1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Boyanabilir Duvar Kağıtları Nasıl Uygulanır ?

  Konu, 'Ev Dekorasyon Önerileri' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  Boyanabilir Duvar Kağıdı Nasıl Yapılır Boyanabilir Duvar Kağıdı Nasıl Yapıştırılır
  Boyanabilir Duvar Kağıdı Nasıl Kaplanır  Yaz öncesi evinizde bir dekor değişikliği yapacaksanız, size boyanabilir duvar kağıtlarını tavsiye edebiliriz melekler :) Bu yazımızda boyanabilir duvar kağıtlarının nasıl uygulanacağı ile ilgili bilgiler vermek istiyoruz :)


  [​IMG]

  Çirişin sürülmesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler:Çok ince sürmek yerine çok kalın sürün. Gerekirse çirişi her zaman suyla inceltebilirsiniz. Duvar kağıdını keserken yukarıda altı, altta dört santimetre fazlalık bırakmanız önemlidir. Kağıt şeridini arkası yukarıya bakacak şekilde masanıza açın . Ayırma çizgisinden bir duvar kağıdı bıçağı ya da makasıyla kesin. İlk kağıt şeridini diğerleri için şablon olarak kullanarak her defasında yeniden ölçüm yapmak zorunda kalmazsınız.

  Kesilen şeritleri arka yüzleri yukarıya bakacak şekilde masaya serin. Bu sırada üst kenarlar solda bulunmalı ve şeritler masanın arka kenarıyla bitmelidir. Sonra en üstteki şeridi ön kenara kadar çekin. Ardından kesim yerini bir fırçayla ortadan kenarlara doğru homojen şekilde çirişleyin.

  Şimdi şeridin birleştirilmesine sıra geldi. Alt kenardan iki üç santimetre kadar geriye kıvırın. Sonra şeridi kat kat katlayın. Üstte de iki üç santimetre kadar kıvırın ve ince kenarın çirişle temas etmemesine dikkat edin. Böylece tatsız çiriş lekelerinin oluşması önlenir. Kağıdı çevirirken uzun kenarların tam olarak üst üste gelmesine dikkat edin.

  Desenli Kağıtlar
  Burada kesme işlemi sırasında desenlerin denk gelmesine dikkat edilmelidir. Her şeridi yapıştırırken, kenarlarda desenlerin birbirine uymasına dikkat edin. Pencere ve kapılardaki küçük alanları da kağıtlarken kağıdın konumuna dikkat etmelisiniz.

  Kağıtların Yapıştırılması
  Kağıtları yapıştırmaya geçmeden önce, zeminin sabit, kuru ve temiz olmasını sağlamalısınız. Duvarınız zaten pürüzsüzse inceltilmiş bir çiriş sürmeniz yeterli olacaktır. Pencere ve kapı çervrelerinin kağıtlanması Kağıt kururken çatlakların ve gerilmelerin oluşmaması için kağıtları köşe ve kenarlara tüm genişliğinde yapıştırmamalısınız. Yapıştırmadan önce gerekli genişliği ölçün ve kağıdı ona göre kesin.

  Düz duvarların kaplanması

  Bir çekül yardımıyla duvarda düz bir çizgi çizin. Bu ilk şeridiniz için işaret çizgisidir. Çirişlenmiş şeridi her iki taraftan sağlam şekilde yukarıdan tutun ve işaret çizgisinin üzerine yerleştirin. Üstte kıvrılmış olan kısmı kıvrık kalmasına dikkat edin. Şimdi şeridi dikkatle aşağıya doğru açın; bu sırada kenarın işaret çizgisiyle çakışmasına dikkat edin.

  Sonra şeridi ortadan, yukarıdan aşağıya ve sonra da kenarlardan yanlara doðru bir duvar kağıdı fırçası yardımıyla dikkatle bastırın. İlk şerit yapıştıktan sonra alt kenardaki fazlalığı kesip alın. Diğer şeritleri yapıştırırken ilk şeride göre hizalayın. Ara sıra, şeritlerinizin tam düşey hizada yapışmadığını kontrol edin.
   
Boyanabilir Duvar Kağıtları Nasıl Uygulanır ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Duvar Kağıtları

  Duvar Kağıtları

  Duvar Kağıtları 1.Seni görünce gözlerim dolar kulaklarım mark,burnum döviz bürosu. 2.Bazı parazitler bağırsakta yaşar, bağırmasak da. 3.Temel ile Dursun inşaatta kazı yapıyorlarmış,kaz ölmüş. 4.Nefes alamıyorum,atmosferi açın. 5.Bizi çekemediler,halat koptu. 6.Tüp bebekte sorun var hep gaz kaçırıyor. 7.Fakirlik kader değildir, sadece kalıtsaldır. 8.Bilmemek ayıp değil, Yeter ki...
 2. Boyanabilir Duvar Kağıdı Fiyatları

  Boyanabilir Duvar Kağıdı Fiyatları

  Boyanabilir Duvar Kağıdı Fiyatları ne kadar acaba biliyorsanız yazın ben Boyanabilir Duvar Kağıdı almak istiyorumda
 3. Boyanabilir Duvar Kağıdı Nasıl Yapılır

  Boyanabilir Duvar Kağıdı Nasıl Yapılır

  Boyanabilir Duvar Kağıdı Nasıl Yapılır arkadaşlar Boyanabilir Duvar Kağıdı Nasıl Yapıştırılır bu konuda bilgi verebilirmisiniz bana
 4. Boyanabilir Duvar Kağıdı Fiyatları Nedir ?

  Boyanabilir Duvar Kağıdı Fiyatları Nedir ?

  Boyanabilir Duvar Kağıdı Fiyatları Boyanabilir Duvar Kağıdı Fiyatları Nedir Boyanabilir Duvar Kağıdı Fiyatları Nekadardır Yaza hazırlık olarak duvarlarınızda değişiklik yapmayı düşünüyorsanız melekler, yıkanabilir duvar kağıtları iyi bir alternatif olabilir sizin için melekler :) Üstelik bunların üstleri daha sonradan boyanabilir özellikte olanları da var. İthalduvarkağidi1 sitesinde ki...
 5. Batik Duvar Boyama Nedir? Nasıl Uygulanır?

  Batik Duvar Boyama Nedir? Nasıl Uygulanır?

  batik duvar boyama, duvar boyama, batik duvar boyama nasıl yapılır Sevgili melekler, ev dekorasyonunda en önemli uygulamalar duvarlara yapılır. İsteğpinize göre boyayabileceğiniz gibi desen desen kağıtlarla da kaplayabileceğiniz duvarlarınız için sizlere batik duvar boyama tekniğini tavsiye edebiliriz. Bu uygulamada tıpkı batik desenli kıyafetlerimizde olduğu gibi iki ya da üç renkten...

Sayfayı Paylaş