Etiketler:
 1. ASİMELEK

  ASİMELEK Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  13 Aralık 2010
  Mesajlar:
  4.422
  Beğenilen Mesajlar:
  2.168
  Ödül Puanları:
  113
  Şehir:
  yüreğimin yüreği

  Boşanmış Erkeklerden korkmayın !

  Konu, 'Ah Erkekler' kısmında ASİMELEK tarafından paylaşıldı.

  sikişken karılar boşanmış erkek, nedir, psikoloji, resimleri, bilinmesi gerekenler, hakkında bilgiler için yazımıza buyrun arkadaşlar.  [​IMG]  Kadınlar sık sık, eşlerinin ciddi bir ilişkiye girdikten ya da evlendikten sonra değiştiğinden şikayet eder.Çok iyi bir işi var, ailesi ile iyi anlaşıyorum, bana çok değer veriyor ve çok da yakışıklı! Ama evlenme teklifini kabul etmedim..."

  Geçen hafta bir arkadaşımdan bu sözleri duyunca kulaklarıma inanamadım.Fal taşı boyutuna gelen gözlerimi fark eden Nilay, adamın daha önce evlenip boşandığını söyleyince durum hemen anlaşıldı, tabii. Geleneksel boşanmış erkek fobisi bir ilişkiyi daha tehdit etme aşamasındaydı.

  Çoğu kadına göre, boşanmış bir erkek cilası pırıl pırıl parlayan ama aslında uçurumdan yuvarlanıp, iki takla atmış bir arabaya benziyor. "Ben arabayı sürekli tamire götürmekle uğraşamam" diyen kadınlar ise, boşanmış erkeklerden bucak bucak kaçıyor. Oysa ki daha önce başından bir evlilik geçmiş bir erkeğe şans vermek için birçok neden var.

  Evlilik sorumluluklarını bilir

  Evlilik hayatının ister istemez dayattığı çeşitli gereklilikler vardır ve evli bir insan kafasına her estiğini, istediği anda yapamayacağını bilir.

  Boşanmış bir erkek bu gereklilikleri daha önce yerine getirememiş bile olsa, nasıl davranması gerektiğinin bilincindedir. Tekrar evlenmeyi kafaya koyduğuna göre de, bu zevkli tutsaklığı bunu daha önce yaşadığı için boşanmamış bir erkeğe göre daha ayakları yere basarak kabul ediyor demektir.

  İlişkiden ne istediğini bilir

  Daha önce evlilik tecrübesi geçirmiş bir erkek, evliliğinin yürümemesinin nedenlerini, niçinlerini öğrenmiş, aynı zamanda hatalarından ve eşinin hatalarından ders almıştır. Karşınızda sizin evlilik tecrübesizliğinizin de üstesinden gelebilecek deneyimli bir erkek var. Bu deneyimden kaçmak yerine, bunu ilişkinizi daha iyiye götürmek için kullanmanızda ne gibi bir zarar olabilir ki?

  Bağlanma korkusunu aşmıştır

  Erkeklerin hayat boyu yenmeye çalışıp, çoğu zaman da yenemedikleri korkuları vardır: Bağlanmak. Bu korku en aşık çiftleri bile ayırmaya kadir, çok etkili bir bombadır ve etkisiz hale getirilmesi ise çok zordur. Eğer bir erkek bir kere evlenip boşanmışsa ve buna rağmen tekrar evlenmek istiyorsa, bağlanma korkusunu tedavi edebilmiş demektir.

  Tutkular yerine mantığı öncelikli alır

  İkinci evliliğini gerçekleştirmeye karar vermiş bir erkek, mantığının sesini dinlemek zorunda olduğunu bilir. Önceki evliliğinde yaşadığı tecrübelerden yola çıkarak; aynı hatalara tekrar düşmemek için mantığını nasıl kullanması gerektiğini de artık öğrenmiştir. Bir ilişkide artıları ve eksileri çok daha iyi değerlendirebilmesini öğrenebilmiş bir erkek, aslında, sanılanın aksi. ne mükemmel bir damat adayıdır.

