1. THESECRET

  THESECRET "Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"

  Kayıt:
  16 Temmuz 2014
  Mesajlar:
  2.146
  Beğenilen Mesajlar:
  225
  Ödül Puanları:
  63
  Şehir:
  İstanbul

  Boşanma Davasında Çocuğun velayetine nasıl karar verilir ?

  Konu, 'Kadın ve Hukuk' kısmında THESECRET tarafından paylaşıldı.

  Boşanma davasında çocuk velayeti kime verilir,çocuk velayeti nelere göre verilir,boşanan çiftlerin çocuklarının velayeti kime düşer,boşanan eşlerin çocuklarının velayeti, < Konu Resmi..>
  Eğer tarafların müşterek çocukları varsa, hakim boşanma davasında velayet konusunda bir karar verecektir.

  Bu karar, çocuğun hangi tarafta ruhsal, kişisel, sosyal gelişimini daha sağlıklı bir şekilde geliştirebileceği konusunda vicdani kanaate varılmasıyla ortaya çıkacaktır.


  Bunun istisnası, anlaşmalı boşanmalarda tarafların velayet konusunda düzenleyebilme haklarıdır. Taraflar velayet konusunda kendi aralarında bir irade birliğine varırlarsa, bunu anlaşmalı boşanma için yazmış oldukları protokolde düzenleyebilirler.
  Velayet konusunda taraflar anlaşmaya varamazlarsa, hakim yargılama boyunca sadece çocuğun geleceğini düşünecek ve bunu önemseyecektir. Eşlerin çocuklarına gösterdiği ilgiden ziyade, çocuğun hangi eşte çok daha sağlıklı bir biçimde gelişimlerini tamamlayacağını hakim dikkate alacak ve buna göre karar verecektir.

  Velayet herhangi bir tarafa verildiğinde, diğer eş için şahsi münasebetler tesis edilir ve gerekli görülen takdirde nafaka bedeline hükmedilir.


   
Boşanma Davasında Çocuğun velayetine nasıl karar verilir ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Boşanma Kararı Çocuğa Nasıl Açıklanır ?

  Boşanma Kararı Çocuğa Nasıl Açıklanır ?

  Bu konu; boşanma kararının çocuğa açıklanması hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, boşanmak, evlenmek kadar doğal bir olay. Her ne kadar istenmeyen bir olay olsa da ne yazık ki bazı durumlarda boşanma kaçınılmaz oluyor. Burada önemli olan tarafların birbirlerine kin ve öfke beslemeden olgun ve medeni bir şekilde ayrılması ve varsa çocuklarına olumsuz hiçbir şey...
 2. Çocuğumun velayetini nasıl alırım

  Çocuğumun velayetini nasıl alırım

  Merhaba.Sorudan da anlayacağınız gi,bi boşanıyorum ve çocuğumu eşime vermek istemiyorum.Velayet için ne gibi koşullar lazım, ne yapmalıyım?
 3. boşanmalarda erkek çocuk velayeti hangi tarafa verilir

  boşanmalarda erkek çocuk velayeti hangi tarafa verilir

  Selamlar herkese. Sorum şu; erkeke çocuğun velayeti boşanma durumunda anneyemi babaya mı verilir ? Bunun bir kuralı var mı ?
 4. Boşandıktan sonra doğan çocuğun velayeti kime verilir?

  Boşandıktan sonra doğan çocuğun velayeti kime verilir?

  Selamlar. Ben boşanma durumundayım ve hamileyim. Ne yazık ki bebeğim boşandıktan sonra doğacak. Bu durumda velayeti kime verilir? Herhalde bana öyle değil mi ?
 5. Çocuğun Velayeti Kaç Yaşında Babaya Verilir?

  Çocuğun Velayeti Kaç Yaşında Babaya Verilir?

  bu konu çocukların boşanma durumunda babaya verilecek velayet yaşı hakkında bilgilere yer vermektedir. Boşanmalar da şüphesiz ki en çok etkilenen çocuklar oluyor. Eğer farklı istisnai bir durum yoksa genelde küçük çocukların ve bebeklerin velayeti anneye verilir. Çiftler arasında eğer anlaşma durumun da ve anneye verilmesi uygun olmayan durumlar da velayet babaya verilir. Velayetin babaya...

Sayfayı Paylaş