1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.311
  Beğenilen Mesajlar:
  2.403
  Ödül Puanları:
  113

  Boyunlarında Cevşen Muska Takanlara Uyarı

  Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  Ukkabe bin Âmir el- Cuheni'den (R.A.) şöyle rivayet etmiştir: Resulullah'a (S.A.V.) bir topluluk geldi dokuzu ile bey'atleşti ve birinden el çekti. Dediler ki; "Ya Resulallah, dokuzu ile bey'at ettin bunu neden terk ettin?" Resulullah (S.A.V.); "Şüphesiz ki onun üzerinde temime (muska) var." dedi ve buna mütakiben elini soktu ve onu koparttı ve onunla bey'atleşti, müteakiben şöyle buyurdu: "Kim temime (muska) takarsa, kuşkusuz ki şirk koşmuştur." Bu tür takılarla fayda celbetmek, Rasulullah'ın (S.A.V.) sünneti değildir.


  Muskalar için sünnette meşrû yönde bir delil olmadığı gibi, muskacıların bu işi para için yaptığı herkesin mâlumudur. İlk zamanlar kurnazca reklam için parasız muska yazanların veya dinini bilmeyen akılsızların bile âkıbeti, şeytanın oyuncağı olmak ve cahil halkın müracaatlarını istismar edip toplumu ifsad etmek olmuştur.


  < Konu Resmi..>  Hazır satılan cevşen de bir ticaret metaı olmuştur. Bunun dışında tavsiye edilmesini gerektirecek sahih bir delile dayanmamaktadır.


  Peygamber (S.A.V.) savaşa giderken, Cebrail'in gelip; "Zırhını çıkar bunu tak!" demesi, reklam için uydurulmuş apaçık iftiradır. Üstelik bu reklam, tevhide aykırı birçok yön içermektedir.


  Sahabe de Kurânı okur; fakat, onu boyunlarında gezdirmekle fayda ummazlardı.

  Bu takılar, gerçekten Allah'a tevekküle mânidir. Düşünün ki bunları takan bir kimse; bir sabah cevşen veya muskasını takmayı unutup evden çıkıp gitse, dışarıda onun yokluğunu hissettiğinde aniden korkuverir. İşte bu anlık his, onun kalbini muskaya bağladığını ve Allah ile olan bağını zayıflattığını gösterir. Dolayısıyla bu takılar, tevekküle manidir.

  Cevşeni okumanın da özel bir sevabı yoktur, çünkü onun tertibinden efdal olan, Kurân'dır, sevap kazanmak isteyen Kur'an okumakla ve kendisine faydası olacak ilmi öğrenmekle kazansın ve sahih kaynaklarda bulunmayan uydurma işlerle uğraşmasın.


  Ümmetin kurtuluşu, dünyada ve ahirette saadeti, dinini saf membaından almasına bağlıdır. Şifa için içilmesi gereken suları şişelere doldurup boynumuza astığımızda veya evimizin bir köşesine koyduğumuzda nasıl ki şifa olmazsa; okunup amel edilmesi gereken Kurân-ı Kerim veya ondan bazı ayetleri boynunda gezdirmek de kula fayda vermez. Bu tür uygulamalar, zaten tevhid peygamberlerinden hiçbirinin öğretmediği şeylerdir.


  Hurafe, boncuk ve takılarla saadet arayanları ise Yüce Allah taktıkları şeylere havale eder ve asla felah bulmazlar.

  Sen, ölümsüz ve daima diri olan Allah'a güvenip dayan. O'nu hamd ile tesbih et. Kullarının günahlarından haberdar olarak o yeter.
   
 2. inci Aral

  inci Aral Forum Okuru

  Hazır cevsen takıyorum
   
 3. Feraceli ybz

  Feraceli ybz Forum Okuru

  SELAMUN ALYKUM BOYNUMUZDA VAR VE TUVALETE BANYOYA BÖYLE GİRİYORUZ ALLAH AFETSİN.ALLAH RAZI GELSİN
   
 4. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.311
  Beğenilen Mesajlar:
  2.403
  Ödül Puanları:
  113
  Merhaba , yorumunuz için teşekkür ederiz.Allah sizden de razı olsun..
   
Boyunlarında Cevşen Muska Takanlara Uyarı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Muska

  Muska

  İnsanın şifa maksadıyla taktığı muska ilaca, hayvana takılan muska bir şeyi elde tutmak için alınan tedbire delalet eder.Rüyada boynunuza bir muska asıldığını görmek, hayırlı bir haber işiteceğinizin işareti olarak kabul edilir. Rüyada boynunuzda bir muska görmek güzel bir haber alacağınız anlamına gelir. Rüyada boynunuza bir muska asildigini görmek, hayirli bir haber isiteceginizin isareti...
 2. uyarı

  uyarı

  Bir kimse rüyada bir nebi, veli ya da bir dostu tarafindan uyarilir ise, o kimsenin tövbe etmesine, isarettir. Tekdir, sevgi ve muhabbete isarettir.Rüyada kendi kendisini tekdir ettigini gören kimse, pisman olacagi. Bir isi yapar ve bundan dolayi da kendisini yerer.
 3. MuSKa Nedir

  MuSKa Nedir

  muska nedir muska cesitleri belirtileri muskanın belirtileri çeşitleri MUSKA Bazı hastalıkları, kötülükleri ve nazarı uzaklaştırmak için boyna asılan veya üstte taşınan yazılı kağıt; üç köşeli şekilde katlanmış şey; üç köşeli bir nüsha manalarında kullanılır. Muska kelimesinin aslı nüsha dır. Arapça nüsha dan Türkçeye bu şekilde, değişerek geçmiştir. Buna Kuzey Afrika da hurz, Doğu...
 4. muska börek

  muska börek

  Muska börek yapılışı.Melekler bugün kahvaltıya komşularım geldi Allah ne verdiyse ikramlık bişeyler hazırladım poğaça börek vs vs yaptığım muska şeklindeki böreğin tarifini sizlerlede paylaşmak istedimdeneyenlere şimdiden afiyet olsun. Malzemeler: 1 paket yufka haşlanmış patates tuz karabiber pulbiber sıvıyağ Yapılışı:Patatesler ezilip baharatlar karıştırıldıktan sonra yufkalar uzun uzun...
 5. İmitasyon Takı Takanlar Dikkat!

  İmitasyon Takı Takanlar Dikkat!

  imitasyon takı taklit takı Sevgili melekler, pek çoğumuz günlük hayatta imitasyon takıları tercih ediyoruz ama bu takılar zaman zaman bizde alerjiler meydana getirebiliyor. Kadınların büyük bölümünde görülen takı alerjisi hakkındaki bilgileri Denizli Devlet Hastanesi Cilt Hastalıkları Uzmanı Dr. Nuran Uz Aktekin'den alıyoruz.. Alerjiye neden olan maddelerin başında nikelin geldiğini...

Sayfayı Paylaş