1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.311
  Beğenilen Mesajlar:
  2.403
  Ödül Puanları:
  113

  Botulinum toxin tip A (Botox)Nedir?

  Konu, 'Güzellik ve Bakım Önerileri' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  botox nedir,botoks nedir,botoksun yan etkileri ,botoks ne kadar sürer,botox kaç ay gider,botoxla kırışık açma,botox yaptıranlar,botox hakkında bilgiler
  < Konu Resmi..>


  Botox® , Clostridium botulinum isimli bir bakteriden elde edilen, kasları gevşetmek amacıyla kullanılan bir ilaçtır.Neredeyse tüm antibiyotikler ile aynı yöntem kullanılarak elde edilir. Temelde bakterinin kendini korumak için salgıladığı maddedir.


  Bu ilaç 20 yılı aşkın bir süredir tıbbın değişik dallarında kas kasılmalarını rahatlatmak amacıyla kullanılmaktadır.


  Botox® NASIL ETKİ EDER ?

  Yüz hareketlerini yapmamızı sağlayan kaslar, üzerlerindeki deriye bağlıdırlar. Yıllar süren mimikler sonucu, kaslar deride gözle görülür çizgiler ve kırışıklıklar oluştururlar.

  Botox® Nasıl Etki Eder
  Kasa hareketi yaptıran sinir uçlarından kaslara geçen asetil kolin adlı kimyasaldır. Botox® maddesi hareketleri kısıtlanmak istenen kas grubu bölgesine enjekte edilir. Sinir uçlarına yerleşen madde asetil kolinin tutularak kaslara geçmesini engeller ve kas hareketini belirli bir süre için sınırlar. Hareketi kısıtlanan kaslar gevşer bu bölgedeki kırışıklıklar kısa süre içinde kaybolur, daha huzurlu ve daha genç görünüm ortaya çıkar.
  Botox® yapılan bir alın daha düz, kırışıksız gözükür. Kaşlar daha az hareket eder ve kaş çatmak zorlaşır. Üçüncü aydan sonra bu etki azalır ve kaslar altıncı aya doğru yavaş yavaş eski hareketlerine dönerler. Ttekrarlayan uygulamalar sonucu zaman içinde giderek daha uzun süreli etkiye sahip olarak botoks özellikle yüzün üst kısmındaki yaşlanmayı ciddi şekilde yavaşlatır.
  HANGİ KIRIŞIKLARA UYGULANABİLİR ?
  Tedavi için en uygun bölgeler;
  Alın kırışıklıkları,
  Göz çevresi,
  Kaşların arası,
  Ayrıca boyun çizgileri, burun kenarlarındaki kırışıklıklar, burun ucu kaldırma, üst dudaktaki ince ve yüzeysel kırışıklıklar(sigara izleri), çene bölgesi kırışıklıklarında da kullanılır.
  Ayrıca aşırı terlemeye karşı, el içleri, ayaklar ve koltuk altlarına uygulanır.


  Botox® NASIL UYGULANIR ?
  Botox® klinikte veya hastane ortamında yapılan ve sadece 5 dakika süren bir işlemdir.En ince enjektörler ile uygulanır.Tedavi öncesi hastaya işlem ve sonuçları anlatılır.

  Hasta beklentisi ve Botox® alınabilecek sonuçlar, kişiye uygunluğu ve beklentinin ne ölçüde karşılanabileceği detaylı tartışılır.Hastanın işlem sonucunu doğru değerlendirmek için işlem öncesi hastanın resimleri çekilerek Botox® uygulaması gerçekleştirilir.

  Tedaviden sonra hemen günlük hayat dönebilir duşunuzu ve makyajınızı yapabilir günlük kremlerinizi kullanabilirsiniz. Botox® insanların ifadelerini değiştiren bir uygulama değil doğru ellerde doğru dozlarda yapıldığı sürece sizi daha dinç ve enerjik gösteren bir uygulamadır.

