Brezilya Fönü

K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
yaptırdım çok memnunum 1 hafta oldu. yıpranmış yanmış kıvırcığı keçeleşmiş bir saçtan mucize yaratıldı. ama öyle 3 gün süren fönden değil benimki loreal ürünü ile uygulandı. sulfatsız şampuan şartı yok. istenilen şampuanla yıkanabiliyor benimkisi.
saçlarımla uğraşmıyorum artık :)
tavsiye ediyorum. ama dikkatli olun kaliteli ürün olsun.
 
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
bu arada eklemek isterim saçları düz olan sıkılan arkadaşlar içinde kalıcı maşa yapılabiliyormuş buda yeni çıkan bir uygulama.
 
S

seher sagdık

Forum Okuru
Bende mersinde birezilya fönü yaptırdım yaptırmadan önce bu konuyu çok araştırdım keratinin kalitesi çok önemli ve yapan kişinin işçiligi, brezilya fönünde pireslerken uygun ısı kullanılmassa saç yanıyormuş benim gittigim yer mezitlide kuaför Burçine gidiyorum bu konuda çok uzman ve bu işin setifikalı egitimini almış saçlarım kuru keçe gibiydi tek seyansta yumuşacık kabarmayan bir saça döndü işini bilen insanlar çalışıyor.
birde şunu ekliyim hiç gözleriniz yanmıyor zehirlenmiyorsunuz.
 
H

hcrkrc

Yeni Üye
Üye
MaWiM' Alıntı:
brezilya fönü brezilya fönü forum mersin yorumlar antalya
Geçenlerde bir kuaförün önünden geçerken kuaförün camına asılı "Brezilya Fönü çekilir" yazısını gödüm.Ne yalan diyeyim o ana kadar brezilya fönüyle ilgili ne duymuşluğum nede herhangi bir bilgim vardı..
Daha sonra sizler için internetten araştırma yaptığımda özellikle kıvırcık ve kabaran saçlardan şikayet edenleri yakından ilgilendiren Brezilya fönüyle ilgili bilgiler topladım.Sizlere bu bilgileri şimdi aktarmak istiyorum.
Öncelikle Brezilya fönü nedir nasıl yapılır ve fiyatı konusundaki bilgilere geçiyorum.
Brezilya fönünün ne olduğunu ne olduğunu tam olarak anlayabilmeniz için, botoksun ne olduğunu da hatırlayabilmemiz gerekiyor. Botoks, kırışıklıkları yok eden bir teknik ise, Brezilya fönü de saç telindeki kırışık olan noktaları tamamen ziftle kaplamışçasına kaplar ve saç telinin pürüzlerini tamamen örter. Dolayısıyla Brezilya fönü yapılan bir saç eskisinden daha kalın daha parlak ve daha düz olur.
Bu etki saçta kaldığı süre içerisinde saç her zaman parlak düz ve kalın olur. Eğer diplerinizden saçlarınız uzuyorsa, doğal saçlarınızdaki sağlık aynen devam edecektir. En azından 5-6 ayda bir diplerinize yeniden uygulatma şansınız olacaktır.

Aynı zamanda saçlarınız röfle, perma, saç açma işlemlerinden dolayı yanıp koptuysa ve saç tellerinizin üzerinde ciddi yıpranmalar varsa saç teli daha pürüzsüz pırıl pırıl ve kalın olduğundan dolayı uzun süre sağlıklı, canlı ve parlak olarak kalır.Brezilya fönü çektirmenin avantajı nedir?
Eğer saçlarınıza Brezilya fönü uygulatırsanız yıllardır problem olan saç kırıklarınızdan kurtulursunuz. 1 saat sonra kuaför salonundan saçlar kalın olarak çıkarsınız. Kendiniz evde yıkadıktan sonra, banyodan sonra, saçınıza krem yapmadan saçlarınızı elinizde bile tarayacak kadar sağlıklı bir halde görürsünüz. Saçınız ne kadar yıprandıysa, brezilya fönünün artısını o kadar çok hissedersiniz.

Çünkü yıpranmış bölgelerden içeriye girip moleküller orada büyüdüğü için hiçbir zaman yaptıramayacağınız saç bakımını, tek seferde yaptırmış olursunuz.

Brezilya fönünün kalıcı olma etkisi saçınızın yıpranma süresiyle doğru orantılı olarak artar. Yani, saçınız çok yıpranmışsa 6 aya kadar etkisini hissedersiniz. Ama saçınız az yıpranmış bir saçsa etkisi 4-5 ay kalır. Çünkü saç tellerinizin kırıkları ve çatalları az olduğu için içeriye çok fazla girmesine gerek kalmadığından dolayı brezilya fönü ne kadar yıpranmış ve kuru bir saça sahipseniz etkisi o kadar uzun olur. Bunu etrafınızda insanlar saçlarınızın ne kadar parlak olduğunu söyleyerek hissettireceklerdir.

