Boy uzatan yiyecekler nelerdir doğal boy uzatma yöntemleri nelerdir?

• Konbuyu başlatan Yildizzzz
  • Başlangıç tarihi
Y

Yildizzzz

Forum Okuru
Boy uzatan yiyecekler nelerdir doğal boy uzatma yöntemleri nelerdir?

Boy uzatan yiyecekler nelerdir melek kadınlar kulübü boy uzatan yiyecekler 16 yaş forum'da.​

Arkadaşlar kızım 16 yaşında ve boy konusunu çok yakıyor kafasına ben daha uzarsın diyorum ama kendisi resmen takmış durumda sınıfta da en kısa benim filan diyor. Boy uzatan yiyecekler var mı varsa nelerdir neler yemeli boyu uzaması için? Boyu kaç yaşına kadar uzak acaba hani bakacak olursak benim de boyum cok uzun değil eşim uzundur o da 1.75 boyunda bana çekti ise kısa kalır mı acaba çok taktı ya dersleri filan kötü etkilenecek diye korkuyorum. Bir de iki yıl sonra üniversite sınavına girecek. Lise 2 de şuan boyunu uzatacak şeyler lazım bize acil neler yapabiliriz kendi imkanlarimizla?

images (41).jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhabalar
Boy uzaması 22-23 yaşa kadar uzamaya devam ediyor. Bu aşamada mutlaka düzenli ve dengeli beslenmeli yani yararlı şeyler tüketmeli. Yine özellikle basketbol ya da yüksek bir yerden sallanma buna barfiks çekmek gerekir. Ama bunları düzenli yapmak gerekiyor. 16 yaş daha çok erken bir yaş daha dediğimiz gibi 20 yaşa kadar uzayacaktır boy. Buna elbette boy uzatan yiyecekler yiyerek ve basketbol gibi sporlar yaparak katkı saglayabilirsiniz.

Boy uzatan yiyecekler nelerdir neler boy uzatir?​

• Süt ve süt ürünleri mutlaka tüketmelisiniz
  • Tavuk eti balık haftada bir kez mutlaka
  • Yumurta
  • Yulaf ezmesi
  • Havuç
  • Soya fasulyesi
  • Kuruyemişler
  • Elma, muz
  • Kemik suyu kemiklerin daha fazla gelişmesini sağlar böylece boy uzamasına da fayda verir
16 yasindan 22-23 yaşınıza kadar boyunuzun uzama ihtimali çok yüksek tabii siz de burada katkıda bulunmalısınız. Bunun yanında esneme, sıçrama, plates, kosma, basketbol, yüzme gibi sporlar ile ilgilenmelisiniz. Kesinlikle gazlı içecekler abur cubur gibi yiyeceklerden de uzak durulmali. Boy uzaması için başka neler yapılabilir? "Boy nasıl uzar boyun uzaması için neler yapılabilir"

Geri