1. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  boşanma dilekçesini nasıl yazacağım

  Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

  Boşanmak istiyorum ve avukatım yok.Kendim boşanma dilekçesi hazırlamak istiyorum, yardım edermisiniz ?
   
 2. TİTAN

  TİTAN *Melekler Mekanı*

  Kayıt:
  21 Eylül 2012
  Mesajlar:
  14.147
  Beğenilen Mesajlar:
  1.646
  Ödül Puanları:
  113
  Sayın misafirimiz, Hukukumuzda insanın kendisini vekille/avukatla temsil ettirme zorunluluğu yoktur. Bu sebeple davalarınızı avukat olmadan açabilir ve takip edebilirsiniz. Ancak şunu da gözetmeniz gerekir ki; hukuki konularda herhangi bir avukat kadar bilgiye sahip olamayacağınızdan ve çoğu konu teknik bilgi gerektirdiğinden herhangi bir avukata danışmadan açacağınız davalarda haklı olsanız bile davanızı kaybedebileceğiniz durumlar söz konusu olabilecektir. Bu sebeple davanızı açarken bir avukattan yardım almanızı tavsiye ediyorum.

  Bunun yanı sıra hukuki işlemleri karşılayacak/avukat tutacak paranız olmayabilir. Avukatlık ücretini ve yargılama giderlerini karşılama olanağınız bulunmuyorsa; hak arama özgürlüklerinizin önündeki engelleri aşmak ve hak arama özgürlüğünüzün kullanımında eşitliği sağlamak üzere kurulmuş olan ve her baro merkezinde bulunan adli yardım bürolarına başvurarak avukatlık hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz. Sizin için atanacak avukatla ilgili olarak adli yardımdan yararlandığınız için herhangi bir ücret ödemeyeceksiniz. Avukatınız da adli müzaharet talepli olarak davanızı açacaktır. Adli müzaharet talebinizin kabulü durumunda yargılama giderlerinden de muaf olursunuz.

  Ayrıca eşinizden şiddet görüyor ve O’nun hakkında gerekli tedbirleri aldırtmak, boşanmak istiyorsanız Ankara Barosu’nca hayata geçirilen Gelincik Projesi kapsamında şimdilik sadece Ankara için 444 43 06 nolu telefondan her türlü hukuki yardımı alabilirsiniz.
   
boşanma dilekçesini nasıl yazacağım konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Dilekçe

  Dilekçe

  İstek ve arzuların gerçekleşmesi ile sıkıntıdan kurtulmaya, ele geçecek dünyalığa delalet eder.Rüyada bir isiniz için resmi bir maka-ma bir istida verdiginizi görmek, devlet dairesinde çoktan beri bekleyen bir dileginizin bugünlerde yerine getirilecegine ve size olumlu cevap verilecegine delalet eder.
 2. Uğur Pektaş Boşanma Dilekçesini Geri Çekiyor!

  Uğur Pektaş Boşanma Dilekçesini Geri Çekiyor!

  uğur pektaş, gamze özçelik, ayrılıyorlar mı, barıştılar mı, boşanma dilekçesi, vazgeçtiler, 2011, ile ilgili bilgiler burada melekler Sevgili melekler, Dün BOŞANMA HABERİni yaptığımız Uğur Pektaş-Gamze Özçelik çifti boşanmaktan vazgeçmiş! Daha doğrusu vazgeçen Uğur Pektaş'mış melekler.. Şiddetli geçimsizlik nedeniyle Kadıköy Adliyesi'ne başvuran Pektaş dilekçesinde "Evliliğimizin...
 3. Dilekçe Nasıl Yazılır Kısaca

  Dilekçe Nasıl Yazılır Kısaca

  Dilekçe nasıl yazılır kısaca anlatırmısınız kısaca ama destan olarak değil!
 4. boşanmada cevaba cevap yazmak için dilekçe örneği

  boşanmada cevaba cevap yazmak için dilekçe örneği

  Boşanıyorum ve karşı tarafın dilekçesi elime geçti. Şimdi ona cevap yazacam nasıl bir dilekçe yazacam örnek verebilirmisiniz...
 5. boşanacağım delil dilekçesini nasıl yazacağım ?

  boşanacağım delil dilekçesini nasıl yazacağım ?

  Ben boşanıyorum ve bir delil dilekçesi yazamam gerek. Bu dilekçeyi nasıl yazamam gerekiyor ?Bilgi verirmisiniz acil..

Sayfayı Paylaş