Brezilya Fönü Hakkında Merak Ettiğiniz Herşey

TİTAN

TİTAN

*Melekler Mekanı*
Brezilya Fönü Hakkında Merak Ettiğiniz Herşey
brezilya fönü
brezilya fönü hakkında
brezilya fönü nedir
Sevgili melekler, son yıllarda hayli moda olan brezilya fönü hakkındaki tüm soruları ve akla takılan noktaları bu başlık altından sizlerle paylaşacağız. Kıvırcık ve dalgalı saçlı olup dümdüz saçların hayaliyle yaşayanlar için harika bir alternatif olan brezilye fönü, hergün saç düzleştirmeyle uğraşmanıza son verecek bir yöntem. Güvendiğiniz ve kaliteli malzemeler kullanan bir uzman eşliğinde yapılan brezilya fönü çok iyi sonuçlar veriyor. İşte bu uygulamayla ilgili tüm bilgiler...


Brezilya fönü (kalıcı fön) en son çıkan teknolojiyle saçınıza keratin yüklenmesidir. Bildiğiniz gibi saç moleküleri keratinden oluşmaktadır. Saçınızdaki keratin eksikliği saçı mat kabarık yıpranmış olarak göstermektedir. Brezilya fönü olarak bildiğimiz düzleştirme işleminde saçımıza keratin yükleyerekten hem sağlıklı hem de düz kalmasını sağlar. Brezilya fönü ile ilgili her şeyi sizin için derledik.

Brezilya Fönü, diğer bir deyişle kalıcı fön işlemi adından da anlaşılabileceği gibi Brezilya’da yaygın olarak kullanılıp daha sonra dünya geneline yayılan bir düzleştirme sistemidir. Brezilya fönünün bu topraklarda keşfedilmesinin nedeni; tropikal iklim ve bu iklimin yarattığı sonuçlardan doğan özel ihtiyaçlardır. Latin Amerikalı kadınların genellikle saçları , genetik karmaları nedeniyle ; gür, kıvırcık, asi ve kolay elektriklenen bir yapıya sahiptir.

En hassas saç tiplerinde bile güvenle uygulanabilen Brezilya fönü keratin yüklemesi, keratin eksikliğine dayalı olarak ortaya çıkan kabarık, mat, sert ve yıpranmış saçlarda botoks etkisi göstererek saçın hem sağlıklı hemde düz kalmasını sağlar. Bu açıdan boya, röfle, dekalore gibi kimyasal işlemler sonucu yıpranan saçlar için hem güvenli bir düzleştirme yolu, hem tedavi sistemidir.Brezilya fönü uygulaması kaç saat sürer? Kalıcılığı kaç saattir?

Bu uygulama yaklaşık olarak 2 saat civarı sürmekte ve saç tipine bağlı olarak 3-6 ay civarında kalıcı olmaktadır…Brezilya fönü nasıl çekilir ?

1- Saçlar sodyum ve Sls’den arındırılacak biçimde bu maddeleri içermeyen bir şampuan ile yıkanıp işleme hazırlanır.Bu aşamada saç kremi kullanılmamalıdır.
2- Saçlar fön makinesi ve fırça yardımı ile kurutulur, eğer saçlar dalgalı veya kıvırcık ise saçlar kurutulduktan sonra saç düzleştirici yardımı ile düzleştirilirse daha etkili olacaktır.
3- Belirli bir miktar Brezilya Fönü Keratini saça sürülerek yediririlir.
4- Saçlar kullanılan ürüne bağlı olarak 20-40 dakika arasında strech film ile sarılmak sureti ile bekletilir.
5- Bekleme süresi bittiğinde saçlar yeniden fön makinesi ve fırça yardımı ile kurutulup fönlenir.
6-Fönlenen saç incecik tutamlara ayrılarak dikkatli bir biçimde 230 derece düzleştirici ile preslenir.
7- Ürünün bekleme süresi boyunca bozulan yerlere her gün düzleştirici ile rotüş yapılır.
8- Bu süre zarfında saçlar nemden korunmalı, saçlar hiçbir şekilde toplanmamalı ve kulak arkasına sıkıştırılmamalıdır…
9- Kullanılan ürünün bekleme süresi bittikten sonra saçlar yine Sodyum ve Sls içermeyen bir şampuan ile yıkanır ve işlem tamamlanmış olur…Brezilya fönü çektirmenin avantajı nedir ?

Kimyasal işlem sonucu aşırı derecede yıpranmış saçları tedavi etmek haricinde, kabarık ve zor şekil alan saçları bakımlı, parlak ve düz hale getirerek günümüz Modern Hanımlarının zamandan tasarruf etmelerini sağlamaktadır. Aynı zamanda sürekli fön çektirmek zorunda kalınmadığından saçların daha az hasarla daha sağlıklı biçimde uzamasını sağlar…Brezilya fönü saçı yakar mı ?

Teknik olarak yanlış bir uygulama, örneğin hassas ve aşırı işlem görmüş saçlara yüksek derece ısı uygulamak gibi bir hata yapılmadığı takdirde Brezilya Fönünün saça herhangi bir zararı olmaz.Tam tersi bu işlem bir saç Botoxu olarak uygulanmaktadır…Brezilya fönü yapılan saç uzayınca şekli bozulur mu ?

Brezilya fönü saç tipine ve yapısına bağlı olarak 3-6 ay arasında kalıcılık sağlamaktadır bu sürenin bitiminden itibaren saçlar orijinal haline döner… Bu süre zarfında kişinin saçları uzamaya devam edecektir. Eğer brezilya fönü uygulanmış kıvırcık saçlarınız var ise ara dönemlerde dip fön olarak yeniden uygulama yapmanız görüntü ve kullanım açısından rahat etmenizi sağlayacaktır.Brezilya fönü ile defrize saç arasında ne fark var ?

Brezilya fönü yani kalıcı saç düzleştirme yöntemi defrize yöntemine göre daha güvenilirdir çünkü defrize kimyasal bir işlem olduğundan saçın moleküler yapısını değiştirmekte ve saç tellerine hasar vermektedir. Brezilya fönü ise saç tellerini, balmumu, silikon ve keratin katmanı ile kaplayarak hem hasar görmüş saçları tamir etme hemde saçları düzleştirme ayrıcalığına sahip bir uygulamadır.
 
K

karakuzu

Daimi Üye
Üye
Dogum yapiyimda Allah in izniyle sonra kestirip boyatiyim bide brezilya fönü yaptirmak istiyorum bakalim :)
 

Benzer İçerikler

T
Cevaplar
0
Görüntüleme
9K
TİTAN
T
*MeleK*
Cevaplar
17
Görüntüleme
22K
Seval_Ank
S
M
Cevaplar
0
Görüntüleme
4K
Misafir
M
Üst