-Müvekkilem ile davalı evli olup evlilik kayıtları ....... İli, ....... İlçesi, ....... Mahallesi/Köyü, ....... Cilt, .......Sayfa, .......Kütük Sıra Nodadır. Tarafların bu evliliklerinden ....... Doğumlu ....... isimli çocuğu mevcuttur.

  2-Tarafların fikren ve ruhen anlaşamamaları sonucu aralarında geçimsizlik baş göstermiştir.

  3-Taraflar iyi niyetle anlayış ve sabır göstererek uyuşmazlıkları gidermeye çalışmışlarsa da bunda başarılı olamamışlar ve her geçen gün bir birlerinden daha da uzaklaşmışlardır.

  4-Taraflar arasında baş gösteren şiddetli geçimsizlik evlilik birliğinin devamını imkansız hale getirmiştir. Tarafların tekrar bir araya gelerek evlilik birliğini devam ettirmeleri mümkün değildir. Davalı eşte aynı düşüncededir.

  YASAL NEDENLER : MK., HUMK ve İlgili Mevzuat

  KANITLAR : Nüfus Kayıtları, Tanık, Yasal ve Takdiri Diğer Deliller

  CEVAP SÜRESİ : 10 Gündür

  İSTEM SONUCU :
  Arz edilen nedenlerle evlilik birliğinin temelinden sarsılması ve tarafların bir araya gelerek evlilik birliğini devam ettirmeleri mümkün olmadığından boşanmalarına, reşit olmayan müşterek çocukları .......'ın velayetlerinin davacı anneye verilmesine karar verilmesini talep ederim.
  DAVACI VEKİLİ


   
Boşanma dava dilekçesi örneği konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Anlaşmalı boşanma davası dilekçesi

  Anlaşmalı boşanma davası dilekçesi

  anlaşmalı boşanma davası ne kadar sürer dilekçe örneği ve bu davanın nasıl açıldığı ile ilgili genel bilgiler içeren bir konunuz var mı teşekkür ediyorum ?
 2. avukatsız boşanma dilekçesi nasıl yazılır

  avukatsız boşanma dilekçesi nasıl yazılır

  avukatsız boşanma dilekçesi nasıl yazılır ? selam kızlar sizden avukatsız boşanma dilekçesi nasıl yazılır bu konuda yardım istiyorum.
 3. Şiddetli Geçimsizlik Nedeni İle Boşanma Dilekçesi Örneği

  Şiddetli Geçimsizlik Nedeni İle Boşanma Dilekçesi Örneği

  boşanma dilekçesi boşanma dilekçesi nasıl yazılır boşanma dilekçesi örneği Hiç kimse mutsuz olmak ve boşanmak için evlenmez. Fakat hayatın insanlara neler getireceğini kimsede bilemez. Günümüz de farklı nedenlerden dolayı boşanmalar oldukça çoğaldı. Özellikle şiddetli geçimsizlik nedeni ile boşanmak için adliye saraylarına müracat eden çiftlerin bazıları tekrar barışıp aile olarak hayatlarına...
 4. Boşanma Davası Reddedilirse Tekrar Dava Açabilir miyim?

  Boşanma Davası Reddedilirse Tekrar Dava Açabilir miyim?

  boşanma davam rededildi yeniden dava açma hakkım var mı,boşanma sebebim rededildi yeniden dava açmak istiyorum,boşanma davam red edildi yeniden dava açmam için nereye başvurmalıyım, Türk Medeni Kanununun madde 164 4. Fıkrasında konu olmuştur. Maddeye göre; ” Boşanma sebeplerinden herhangi biriyle açılmış bulunan davanın reddine karar verilmesi ve bu kararın kesinleştiği tarihten başlayarak...
 5. Cevap dilekçesi ve karşı dava açma süresi nedir?

  Cevap dilekçesi ve karşı dava açma süresi nedir?

  Cevap süresi nedir,karşı dava açma süresi nedir,cevap süresi 2 hafta mı,karşı dava süresi ne kadar Asıl davanın açılması ile birlikte diğer taraf esasa cevap süresi içinde yani iki hafta içinde karşı dava açabilir. Karşı dava açma süresi Karşı dava; açılmış ve hala görülmekte olan bir davanın davalısının, asıl davanın davacısına karşı asıl davanın açıldığı mahkemede açmış olduğu dava...

Sayfayı Paylaş