Etiketler:
 1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.444
  Beğenilen Mesajlar:
  2.302
  Ödül Puanları:
  113

  Boyun Ağrılarına İyi Gelen Öneriler

  Konu, 'Tüm Sağlık Konuları' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  boyun ağrısı nedenleri, boyun ağrısı nasıl geçer, boyun ağrısı için egzersiz
  Kadın ve erkeklerin ortak sağlık sorunlarından biri olan boyun ağrıları, bazen dayanılmaz bir hale dönüşür. Yoğun iş temposu, stresli bir yaşam, uzun süre bilgisayar başında oturmak gibi etkenler boyun ağrısına yol açar. Uzmanlar boyun ağrısı yaşayanlar için etkili ve pratik bir takım egzersiz önerileri ile bu sıkıntıdan kurtulabileceğini açıklıyor. Öncelikle boyun ağrınızın nedeni için mutlaka bir uzman hekime görünmenizde fayda olduğunun altını çizerek sizlere boyun ağrısına iyi gelen yöntemler hakkında bilgileri sunuyoruz.

  Oturma ve ayakta durma ergonomisi
  Bu rahatsızlık genellikle sandalyede uzun süre oturmak, sürekli bir sabit noktaya bakarak oraya odaklanmak ve yastık yüksekliğini ayarlayamamaktan kaynaklanmaktadır.Hayır dirseklerinizi ve dizlerinizi tam açıyla sabitleyen sandalyelere çok fazla maddi meblalar harcamak zorunda değilsiniz. Sadece bilinçli bir yaklaşım içerisinde bulunun ve sertleşen ve gerginleşen kas ve disklerin nereler olduğunu bulmaya çalışarak maddi ve fiziksel olarak rahat edin.

  Dengesiz oturma ve uzun süre ayakta durma alışkanlıklarınızdan vazgeçin. Tembel duruşunuzu değiştirin. Omuzlarınız kambur ve başınız öne doğru eğik oturuşunuz, boyun ağrılarının ilk temel sebebidir. Bunu değiştirmeyi öğrenirseniz ve uygularsanız, boyun ağrılarından da kurtulursunuz.
  < Konu Resmi..>


  İnternetten pek çok bu rahatsızlıkla ilgili rehber bulabilirsiniz. Doğru oturma ve duruş resimlerini inceleyin ve konuyla ilgili yazıları okuyun. Özellikle bilgisayar başında iş çalışıyorsanız, bu konuyu daha çok önem gösterin.Boyun ağrısından kurtulmanın yolları şunlardır:

  Egzersizler
  Yoga sizin için mucizeler yaratabilir. Bu iyi bir egzersiz olarak hayatınızda yer alabilir. Aynı zamanda pilates gibi vücudunuzun her bölgesinde doğru kasları çalıştıran egzersizleri de tercih edebilirsiniz.

  Hafif boyun egzersizleri, gün içinde yapabileceğiniz pek çok masa başı egzersizi var. Bunları sürekli uygularsanız, boyun ağrılarında ciddi oranda azalma olacaktır.

  Oi gong denilen farklı bir yoga çeşidi de, sizin için önem taşıyan egzersizlerden biri olacaktır. Enerji seviyenizi yükseltir, kan akışını arttırır, boyun ve omurganızı önemli ölçüde faydalandırır. Nazik hareketlerle yapılan bu egzersiz, bedeninize hasar vermez. Bu alanda bir eğitmen bulamazsanız, internette pek çok egzersiz videosu bulabilirsiniz.

  Uyurken yapmanız gerekenler
  Uykuda boynunuzu desteklemek çok önemlidir. Köpük, aloe vera yastıklar, kenevir yastıklar ve piyasada pek çok ürün var. En iyi olan ise boynu destekleyen rahat ettiren yastıkla uyumaktır.

  Eğer servikal rahatsızlıklarınız varsa, belinizde ve dizinizde yastık kullanarak uyuyabilirsiniz.

  Masaj
  İyi bir tıbbi masaj, boyun ağrılarının en başarılı çözümüdür. Ofiste masa başında otururken de, gergin boynunuzu kendi kendinize masaj yaparak rahatlatabilirsiniz.

  Stressiz yaşam
  Her gerginlik ve stres, boynunuzun gerilmesine ve sertleşmesine, doğal olarak ağrımasına neden olur. Kendinizi ne zaman gergin hissederseniz, rahatlayarak sakinleşmenizi sağlayacak yollara başvurun
   
Boyun Ağrılarına İyi Gelen Öneriler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Karın ağrısına iyi gelen bitkiler

  Karın ağrısına iyi gelen bitkiler

  karın ağrısına iyi gelen bitkiler karın ağrısına iyi gelen şeyler karın ağrısına iyi gelen bitkiler, otlar, şeyler, bitki çayları Yine sıkça yaşadığımız bir sağlık sorunu olan karın ağrısı için bitkisel tedavi yöntemlerini ele alıyoruz bu yazımızda Melek'ler. KARIN AĞRISINA İYİ GELEN BİTKİLER Soğuk algınlığı yada mikrobik bir sebepten dolayı bazen geçmeyen bir karın ağrısı yaşayabiliriz....
 2. Bilek Ağrılarına İyi Gelen Fare

  Bilek Ağrılarına İyi Gelen Fare

  fare, mouse, bilek ağrısına karşı, teknolojik ürün, resimleri, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Kensington firması,genellikle bilgisayar kullanmaktan kaynaklanan ve çok yazı yazan insanlarda görülen kas sorunları için yeni ürünler tasarlanıyor.Tanıtacağımız ürün de bilek ağrılarından şikayetçi olan kullanıcılar için artık Türkiye'de... Bilgisayar...
 3. Baş Ağrısına İyi Gelen Çözümler

  Baş Ağrısına İyi Gelen Çözümler

  baş ağrısına çözümler baş ağrısına iyi gelen çözümler baş ağrısına çözümler Baş ağrısı hergün pek çok insanın kapısını çalan, kaynağı çeşitli bir rahatsızlıktır melekler. Önemli hastalıklar sebebiyle olabileceği gibi strese bağlı olarak ta gerçekleşebilen baş ağrıları dikkatle izlenmeli ve hafife alınmalıdır. Elbette ki basit bir baş ağrısı da olabilir ancak dikkat etmekte fayda var...
 4. Boğaz Ağrısına İyi Gelen Bitkiler

  Boğaz Ağrısına İyi Gelen Bitkiler

  Boğaz Ağrısına iyi Gelen Bitkiler Nelerdir Boğaz Ağrısı Nasıl Geçer Boğaz Ağrısına iyi Gelen Bitki Önerileri Özellikle kış aylarında boğaz ağrısına sık sık tutuluruz melekler :) Bu ağrıyı gidermek için bazı bitkisel tedaviler uygulayabiliriz. İşte bu tedavilerden bazıları .. :) Kış ayalrının kendini gösterdiği son günlerde sıkkılla hepimizin yakalandığı boğaz enfeksiyonuna boğaz...
 5. Diş ağrısına iyi gelen bitkiler

  Diş ağrısına iyi gelen bitkiler

  Diş ağrıları genellikle diş çürümesinden kaynaklanır ve diş bakımı zamanı geldiğine işaret eder. Diş ağrılarında ilk yapılan genellikle diş doktorundan randevu almaktır fakat genellikle randevu bir kaç gün sonrayadır. Randevu gününe kadar bazı bitkisel formüller ile ağrıların hafiflemesini sağlayabilirsiniz. Diş ağrısının neden olduğu rahatsızlıkları gidermek için önerilen bitkiler ise aşağıda...

Sayfayı Paylaş