  ETKİSİ NE KADAR SÜRER ?
  İlk uygulamalarda 6 ayda bir, düzenli uygulamalardan sonra yılda bir yapılacak Botox® enjeksiyonları son derece başarılıdır. Daha büyük yüz kaslarına sahip olan hastalarda (erkekler gibi) veya yüz kaslarını daha fazla kullanan, çok mimikli kişilerde tedavinin daha sık aralıklarla uygulanması gerekebilir. Genellikle, Botox® enjeksiyonları sonucu yüz kasları fazla hareket etmemek konusunda adeta '' eğitilirler ''. Zaman içerisinde, çizgileri rahatlatmak için daha az ilaç kullanmak yeterli olur.

  2 yıl boyunca düzenli olarak botoks uygulanan kişiler aynı şekilde devam ettiklerinde kaslarında belirgin bir azalma ve buna bağlı yüz ifadesinde değişim olabilir. Bu nedenle uygulamaların 2. yıldan sonra daha uzun aralıklarla yapılması önerilir.
   
Botulinum toxin tip A (Botox)Nedir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. botox nedir ve hangi durumlarda kullanılır?

  botox nedir ve hangi durumlarda kullanılır?

  Clostridium botilinum denilen bakteriden üretilen bir çeşit toksindir. Kasların kasılmasına engel olarak kastan kaynaklanan kırışıklıkların giderilmesini sağlar. Alındaki yatay kırışıklıklar,her iki kaş arasındaki dikey çizgiler ve gözlerin yan taraflarındaki kırışıklıklara (kaz ayağı) çok etkilidir. Kaş kaldırma amaçlı olarak da kullanılırlar, bunun dışında boyundaki kırışıklıkların...
 2. APANDISIT nedir tipleri nelerdir

  APANDISIT nedir tipleri nelerdir

  apandist nerde apandist nerede apandisit nerede nerde olur apantis belirtileri APANDISIT Körbağırsağın apandis denen solucansı uzantısının iltihaplanması apandisit olarak bilinir. Çok sık rastlanan ve özellikle yetersiz tedavi sonucu yol açacağı tehlikeli komplikasyonlardan ötürü korkulan bir hastalıktır. Günümüzdeki antibiyotik olanaklarına karşın bu ikincil hastalıkların en ağın peritonit...
 3. Botulinum Toksini

  Botulinum Toksini

  İnsan için bilinen en zehirli madde olan botulinum toksininin, kilogram başına 0.001 mikrogram (0.000000001 gram) uygulanması öldürücü olabilmektedir. Botulinum toksini, en çok bilinen zehirlerden olan VX maddesinden 15.000 kez ve sarin gazından 100.000 kez daha güçlü bir zehirdir. Bu niteliklerinden dolayı boltulinum toksini biyolojik silahlar arasında en gözde olanlardan birisidir. Saldırı...
 4. Botoxun yan etkileri nedir?

  Botoxun yan etkileri nedir?

  botoxun yan etkileri botox un yan etkileri botox Botoks bir çeşit toksindir. Doğru ellerde, doğru uygulamalarda neredeyse çok ciddi bir yan etki ile karşılaşmaksızın kullanılabilir. Uygulama, yetkili hekimlerce yapılmalıdır. Buna karşın, nadir de olsa bazı yan etkilerle karşılaşılabilir. Örneğin; fazla dozda verilmesi durumunda veya uygulamanın yanlış bölgeye yapılması halinde...
 5. ne tip bir bayansınız

  ne tip bir bayansınız

  Bayan "Harbi Kiz" >Sunlari Soyler : "Ahh boks macina bilet mi aldin! Harikasin beee!!!" Halk Dilinde Isimleri : Delikanli Kiz, Baci. >Avantajlari : Kafadengi, eglenceli. >Dezavantajlari : Bu tipler genellikle erkek gibi yapili guclu kuvvetli olurlar. Kafasini bozarsaniz, hakkinizda pek hayirli olmaz... > >Bayan "Ciyak Ciyak" >Sunlari Soyler...

Sayfayı Paylaş