1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Boyun Çizgilerini Önlemenin Yolları

  Konu, 'Güzellik ve Bakım Önerileri' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  boyunda çizgileri boyun çizgileri nasıl geçer
  Yıllara boyun eğen cildimizn en çabuk kırışan yerlerinden biri kuşkusuz boynumuz melekler :) Ancak boynumuzda ki çizgilerin gelişimini geciktirebiliriz. Nasıl mı ? Buyrun makalemize :tik:

  [​IMG]

  İhmal edildiği taktirde yoğunlaşan yaşlanma izlerini hemen yansıtır. Boyun güzelliği bir cilde bağlı olduğu kadar uygulanan bakıma da bağlıdır. İşte bu uygulamalardan bazıları:

  1-Bakış açınız boynunuzu düzgün tutmanıza yardımcı olabilir. Mümkün olan en geniş alanı görecek ve vücutla dik açı oluşturacak şekilde bakın.

  2- Boynunuzu omuzlarınız arasına gömmekten veya çenenizin altına sıkıştırmaktan kaçının. Bu hareketlerin cezası erken kırışık oluşumudur.

  3-Boynunuzu uyurken de düz tutabilmek için alçak bir yastık kullanmak en iyisidir.

  4-Yüzünüzle beraber boynunuzu da nemlendirmeniz ve beslemeniz gerektiğini unutmayın. Hatta boynunuza daha fazla özen göstermelisiniz. Bu bölge terleme ile kolayca tahriş olur.

  5- Günboyunca boynunuzu ileri doğru uzatıp germek ve başınızı soldan sağa ve sadan sola döndürmek gibi basit egzersizler yapın.

  6-Esnek ve gergin bir boyuna kavuşmak için yapabileceğiniz spor ise yüzme. 7-Boyun deriniz sarkmaya ya da bu kısımda çizgiler belirmeye başlamışsa fularla gizlemenize gerek yok. Özel bir bakım uygulayın yeter.

  ·Temizleme sütü ya da nötr sabun yardımı ile temizleyin.
  ·Sofratuzu ve zeytinyağı ile hazırlayacağınız bir karışımla peeling uygulayın
  ·Besleyici ve güçlendirici bir maske uygulayın.
  ·15 dakika sonra cildi temizleyin ve fazla hırpalamadan nazik hariketlerle masaj yapın. Aşağıdan yukarı ve yukarıdan aşağı doğru parmaklarınızla hafif hafif vurun ve işaret parmaklarınızı sırayla çene altına kaydırın. ek gibi basit egzersizler yapın.

   
Boyun Çizgilerini Önlemenin Yolları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Boyun Çizgilerini Önleme"

  Boyun Çizgilerini Önleme"

  güzelliği bir cilde bağlı olduğu kadar, uygulanan bakıma da bağlıdır. İşte bu uygulamalardan bazıları.. 1- Bakış açınız, boynunuzu düzgün tutmanıza yardımcı olabilir. Mümkün olan en geniş alanı görecek ve vücutla dik açı oluşturacak şekilde bakın. 2- Boynunuzu omuzlarınız arasına gömmekten veya çenenizin altına sıkıştırmaktan kaçının. Bu hareketlerin cezası, erken kırışık oluşumudur. 3-...
 2. Kanseri önlemenin 27 basit yolları

  Kanseri önlemenin 27 basit yolları

  Her yıl dünya çapında 10 milyon insan kansere yakalanıyor. Dünya Sağlık Örgütü, 2020 yılında bu sayının 15 milyon olacağını tahmin ediyor. Birçok kanser bir gecede oluşmuyor. Kanser büyük ölçüde önceden kestirilebiliyor ve yıllar boyunca devam eden bir süreçtir. Günlük yaşantınızdaki birkaç basit değişiklik ile kanser riskini azaltmak için öneriler: 1. Lahana turşusunu masanızdan eksik...
 3. Sınav Stresini Önlemenin Yolları

  Sınav Stresini Önlemenin Yolları

  sınav stresi, nasıl önlenir, yapılması gerekenler, öneriler, tavsiyeler, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Çocuklarımız ve gençlerimiz eğitim sistemimiz gereği sınavdan sınava koşturuyorlar.Hatta ne yazık ki bu sınav koşturmacası ilerleyen yıllarda da devam edebiliyor.Haliyle bu kadar sınav insanda stres yaratıyor.Şimdi vereceğimiz ipuçlarıyla öğrencinizin...
 4. Sivilce Önlemenin Yolları Günlük Bakım

  Sivilce Önlemenin Yolları Günlük Bakım

  sivilce önlemek sivilce önlemenin yolları Aynaya baktığımızda bizi mutsuz eden yegane sorun, sivilceler ! Evet melekler, özellikle ergenlik dönemi ya da stresli zamanlarda çıkan ve insanı depresyona girecek kadar rahatsız eden sivilceleri önlemek için günlük bakım tavsiye ediyoruz sizlere. Bu sayede temiz kalan ve bakım gören cildinizde sivilce çıkmasını önlemiş olacaksınız. Nasıl mı ?...
 5. Ter Kokusu Önlemenin Yolları

  Ter Kokusu Önlemenin Yolları

  ter kokusu nasıl önlenir, ter kokusunu önlemek için, ter kokusu Sevgili melekler, terlemek çok doğal bir sağlık olayıdır. Kabaca tarif etmemiz gerekirse vücudun yükselen ısısını normale döndürmek için kendi kendine oluşturduğu bir savunma mekanizmasıdır. Büyük oranı su olan ter salgısında kokan şey, aslında cildimiz (özellikle koltuk altı) üzerinde bulunan bakterilerin çürümesidir....

Sayfayı Paylaş