Etiketler:
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.301
    Ödül Puanları:
    113

Boyalı Saçlar, Oje, Kına ve Makyaj Ürünleri Abdest ve Gusle Manimidir?

Konu, 'Dini sorularınız ve cevapları' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

gusul abdestinin şartları gusul abdestini bozan şeyler
    Boyalı saç gusul abdesti

Abdest ve gusul abdestininin kabul olan ve olunmayan bazı durumlar vardır. Özellikle saçlarını boyatan ve makyaj ürünleri kullanan hanımların en çok merak ettiği sorulardan biri olan bu tür kozmetik ürünlerin abdest ve gusul abdestine engel olup olunmayacığı yolundadır.

Sizler için bu sorunun cevabını paylaşıyoruz.

Abdest alırken, yıkanması gereken uzuvlardan birinde kuru yer kalırsa, abdest sahih olmaz. Gusülde ise vücutta, suyun ulaşabildiği her yerin yıkanması gerekir.

Bu itibarla, abdest veya gusül alacak kimsenin, yıkanması gereken uzuvlarında, suyun altına ulaşmasına engel olacak bir tabaka bulunmamalıdır. Oje gibi vücut üzerinde tabaka oluşturup da suyun bedene ulaşmasına mani olanlar abdest ve gusle manidir. Abdest veya gusülden önce bunların çıkarılması gerekir. Buna karşılık, tabaka oluşturmayan saç boyası, kına gibi makyaj malzemeleri abdest ve gusle mani değildir.

Boyalı Saçlar, Oje, Kına ve Makyaj Ürünleri Abdest ve Gusle Manimidir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ünlülerden saç ve makyaj örnekleri

ünlülerden saç ve makyaj örnekleri

Özel akşamlarınızda hazırlanmanız için yardımcı olacağını düşündüğüm ünlülerden örnekler melişlere özel:)
  2. 2011 İlkbahar saç ve makyaj trendleri

2011 İlkbahar saç ve makyaj trendleri

2011 makyaj trendleri 2011 saç ve makyaj ilkbahar trendleri Bilindiği üzere, her yılın modası bambaşka şekillerde çıkıyor karşımıza. Henüz sezonu yaşamadan, moda tasarımcıları, sezonun modasını belirliyor Melek'ler. Giyim kuşamdan tutunda , saç ve makyaj modası her yıla özgün değişiyor. Lafı daha fazla uzatmadan, sizlere 2011 ilkbahar saç ve makyaj trendlerinden modeller ve bilgiler...
  3. ßeLen'in Nişan Saçı ve Makyajı

ßeLen'in Nişan Saçı ve Makyajı

Melişlerim nişanımdan sizinle hiç birşeyimi paylaşamadım resimlerim yeni çıktı bende yakın plan birini aldım saçıma ve makyajıma bakın dedım boydan elbisemide koyucam ama önce saçım ve makyajım hakkında düşüncelerinizi alim dedim:D 20 MART 2011 PAZAR :)
  4. Orly oje ve tırnak bakım ürünleri kullanıyorummm

Orly oje ve tırnak bakım ürünleri kullanıyorummm

Herkese yaz ayları yaklaşıken cıvıl cıvıl olmak adına:ohoh: ORLY ojeleri kullanmalarını :kiss: tavsiye ediyorum şu renklerin güzelliğine bakın:d014: hemde sağlık dostu, :slm:
  5. Oje sürmek abdeste manimidir?

Oje sürmek abdeste manimidir?

Soru: Oje, abdeste ve gusül abdestine mâni midir? Bir bayan tırnakları ojeli veya cilalı iken abdest alabilir mi? Cevap: Oje, tırnakların üzerinde tabaka oluşturan ve suyun tırnakların altına geçmesini engelleyen bir maddedir. Kadınlar bunu süslenme amacı ile tırnaklarına sürerler. Eski ulema döneminde böyle bir maddenin olmamasından dolayı, bunun abdeste veya boy abdestine (gusle) engel olup...

Sayfayı Paylaş