Boşanmak istemiyorsanız eşinizle mutlaka sarılıp,kucaklaşın

Boşanmak istemiyorsanız eşinizle mutlaka sarılıp,kucaklaşın
boşanmak isteyen erkek hamileyken boşanmak hamilelikte boşanma hamileyken boşanma sarılmak
Melek arkadaşlarım duydunuzmu uzun süren ilişkilerin formülü meğerse sarılmakmış evettt doğru duydunuz sadece birbirinize sarılmak ,kucaklaşmakmış sizde 5 dakika olsada bulaşığı,çamaşırı bir kenara bırakın eşinize sarılın... :loco: :Dİtalyan Pisa Üniversitesi'nin araştırması: Aşk ve tutku iki senede bitiyor... Uzun ilişkilerin sırrı "sarılma hormonu" olarak adlandırılan "oksitosin"de gizli. Bu hormon, bekârlarda görülmüyor. Oksitosin, çiftlerin ayrılmasını önleyen bir yapıştırıcı görevi görüyor.

Seks geçici, sarılmak kalıcı

Uzun süren ilişkilerin formülü bulundu. Uzmanlar ilişkilerde yaşanan aşk ve tutkunun 2 senede bittiğini, çiftleri birarada tutan şeyin ise 'sarılma hormonu' olduğunu açıkladı. Zamanla ilişkilerin monotonlaşması nedeniyle vücutta salgılanan kimyasallar değişirken, aşk hormonunun yerini sarılma hormonunun aldığı ortaya çıktı. İtalya'da yapılan araştırma sonucu 2 yıldan fazla süren ilişkilerde, çiftlerin vücutlarında salgılanan hormonların değişerek oksitosin üretmeye başladıkları açıklandı. Pisa kentinde bulunan University of Pisa araştırmacıları sarılma hormonu olarak adlandırdıkları oksitosinin genellikle hamile ve yeni doğum yapmış annelerde salgılandığını belirtti. Gönüllü çiftlerin kan örnekleri üzerinde yapılan deneyler, vücutlarında salgılanan hormon değişimini incelerken, uzun süreli ilişkilerde partnerlerin bir araya geldiği zaman sarılma hormonu salgıladıkları ortaya çıkardı. Sonuçlar Chemistry World adlı kimyasal araştırma dergisinde yayımlanırken, bu hormonun uzun süren ilişkileri ayakta tutan kimyasal olduğu belirtildi

Sarılmak ilaç gibi
ABD'deki North Carolina Üniversitesi uzmanları, sevgi dolu bir sarılmanın kalp krizi riskini düşürdüğünü iddia ediyor. Uzmanlar, araştırmada kullandıkları yöntemi şöyle anlatıyor:

Kalp Dostu
"100 çifti inceledik. 50 çifti birbirinden ayrı tuttuk. Değerlerinin 20 saniye birbirlerine sarılmalarını, sonra el ele oturmalarını istedik. Ardından iki grubun kalp atışlarını ve kan basınçlarını ölçtük. Sonuçta, güçlü ve destekleyici bir ilişkinin tansiyonu düşürdüğünü ve kalp sağlığını koruduğunu belirledik."
 
Üst