Boyalı Saçlara Bakım

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Boyalı Saçlara Bakım
saç boyasını çıkarmak boyalı saça kına olurmu saç boyasını ciltten çıkarma kınalı saça boya olurmu çıkarmak için
Günümüzde saçları genç yaşlı bir çok insan güzellik için boyuyor.Fakat saçları boyamakla iş bitmiyor.Sonrasında saç bakımı boyalı saçların bakımını yapmak gerekiyor.A-Saçlarınızı boyadığınız esnada saçların temizliği ?
Boyama esnasında saçınızın kirli yada temiz olması çok önemli değildir. kirlide olsa temizde olsa saç boyasından iyi sonuç alabilirsiniz. Yanlız boyadan önce saçınızda jöle,biryantin, saç spreyi, saç köpüğüne benzer saç şekillendiricileri varsa fırçayala temizlemelisiniz. Çünkü şekillendiriciler saça yeterli miktarda boyanın etki etmesini engeller. Boya saçınızda uzun süre kalmaz.
B-Saçlarınızı boyamak saç dökülmesine sebep olur mu?
Saç boyası saçların dökülmesine sebep olmaz. Mevsim değişikliği, fizyolojik rahatsızlıklar, dengesiz beslenme gibi sebepler saçın dökülmesinde faktördür.
C-Saç boyası cilde bulaşınca ne yapılmalı?
Saçla. Bekleme süresi sonunda saçlar yıkanmadan önce veya yıkandıktan sonra nemli bir pamukla boyanın ciltten temizlenmesi kolaylaşır. Nemlendirici krem uygulaması unutulursa, sabunlu bir bez ya da pamuklu yardımı ile boya temizlenebilir.
D- Kaşlara ve kirpiklere boya uygulanabilir mi?
Kaş ve kirpikler hiçbir boya ile boyanmaz. Eğer kaşlarınızı boyamak istiyorsanız, özel olarak hazırlanmış kaş- kirpik boyalarını kullanın.
E. Boya ne kadar zamanda uygulan malı?
Saç, ayda yaklaşık 1 cm uzar. 4 ila 5 hafta ara ile saç diplerini boyamak ve saç uçlarına rötuş yapmak gerekir.
F. Kına olanlar boya yapabilir mi?
Kına saç üzerinde bir tabaka meydana getirir. Kınayı saçtan çıkarmak ise imkansızdır. Bu nedenle saçınızda kına varsa saçlarınızı boyamayın.
G. Saç renginin daha belirgin olması için saç boyasından fazla oksidasyon kremi kullanılırsa ne olur?
Boya kutusunun içindeki reçetede yazılan miktar ve oranlar en ideal sonucu almak için idealdir. Bu nedenle farklı bir karışım tavsiye edilmez.
H. Renk seçiminde dikkat edilmesi gerekenler?
Saçı renklendirmeden önce istenen sonuca ulaşmak için elde edilmek istenen rengin çok iyi saptanması gerekir. Renk saptaması yaparken daha önce boyanmamış saçlar için; saçlarda beyaz yoksa veya azsa, doğal renginden bir ton açık renk seçilmelidir. Daha önce boyanmış saçlar aynı renge veya koyu renge boyanabilir. Ancak boyalı saçları olduğundan daha açık renge boyamadan önce dekolore (saçın rengini açma) işleminin uygulanması gerekir. Bu şekilde arzulanan saç elde edilmiş olunur.
 
Üst