Arzu ettiğiniz takdirde Brezilya fönünü üstü üste ayda bir, üç ayda bir veya daha da sık yaptırabilirsiniz. Çünkü bu bir bakımdır. Ama normali dört ayda bir, beş ayda birdir.

Eğer saçlarınızı çok açık, kıvırcık ve yıpranmış buluyorsanız, bir kere bu bakımı yaptırır ondan sonrasında da uzun müddet canlı ve parlak saçlara sahip olabilirsiniz.

Brezilya Fönü Fiyatları

Brezilya fönünün fiyatı 350 TL ile 1000 TL arasında değişen fiyatlara sahiptir. Bu fiyatın belirlenmesinde, kullanılan malzemenin kalitesi, kuaförün bu konuda teknik eğitime sahip olması etkilidir. Asla evde yapılabilecek bir bakım değildir. Profesyonel kişiler uyguladığında harika sonuçlar elde edebilirsiniz.
Ayrıca brezilya fönünü bakım olarak da düşünürseniz, saçları yanmış bir bayanın milyarlarca lira verip almış olduğu bakım kremleri yüzeysel bakım yapacağı için, oraya harcanan paradansa, brezilya fönüyle yapılan bakım ve düzleştirme sistemi sayesinde saçlarınızı eski haline getirebilirsiz.
Bu işlemi yaptıracaksanız kesinlikle kuaför seçimine dikkat etmeniz gerekiyor.
 
H

hcrkrc

Yeni Üye
Üye
seher sagdık' Alıntı:
Bende mersinde birezilya fönü yaptırdım yaptırmadan önce bu konuyu çok araştırdım keratinin kalitesi çok önemli ve yapan kişinin işçiligi, brezilya fönünde pireslerken uygun ısı kullanılmassa saç yanıyormuş benim gittigim yer mezitlide kuaför Burçine gidiyorum bu konuda çok uzman ve bu işin setifikalı egitimini almış saçlarım kuru keçe gibiydi tek seyansta yumuşacık kabarmayan bir saça döndü işini bilen insanlar çalışıyor.
birde şunu ekliyim hiç gözleriniz yanmıyor zehirlenmiyorsunuz.
 
H

hcrkrc

Yeni Üye
Üye
Merhaba aslında cevap değil soru sormak istiyorum.nereye yazacagımı bilemedim.izmitte brezilya fönünü iyi yapan neresi var bilen varmı.nasıl öğrenebilirim bunu.
 
S

sewgi23

Forum Okuru
merhaba, çalışan bir bayan olduğum için her sabah saçlarımla ilgili problemler yaşıyordum. her sabah bakımlı görünmek için fön çekmek zorunda kalıyordum. kuru saçların bana çok sıkıntı çıkardığı için, arkadaşımın önerisi ile brezilya fönü yaptırmaya karar verdim. Tabi kullanılan malzemelerin kalitesi açısından gittiğiniz kuaföre güven duymanız son derece önemli.


Kuaföre ilk gittiğimde bana bu işlemin uzun süreceğini ama çok memnun kalacağımı söylediler. Sonuçta mutlu olacaksam harcadığım zaman hiç de önemli değildi. Keratini masaj yaparak saçıma yedirdiler. Sonra sıcak bir ortamda bekledim. Daha sonra saçlarımı ısısı yüksek bir makinayla kuruttular. Beklediğime değdi ve saçlarım hem ipek gibi yumuşak hem de dümdüz oldu.
 
S

Seval_Ank

Forum Okuru
kızlar merhaba size bir şey sor sormak istiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Ben 1 yıl önce saçıma perma yaptırdım. Hala saçım dalgalı. Kuaförüm 1 yıl sonra permanın etkisi kaybolur demişti fakat söylediği gibi olmadı ve dolayısıyla ben permalı saçlarımdan çok sıkıldım. Perma çok bakım ve özen istiyor; artık yoruldum saçımın permasıyla uğraşmaktan.


Düz saçları olan kızlara çok özeniyorum. Her gün fön çektirebilmem mümkün değil. Düzleştirici kullanmak da istemiyorum. Sizce perma üzerine brezilya fönü yaptırsam ne olur?? Şuan saçlarım yeterince kuru ve yıpranmış halde. Üzerine birde brezilya fönü olursa felaket mi olur? Yardımcı olur musunuz lüfen?
 
Üst