Etiketler:
 1. handanca

  handanca Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  1 Nisan 2008
  Mesajlar:
  4.464
  Beğenilen Mesajlar:
  102
  Ödül Puanları:
  63

  Botoks güzellik verebilir belki, ya sonrası???

  Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında handanca tarafından paylaşıldı.

  botoks sonrası bakım [​IMG]

  Arkadaşlar ben discovery channel kanalında kendim izledim. Yüze yapılan botokslar için yılan yada örümcek zehiri alıp çeşitli aşamalardan sonra yüze şırınga ediliyordu. Cilde gönderilen zehir o yeri felç edip hissis hale getirilip uygulama tamamlandı.

  Bunun hemen araştırması yaptım internette. 10 araştırmamdan 8 i bu zehrin yılan yada örümcekten değil başka zehirden oluştuğunu yazıyordu. Hatta güleceksiniz zehirde demiyorlar. "Botulimun Toksini" adı verilen bir bakteriden yapıldığını yazıyordu her yer..
  [​IMG]
  Ozaman "Botulimun Toksini"ni araştırmaya karar verdim. Araştırmalım bittiğinde ŞOKTAYDIM.. Yılan yada örümcek zehirinden dahada tehlikeliydi..

  İşte o yazılardan sadece biri.
  İnsan için bilinen en zehirli madde olan botulinum toksininin, kilogram başına 0.001 mikrogram (0.000000001 gram) uygulanması öldürücü olabilmektedir. Botulinum toksini, en çok bilinen zehirlerden olan VX maddesinden 15.000 kez ve sarin gazından 100.000 kez daha güçlü bir zehirdir. Saldırı sonrasında 24-72 saatte ölüm meydana gelebilir. Ölüm gelişmeyen durumlarda hastalık, aylarca sürebilir.

  Botoks Botulinum toksim maddesi olam Clostridium adı verilen bir bakteri türünden elde edilir. Bu bakteri havasız olan ortamlarda büyür ve çoğalır. Eğer bu bakteri türü yediğimiz yiyeceklere bir şekilde bulaşacak olursa ölümcül bir etki bırakır. Bilinen zararları arasında kasları zayıflattığı hatta felce kadar götürdüğü bilinmektedir. Ayrıca solunum sistemini de oldukça tehlikeli bir şekilde etkileler.

  Bununla ilgili resimler malesef eklemeyeceğim. Ben bile bakamadım..

  “Botoks, etki ettiği yerdeki sinirleri felce uğratarak o sinirlerin kontrolü altındaki kasların geçici bir süre ile uyuşmalarına neden olur. Bu da sinirle kas arasındaki bağlantının engellenmesine yol açar. Böylece, sinirden kasa kasılma emri gidemez ve kas daha az kasılarak spastisite (kaslarda aşırı gerginlik) azalır.”

  Valla güzel olacağım diye ben bu yolu tercih etmem.. Gerçi güzel olacağım derken bu tedavi şeklini uygulanlarında kaçı başarılı orada. Yüzleri sürekli anormalleşiyor!!!
   
Botoks güzellik verebilir belki, ya sonrası??? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. "Aman ağlamasın", "Aman üşümesin", Peki ya sonrası ?

  "Aman ağlamasın", "Aman üşümesin", Peki ya sonrası ?

  Aşırı istenilen, geç kavuşulan, tek çocuk, ilk çocuk, tek erkek veya kız çocuk, en küçük çocuk, geniş bir sülalenin tek erkek çocuğu gibi çocuklar genellikle abartılmış sevginin odak noktası olurlar. El bebek gül bebek büyütülürler. Kucaktan yere indirilmezler.Genellikle bu tür çocuklar erken konuşup geç yürürler. Aile tarafından çocuğun her çağrısına cevap verilir. Bir kral gibi her...
 2. Botoks İnjeksİyonu

  Botoks İnjeksİyonu

  Botoks (Botulinum toksini), Clostridium botulinum adlı bakteriden elde edilen bir toksindir. Botoks, sinir uçlarında iletimi sağlayan maddelerin salınımını engelleyip, sinirler ile sinirlerin ulaştığı organlar arasındaki iletimi durdurarak etkisini gösterir. Sinir iletiminin durması, sinirin ulaştığı organın işlevlerinin azalmasını ya da tamamen kaybolmasını sağlar. Botoks’un etki...
 3. Botoks Kimlere Yapılabilir?

  Botoks Kimlere Yapılabilir?

  Botoks Kimlere Yapılabilir? Botoks uygulamaları 18-65 yaş arası uygun olan herkese yapılabilir. Derinleşmiş kırışıklıklarda uygulamada zorluklar yaşanabilir ve istenen etkiyi yakalamak da güçleşir. O nedenle, Botoks ile zamanında yapılan bir müdahale, oluşmuş kırışıklıkları da azaltır, yenilerinin oluşumunun da ‘kısmen’ de olsa önüne geçer. Botoks Etkisini Ne Zaman Gösterir ?...
 4. Botoks Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Botoks Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  botoks sonrası, botoks yaptırırken dikkat edilmesi gerekenler, botoks yaptıranlar Son yıllar da çizgi ve kırışıklıklar için ufak iğnelerleuygulanan botoks bayanlar tarafından çok tutulmaya başladı. Özellikle kaş arası ve yüzde ki mimik çizgilerine karşı oldukça etkili olan botoksun etki süresi 4/6 ay arası değişiyor. Öncelikle botoks yaptıracak bayanların bu işlemi mutlaka bir uzmana...

Sayfayı Paylaş