gebe
 1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Boşanma dava dilekçesi örneği

  Konu, 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  boşanma davası dilekçe örneği boşanma dilekçesi örneği avukatsız avukatsız dilekçesi davası Ne yazık ki, günümüz de bir çok evliliğin sonu kısa sürede boşanma ile sonuç buluyor. Elbette ki, hiç kimse boşanmak için evlenmez ama her yıl hızla artan boaşnma davlaarına bakarsak şayet, anlaşmazlıklar hatsafhada...

  Sevgili Melek'ler, bu yazımız da gerek sizleri bilgilendirmek adına, gerek ise bu bilgilere ihtiyacı olan misafirlerimiz adına "Evlilik birliğinin temelden sarsılması,boşanma dilekçesi örneğini" sunuyoruz.

  [​IMG]


  Evlilik birliğinin temelden sarsılması,boşanma dilekçesi örneği,

  SAYIN ........... HAKİMLİĞİ'NE;

  DAVACI:.......

  VEKİLİ:......

  DAVALI:.......

  KONU:
  Evlilik Birliğinin Temelinden Sarsılması Nedeniyle Boşanma

  AÇIKLAMALAR :
  1-Müvekkilem ile davalı evli olup evlilik kayıtları ....... İli, ....... İlçesi, ....... Mahallesi/Köyü, ....... Cilt, .......Sayfa, .......Kütük Sıra Nodadır. Tarafların bu evliliklerinden ....... Doğumlu ....... isimli çocuğu mevcuttur.

  2-Tarafların fikren ve ruhen anlaşamamaları sonucu aralarında geçimsizlik baş göstermiştir.

  3-Taraflar iyi niyetle anlayış ve sabır göstererek uyuşmazlıkları gidermeye çalışmışlarsa da bunda başarılı olamamışlar ve her geçen gün bir birlerinden daha da uzaklaşmışlardır.

  4-Taraflar arasında baş gösteren şiddetli geçimsizlik evlilik birliğinin devamını imkansız hale getirmiştir. Tarafların tekrar bir araya gelerek evlilik birliğini devam ettirmeleri mümkün değildir. Davalı eşte aynı düşüncededir.

  YASAL NEDENLER : MK., HUMK ve İlgili Mevzuat

  KANITLAR : Nüfus Kayıtları, Tanık, Yasal ve Takdiri Diğer Deliller

  CEVAP SÜRESİ : 10 Gündür

  İSTEM SONUCU :
  Arz edilen nedenlerle evlilik birliğinin temelinden sarsılması ve tarafların bir araya gelerek evlilik birliğini devam ettirmeleri mümkün olmadığından boşanmalarına, reşit olmayan müşterek çocukları .......'ın velayetlerinin davacı anneye verilmesine karar verilmesini talep ederim.
  DAVACI VEKİLİ

   
Boşanma dava dilekçesi örneği konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Anlaşmalı boşanma davası dilekçesi

  Anlaşmalı boşanma davası dilekçesi

  anlaşmalı boşanma davası ne kadar sürer dilekçe örneği ve bu davanın nasıl açıldığı ile ilgili genel bilgiler içeren bir konunuz var mı teşekkür ediyorum ?
 2. avukatsız boşanma dilekçesi nasıl yazılır

  avukatsız boşanma dilekçesi nasıl yazılır

  avukatsız boşanma dilekçesi nasıl yazılır ? selam kızlar sizden avukatsız boşanma dilekçesi nasıl yazılır bu konuda yardım istiyorum.
 3. Elektrik Fatura İtiraz Dilekçesi Örneği

  Elektrik Fatura İtiraz Dilekçesi Örneği

  Elektrik Fatura İtiraz Dilekçesi Örneği Selam arkadaşlar ben Elektrik Faturasını İtiraz edeceğim ve bunun için sizden Elektrik Fatura İtiraz Dilekçesi Örneğini istiyorum.
 4. Şiddetli Geçimsizlik Nedeni İle Boşanma Dilekçesi Örneği

  Şiddetli Geçimsizlik Nedeni İle Boşanma Dilekçesi Örneği

  boşanma dilekçesi boşanma dilekçesi nasıl yazılır boşanma dilekçesi örneği Hiç kimse mutsuz olmak ve boşanmak için evlenmez. Fakat hayatın insanlara neler getireceğini kimsede bilemez. Günümüz de farklı nedenlerden dolayı boşanmalar oldukça çoğaldı. Özellikle şiddetli geçimsizlik nedeni ile boşanmak için adliye saraylarına müracat eden çiftlerin bazıları tekrar barışıp aile olarak hayatlarına...
 5. GSS Borç sildirme dilekçesi örneği

  GSS Borç sildirme dilekçesi örneği

  GSS Borç sildirme dilekçesi örneği, GSS Borç sildirme işlemi Öğrenciler ve diğer insanlar için nasıl yapılıyor ? Türkiye Devleti Hükümeti tarafından yapılan bir sistem ile, Sosyal Devlet ilkeleri baz alınarak, her vatandaşın hastaneden yararlanmasını sağlayan bir sistem ile Türkiye genelinde aktive edildi GSS. GENEL SAĞLIK SİGORTASI adı ile anılan ve Türkiye'de yaşayan bütün vatandaşları...

Sayfayı Paylaş