Boyun kırışıklığı için öneriler

Uzman SühaN

Administrator
Boyun kırışıklığı için öneriler
Cilt sorunlarından biridir kırışıklık.Her kadın zamana meydan okuyup genç kalmak istesede maalesef zamana yenik düşüyor.Belli bir yaştan sonra cilt , elastisini kaybederek gevşer ve kırışıklıklar ,sarkmalar kendini gösterir.Sarkmaların en göz önünde olan kısmı boyun.Boyun kırışıklığı ve sarkması dekolte giymek isteyen bayanlar için ciddi bir sorun.Peki doğal yöntemlerle cilt kırışıklığını önlemek mümkünmü ? Tüm merak edilen detayları yazımızın devamın da bulabilirsiniz.Öncesi ; Boyun bölgesindeki kırışıklıklardan kurtulun adlı konumuzu da incelemenizi öneriyoruz.


Boyun bölgesi nin güzelliği her bayan için önemlidir.Yukarda belirttiğimiz gibi zamanla cildin elstisini kaybetmesi ve yerçekimi gibi nedenler boynun sarkmasına ve kırışmasına yol açıyor.Günümüzde boyun kırışıklığı için bir çok yöntem var.Kozmetik ürünler,lazerle bakım ve yüz yogası.Her biri kendi alanın da etkili olsada tam bir sonuç vermiyor.Peki boyun kırışıklığı için ne yapmalıyız bir öneriniz var mı diye sorarsanız ,evet var.Yaımızın devamın da boyun kırışıklığı için yapılması gereken maskeleri,bakım önerilerini bulabilirsiniz.Sizin de boyun kırışıklığı için yaptığınız uygulamalar var ise bizimle bu başlık altın dan paylaşabilirsiniz..


boyun kırışıklığı.jpg


Boyun Kırışıklıklarına Özel Fikirler

Ciltte yaşanan kırışıklıkların hepsi bizim için büyük sorun olsa da, boyun kırışıklıkları en önemli sorunlardan biridir. Bütün cildiniz kusursuz olsa da boyundaki kırışıklık gerçek yaşı ele verir. Bu yüzden etkili bir maske kullanmak gerekebilir. Cildin kırışması; hücrelerin eskisi gibi aktif olmaması nedeni ile cilt esnekliğini kaybeder ve kırışıklıklar başlar. Bir başka sebebi de, sürekli olarak hareket eden bölgelerin, mimiklerin olduğu yerler cildin diğer bölgelerine oranla daha çabuk kırışır. Özellikle alın, boyun, göz kenarları ve ağız kenarları en erken kırışan bölgeler arasında yer almaktadır.

Boyun kırışıkları için maske en faydalı ve sağlıklı yollardan biri olacaktır. Şunu unutmayın ki bütün kırışıklıkları sıfırlayıp 18 yaşındaki gibi görünmeniz mümkün değil. Eskisine oranla kırışıklıklar azalır ve yaşlanma süreniz biraz daha gecikir. İlk olarak, boyun kırışıklarınız için bitkisel maskelerden bahsetmek istiyorum.

Boyun Kırışıklıkları için Bitkisel Maskeler

Bitkisel maskelerin cilt kırışıklıklarını geçirmesindeki en büyük etken doğal nemlendirici olmalarıdır. Cilt tipiniz çok kuru ise, muz sizlere doğal bir nemlendirici etkisi yaparak cildinizin yaşlanmasını geciktirecektir. Muz maskesi için; 1 tane küçük boy muzu iyice ezdikten sonra 1 tatlı kaşığı kadar gül suyunu ilave ederek karıştırıyoruz. Hazır olan maskemizi, boyun kırışıklıkların olduğu bölgeye masaj yaparak sürdükten sonra yarım saat bekleyip ılık su ile iyice duruluyoruz.

Bitkisel maske içinde nemlendirici etkisi olan en sağlıklı ürünlerden biri de baldır. Bal maskesi sayesinde boyun kırışıklıklarından kurtulacaksınız. 1 çorba kaşığı bal ve aynı miktarda gliserini küçük bir kapta karıştırınız. Gece uyumadan önce bu maskeyi boyunuza sürün ve yıkamayın. İsterseniz boynunuzu bir şey sarabilirsiniz, yalnız yedirerek yaptığınız zaman etrafa bulaşmayacaktır. Boyun kırışıklıkları için en etkili maskelerden biri de budur.

Boyun Kırışıklıkları için Altın Öneriler

Cilt kırışıklıkları için sadece maske yapmak yeterli olmayabilir. Beslenme alışkanlıklarınızı düzenlerseniz size en büyük katkıyı sağlayacaktır. Hamburger ve pizza yerine zeytinyağlı ev yemeklerini tercih edin. Antioksidan alabilmek için düzenli olarak ara öğünlerde meyve tüketmeyi ihmal etmeyin.

Boyun kırışıkları için önemli olan diğer şey ise su. Zaten sağlık ve bakımla ilgili ne okursanız mutlaka bol miktar su cümlesini görürsünüz. Aynı şekilde cildin nemini kazanarak kırışıklıklardan kurtulması için günlük 8 bardak su içmek gerekir.

Cildiniz çok kuru olduğu için pullanma olur, zamanla da kırışıklıklar başlar. Günlük düzenli olarak boyun ve vücudun diğer kısımlarına nemlendirici kullanmayı ihmal etmeyin. Güneş kremlerini genelde yazın kullanırız ama kış aylarında da güneşe çıkacağınız vakitte kremi kullanın ki UV ışınları cildinize zarar vererek kırışmalara neden olmasın.

Boyun kırışıkları için maske ve altın öneriler hakkında sizlere bilgi vermeye çalıştık, bir sonraki yazımızda yine sizlere faydalı bilgiler aktarmaya çalışacağız.


Vücudunuzun diğer tüm bölümleri gibi, boynunuz da her günkü aktivitelerin kir ve kumunu biriktirir ve duşta hızlıca durulanmak orayı güzelce temizlemek için yeterli değildir.

Arpa ile hazırlanan bu doğal temizleyici bu kirlilikleri yok etmekte harikadır; çünkü, doku ve damarları büzme özelliği ile cilde derinden nüfuz eder.

Malzemeler

3 bardak su
1 avuç arpa
5 damla limon esanslı yağ
Yapılışı

Su ve arpayı bir kapta ısıtın. Orta ya da yüksek ateşle kaynamasını sağlayın, kaynayınca kısa bir süre için ateşten alın, suyunu süzün ve hava geçirmez bir kapta saklayın.
5 damla limon esanslı yağı ekleyin, iyice çalkalayın ve bir parça pamuk ya da küçük bir el havlusuyla boynunuza uygulayın.
 

Uzman SühaN

Administrator
Merhaba , Allah sizden de razı olsun..Açığı kapalısı yok her bayanın karşılaştığı bir durum..Yorumunuz için teşekkür ederiz.
 
Üst