  Daha olgundur

  Hepimiz biliriz ki, erkekler ilk gençlik yıllarında tamamen iç güdülerine ve gelgeç isteklerine göre hareket ederler. Yaşları kemale ermeye başlayınca zekalarını kullanmayı öğrenirler ve aşkta daha doğru seçimler yapmaya başlarlar. Evlilik ve boşanma gibi olaylar da, tıpkı askerlik gibi bir erkeği olgunlaştırma yöntemlerinden biridir.

  Stajını bitirmiştir

  Erkekler, tıpkı asıl çalışmak istedikleri firmaya girebilmek için öncesinde staj yapmak durumunda kalan yeni mezunlar gibidir ilk evliliklerinde. Bir erkek ikinci evliliğini sizinle yapmak istiyorsa, bu sizinle staj yapmak değil; hayat adlı meslekten sizinle beraber emekli olmak istediği anlamına gelir.   
Boşanmış Erkeklerden korkmayın ! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. korkmayın !!!!!!!!!!

  korkmayın !!!!!!!!!!

  böyle seylere inanmam ama aramızda kalsın :gossip: tırstım anneeeeeeeeeeeeeeee.......
 2. boşanmış erkek öcü değil

  boşanmış erkek öcü değil

  çocuklu adamla evlenmek çocuklu bir erkekle evlenmek erkekle bir adamla evlilik Başından evlilik geçmiş erkekle evlenmek bazı kadınlar için Mars'a gidip gelmek kadar imkansız olabilir. Oysa o tecrübeli adamla evlenmek için birçok mantıklı sebebimiz var. Çok iyi bir işi var, ailesi ile iyi anlaşıyorum, bana çok değer veriyor ve çok da yakışıklı! Ama evlenme teklifini kabul...
 3. Evlenip Boşanmış Erkekle Evlilik

  Evlenip Boşanmış Erkekle Evlilik

  boşanmış erkekle evlenmek dul erkekle evlenmek evlenmiş boşanmış erkek bir ilişki Basindan evlilik geçmis bir erkek, yani "ikinci el bir erkek" ile beraber olmak kafanizi mi kurcaliyor? Basarisizlikla sonuçlanan iliskisinin dezavantajlari, hatalardan alinan dersler ve tabii tecrübenin avantajlari da var. Iste arti ve eksileriyle ikinci el erkekle iliski geleceginiz. Basindan...
 4. Boşanmış ve sizi yıllardır tanıyan boğa burcu erkeği

  Boşanmış ve sizi yıllardır tanıyan boğa burcu erkeği

  boğa burcu erkeği Boğa burcu olan ve üstelik 7 yıldır arkadaşım olan...birbirimizin herşeyini bildiğimiz,sıkıntılarımızı dertlerimizi konuştuğumuz geçen sene boşanan ve boşanmayı sanırım atlatan,boşandıktan sonra üzüntü çekmeyen,2 ay önce benimle ilgilenen ve ben ona geri dönüşüm yapmadığım için 2 ay boyunca gorusmeyıp daha sonra aradığım ve bırseylerın olmasını ıstediğim,birgün kendine hayran...
 5. Evlenmiş boşanmış erkekle evlilik yapan varmı ?

  Evlenmiş boşanmış erkekle evlilik yapan varmı ?

  Merhaba . Benim 3 aydır süren bi ilişkim var . Karşı taraf evlenmiş ayrılmış ve bi erkek evladı var 6 yaşında . Çocuk annesinde kalıyor ve bi süre daha hatta sevgilim durumunu iyice Düzeltinceye kadar yanına almayı düşünmüyor. Bu konuyu ailem kötü bi tesadüf ile öğrendi. Ve kesinlikle karşılar . Evlenmiş ayrılmış olması çocuğu olması geçmişinin biraz karışık olması alkol kullanıyor olmasi (...

Sayfayı Paylaş